Reklama

Niedziela Łódzka

Stańcie się jak dzieci

W Piotrkowie Trybunalskim od prawie 7 lat powstają inicjatywy łączące ludzi wokół modlitwy różańcowej oraz kultu Matki Bożej.

Niedziela łódzka 31/2022, str. VI

[ TEMATY ]

różaniec

Piotrków Trybunalski

Archiwum parafii

Nieoceniona radość i zaangażowanie dzieci

Nieoceniona radość i zaangażowanie dzieci

Są nimi m.in, pierwszosobotnie Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, Męski Różaniec ulicami miasta, wspólnota duchowa Niewolników Jezusa i Maryi wg Traktatu św. Ludwika Grigniona de Montfort oraz od niedawna – Armia Małych Wojowników Maryi.

– Obecne czasy przynagliły nas do refleksji, co zrobić, aby włączyć się w dzieło modlitwy różańcowej o pokój i nawrócenie grzeszników. Przyświecała nam prośba Matki Bożej z Fatimy – czy chcecie się modlić za pokój na świecie i nawrócenie biednych grzeszników, skierowana do trójki dzieci – mówi jeden z członków wspólnoty duchowych Niewolników Jezusa i Maryi wg Traktatu św. Ludwika Grigniona de Montfort.

– Podjęliśmy ten trud, by powołać do istnienia wspólnotę dzieci modlących się na różańcu. Podczas naszych modlitw i rozeznawania, natrafiliśmy na włoską stronę Biała Armia, która powstała z woli św. Ojca Pio. Nawiązaliśmy z nimi kontakt i to oni stali się inspiracją, by podobną grupę stworzyć w parafii w Piotrkowie Trybunalskim. Odczytując teraźniejsze znaki czasów, w jakich znalazły się Europa, świat i nasza ojczyzna, zostaliśmy przynagleni do dania ufnej odpowiedzi wobec fatimskiego orędzia, gdzie Maryja dla trójki pastuszków, którzy przyjęli zaproszenie do modlitwy na różańcu, złożyła wielką obietnicę, która dała Portugalii neutralność podczas II wojny światowej – relacjonuje pan Krzysztof.

Biała Armia została założona w 1973 r. przez kapucyna, o. Andreę d’Ascania, z woli św. Ojca Pio z Pietrelciny oraz sługi Bożego o. Pio Delle Piane. Głównym jej celem jest troska o życie duchowe najmłodszych przez akt poświęcenia się dzieci Bogu Ojcu przez Maryję, przygotowanie do I Komunii św. oraz przez tworzenie grup modlitewnych dzieci, zwanych Gniazdami Modlitwy. W Polsce Mała Armia Wojowników Maryi powstała właśnie w Piotrkowie Trybunalskim w kościele św. Jacka i św. Doroty. Opiekę nad grupą sprawuje ks. Piotr Niedzielski i wspólnota duchowa Niewolników Jezusa i Maryi wg Traktatu św. Ludwika Grigniona de Montfort, działająca także w tej parafii.

Reklama

W każdą środę w parafii sprawowana jest nowenna za dzieci włączające się do tej modlitwy. Natomiast dorośli modlą się w intencji najmłodszych. Opiekunowie grupy uzyskali zgodę oraz błogosławieństwo księdza dziekana Grzegorza Gogola i proboszcza ks. Mariusza Jersaka, by propagować inicjatywę w placówkach oświaty.

– Dzieci, podczas swoich spotkań, modlą się jedną dziesiątką Różańca ww. intencji. Zachęcamy, by kontynuować tę modlitwę w swoich rodzinach, aby przyniesiona przez dzieci do domów, napełniła nasze rodziny Bożym Błogosławieństwem. Mamy ogromną prośbę do wszystkich rodziców, żeby zaangażować swoje dzieci, by brały udział w tym wspólnym dziele, w modlitwie o pokój i nawrócenie grzeszników, które obejmuje naszych najbliższych i jest naszym wspólnym dobrem – podsumowuje pan Krzysztof.

Zarówno dzieci, jak i młodzież gromadzą się zawsze w pierwszą sobotę miesiąca na wspólnej Eucharystii i modlitwie różańcowej wynagradzającej za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 14 w parafii św. Jacka i św. Doroty. Przedział wiekowy jest otwarty – mogą dołączać przedszkolaki, jak i uczniowie szkół podstawowych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyło ponad 30 dzieci.

Opiekunowie wspólnoty dokonują rejestracji grup dzieci modlących się na różańcu na osobnym formularzu, dostępnym na stronie internetowej www.armiamalychwojownikow.pl, aby obejmować dzieci modlitwą wspólnotową i przekazywaniem ważnych informacji związanych z funkcjonowaniem wspólnoty.

2022-07-26 14:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piotrków Trybunalski: Katecheci z regiony piotrkowskiego zainaugurowali nowy rok katechetyczny

[ TEMATY ]

Łódź

katecheci

Piotrków Trybunalski

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Spotkanie katechetów regionu piotrkowskiego

Spotkanie katechetów regionu piotrkowskiego

Mszy świętej przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej przewodniczył ks. dr Marcin Wojtasik – przewodniczący Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Łódzkiej oraz wykładowca katechetyki w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.

- Ten nowy rok może być dla nas nową karta - zwłaszcza w tej sytuacji - kiedy jest dość mocne doświadczenie takiej nagonki na lekcję religii w szkole, na nas katechetów – duchownych w szkole. – mówił w homilii ks. Wojtasik. - To nie oznacza, że czasem nie jesteśmy tego powodem, ale może warto byłoby zrobić to nowe otwarcie nas i naszej katechezy, by tych powodów było jak najmniej. To dotyczy nas wszystkich, bez wyjątku! – podkreślił dyrektor wydziału katechetycznego.

CZYTAJ DALEJ

Łódź/ W wieku 93 lat zmarła łączniczka z Powstania Warszawskiego Gryzelda Studzińska ps. Zela

2022-12-01 22:13

pixabay

W wieku 93 lat zmarła por. Gryzelda Studzińska ps. Zela, harcerka Szarych Szeregów, łączniczka z Powstania Warszawskiego.

O śmierci związanej z Łodzią uczestniczki Powstania Warszawskiego poinformował m.in. wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk.

CZYTAJ DALEJ

Boże Narodzenie z Caritas

2022-12-02 15:58

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Wraz z Adwentem ruszyła akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W kościołach i centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej można nabyć świece, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom, także tym z dalekich krajów. Dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży świec, które nie tylko ozdabiają świąteczne stoły, ale nade wszystko są znakiem otwartości serc, dzieci z ubogich rodzin mogą m.in. spędzić wakacje na „Koloniach z Caritas”. W minionym roku na terenie naszej diecezji udało się rozprowadzić ponad 50 tys. świec. W tym roku Caritas przygotowała świece z jednym wzorem, w dwóch rozmiarach. Można je zamówić także za pośrednictwem strony internetowej; by dotarły na czas należy dokonać formalności do 16 grudnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję