Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Wyjątkowy rok

Sanktuarium Dzieci Fatimskich zadziwia cały świat swym duchowym przekazem i inicjatywami. – Pan Bóg sam wybiera miejsca, w których chce działać – mówi jego kustosz ks. kan. Marek Maciążek.

2022-06-07 12:35

Niedziela szczecińsko-kamieńska 24/2022, str. I

[ TEMATY ]

Sanktuarium Dzieci Fatimskich

Adam Szewczyk

Maryja ukochała to miejsce

Maryja ukochała to miejsce

Objawienia w Fatimie są orędziem, które przekazała światu Matka Najświętsza, aby błagać o nawrócenie ludzkiego serca, o pokutę, wynagrodzenie za grzechy popełniane przez ludzkość. Wybrała trójkę portugalskich pastuszków, aby oni stali się przekazicielami fundamentalnych treści mających doprowadzić do nastania pokoju na całym świecie. Orędzie to w błogosławiony sposób głoszone jest w pierwszym sanktuarium Dzieci Fatimskich, funkcjonującym na os. Kasztanowym w Szczecinie. Wielokrotnie opisywaliśmy dzieło, które powstało dzięki wielkiemu heroizmowi i hartowi ducha ks. kan. Marka Maciążka, kustosza sanktuarium. Jest ono nieustannie doposażane i przez cały niemal rok tchnie duchem modlitwy.

Odpusty, nowenny, rocznice

Ważne miejsce wśród wielu uroczystości zajmuje odpust ku czci św. Hiacynty i św. Franciszka Marto. Niezwykle ważne jest to, że przygotowaniem do tej chwili jest nowenna, a także ścisły post podejmowany w konkretnej intencji. Bardzo podniośle obchodzony jest też w sanktuarium czas rocznic objawień od maja do października, a także kolejne ważne uroczystości wrześniowe. Majowym uroczystościom przewodniczył bp Krzysztof Białasik, który przybył do Szczecina aż z Boliwii z diecezji Oruro, o czym niedawno pisaliśmy. Natomiast 13 czerwca o godz. 19 Eucharystii i procesji różańcowej przewodniczyć będzie bp Andrzej Siemieniewski – ordynariusz diecezji legnickiej. Wakacyjne, lipcowe wspomnienie przeżywane będzie z udziałem bp. koadiutora Zbigniewa Zielińskiego z Koszalina. W maryjnym sierpniu do sanktuarium przybędzie tym razem bp Tadeusz Lityński – biskup diecezjalny zielonogórsko-gorzowski. Tradycyjnie, ważne wydarzenia odbędą się we wrześniu. Najpierw 10 września przybędą tutaj najmłodsi, aby wziąć udział w IV Pielgrzymce Dzieci. Mszę św. odprawi bp prof. Henryk Wejman. W niedzielę 11 września w 5. rocznicę konsekracji świątyni o godz. 12 rozpocznie się śpiewany Różaniec, a o godz. 13 Mszy św. przewodniczyć będzie biskup z Coimbry diecezji, na terenie której znajduje się Fatima.

Reklama

Rok jubileuszy

Wszystkie tegoroczne uroczystości przeżywane będą w duchu dziękczynienia za 50-lecie istnienia diecezji szczecińsko-kamieńskiej, 30-lecie powołania metropolii szczecińsko-kamieńskiej oraz 5-lecie konsekracji Sanktuarium Dzieci Fatimskich. Kustosz sanktuarium, ks. kan. Marek Maciążek serdecznie zaprasza na wszystkie te uroczystości. Szczególnego znaczenia nabiera każdorazowy pierwszy piątek tygodnia, kiedy to wierni modlą się w intencji wszystkich rodzin parafii, diecezji, metropolii, Ojczyzny i świata. Modlitewne czuwanie rozpoczyna się o godz. 15, gdy wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest Litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa, a następnie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, śpiewana jest modlitwa różańcowa, odmawiana jest Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ukoronowaniem modlitwy jest wieczorna Msza św. o godz. 18.

Ksiądz kan. Marek Maciążek zaprasza do tego promieniującego łaskami miejsca. Przybywajmy szczególnie rodzinami z dziećmi, by od Dzieci Fatimskich zaczerpnąć duchowej siły do dalszego godnego życia.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powrót do orędzia z Fatimy

Nawrócenie, modlitwa, pokuta – trzy główne elementy przesłania Maryi objawione światu za pośrednictwem dzieci z Fatimy dominowały w nurcie rozważań bp. Henryka Wejmana, które wygłosił w sanktuarium Dzieci Fatimskich.

Uroczystą Eucharystię z okazji 15. rocznicy sprowadzenia w to miejsce cudownej figury Matki Bożej biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej sprawował 21 października w szczecińskim sanktuarium na os. Kasztanowym.

CZYTAJ DALEJ

Św. Elżbieta Portugalska

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 27/2004

[ TEMATY ]

święta

José Gil de Castro/pl.wikipedia.org

Św. Elżbieta Portugalska

Św. Elżbieta Portugalska
CZYTAJ DALEJ

Potrzebujemy Matki! Rocznica "Cudu Łez"

2022-07-04 07:49

Paweł Wysoki

73. rocznica „Cudu Łez” 3 lipca zgromadziła u stóp Matki Bożej Płaczącej tysiące wiernych.

Łaskami słynąca kopia Ikony Jasnogórskiej znajduje się w katedrze lubelskiej od 95 lat. 3 lipca 1949 r. na obrazie pojawiły się łzy, które zostały zinterpretowane jako znak obecności Maryi z cierpiącymi dziećmi. Nieustanna modlitwa wiernych i pamięć o nadprzyrodzonych wydarzeniach, mimo szykan w czasach komunistycznych, od lat 80. XX wieku przybrały formę publicznej manifestacji wiary, z procesją różańcową na ulicach Lublina.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję