Niemiecki purpurat kurialny przypomniał: „Z pewnością: Bóg kocha wszystkich - ale nie wszystko. Dlatego nie do nas należy interpretacja Boskiej miłości; raczej sam Bóg objawia swoją miłość grzesznikowi jako jedyną drogę do odkupienia”. W tym kontekście wskazał, że „nie należy interpretować Bożej miłości w taki sposób, który odpowiada ludziom, lecz raczej zgodnie z tym, tak jak Bóg obdarza nas swoim miłosierdziem w Chrystusie. Sam Bóg objawia nam powód i znaczenie swojej miłości do grzeszników jako jedynej drogi zbawienia" - wskazał.
Kard. Müller przypomniał, że św. Agnieszka była chrześcijańską męczennicą w okresie ostatnich prześladowań chrześcijan w Cesarstwie Rzymskim. Wskazał, że jest ona ideałem nowego życia w Bogu. „Na całym świecie katolicy podziwiają 12-letnią Rzymiankę za jej heroizm i czczą jako świętą i orędowniczkę chrześcijańskiej młodzieży" - zwrócił uwagę niemiecki purpurat.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
„Prawdziwe uwielbienie Boga i autentyczna czystość ducha i ciała są od siebie wzajemnie zależne. Kult bożków seksu, pieniędzy i władzy ma - jak wyjaśnia apostoł Paweł - autodestrukcyjne konsekwencje dla naszych myśli i zachowań, które muszą zakończyć się śmiercią moralną i duchową” - wyjaśnił kardynał. Zaznaczył, że czystość jako cnota chrześcijańska, która wyrasta z kultu jedynego prawdziwego Boga jako stwórcy i celu naszego życia, oznacza uznanie pozytywnego znaczenia fizyczności w ogóle, a seksualności mężczyzn i kobiet w szczególności. Dodał, że to właśnie Bóg stworzył istoty ludzkie jako mężczyznę i kobietę. Oskarżył „ateistyczną ideologię gender” o zaburzanie młodym ludziom ich tożsamości męskiej lub kobiecej, a korporacje medyczne o zachęcanie do okaleczania swoich ciał za wielkie pieniądze. „Nie trzeba wielkiej inteligencji, aby przejrzeć perfidną propagandę, gdy te zbrodnie przeciwko ludzkości są eufemistycznie zamaskowane zwrotem «wolny wybór płci»” - stwierdził były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.
Kard. Müller zwrócił uwagę, że wszystkie przykazania dotyczące relacji człowieka z samym sobą i z bliźnimi koncentrują się na miłości międzyludzkiej. „Miłość czyni człowieka doskonałym, niezależnie od tego, czy żyje on dobrowolnie w samotności dla królestwa niebieskiego zgodnie ze swoim charyzmatem, czy też żyje w małżeństwie zgodnie ze swoim boskim powołaniem” - powiedział niemiecki purpurat kurialny.