Reklama

Archiwum

Niedziela 35/2023

Spis treści

Obserwator

Obserwator

6-7

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich na Jasną Górę

Współczesny „geniusz” kobiety
Metropolita Częstochowski Abp Wacław Depo

Żyjemy w czasach szczególnego skoncentrowania myśli na człowieku, w jego człowieczeństwie, jako mężczyzny i niewiasty. Ma to wyraz również w Kościele, czego dowodem są wypowiedzi ostatniego Soboru Watykańskiego II oraz dokumenty i listy Następców św. Piotra.

Współczesny „geniusz” kobiety
150 lat tradycji KGW w Polsce
Monika Krawczyk

Koła Gospodyń Wiejskich w Polsce mają długą i ciekawą historię. Powstały na przełomie XIX i XX wieku i odgrywały ważną rolę w życiu społeczności wiejskich. Poniżej przedstawiam krótki przegląd historii polskich kół gospodyń wiejskich.

150 lat tradycji KGW w Polsce
Tradycja i teraźniejszość
Z Nikolettą Opielą rozmawiała Monika Krawczyk

Tradycja i teraźniejszość
KGW to marka, która ma duszę
Z Katarzyną Korus rozmawiała Monika Krawczyk

Z Katarzyną Korus, prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich rozmawia Monika Krawczyk

KGW to marka, która ma duszę
Liczy się PODKARPACIE
Z Krzysztofem Sobolewskim rozmawiała Monika Krawczyk

Co już osiągnęliśmy i jakie wyzwania stoją przed województwem podkarpackim?, pytamy Krzysztofa Sobolewskiego, posła na Sejm RP, sekretarza generalnego Prawa i Sprawiedliwości oraz lidera PiS na Podkarpaciu

Liczy się PODKARPACIE
Sekrety dziejów Jasnej Góry
Ireneusz Korpyś

Jest duchowym centrum Polski, miejscem cudów i łask, ale dawniej była też twierdzą, rezydencją królewską, a nawet więzieniem. Jakie jeszcze tajemnice skrywa jasnogórskie sanktuarium?

Sekrety dziejów Jasnej Góry
Matka i Gospodyni
ks. Mariusz Frukacz

„Nie ma, jak u Mamy” – te słowa często powtarzają pielgrzymi, którzy przybywają na Jasną Górę i do innych sanktuariów na polskiej ziemi

Matka i Gospodyni

103-123

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję