Reklama

Głos z Torunia

Song of Songs

W latach 1998 – 2010 w Toruniu odbywał się Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Song of Songs. Po 7 latach przerwy powrócił do Torunia, by łączyć jak niegdyś, bowiem wśród słuchaczy nie zabrakło kapłanów, sióstr zakonnych, a także ludzi w różnym wieku – w tym uczestników festiwali sprzed lat, którzy na tegoroczną edycję często przybywali ze swoimi współmałżonkami i dziećmi

Niedziela toruńska 32/2017, str. 8

[ TEMATY ]

festiwal

Joanna Kruczyńska

Od lewej: s. Cristina, Wojciech Zaguła z SoS Music, Darek Malejonek oraz The Shepherds Band podczas konferencji prasowej

Od lewej: s. Cristina, Wojciech Zaguła z SoS Music, Darek Malejonek
oraz The Shepherds Band podczas konferencji prasowej

Tegoroczny festiwal Song of Songs odbył się w dniach 14-15 lipca na scenie plenerowej CKK Jordanki. Przez dwa wieczory na scenie wystąpiło kilkanaście grup muzycznych i solistów z Polski: Exodus 15, Jafia, Fisheclectic, Anastasis, Maleo Reggae Rockers, Michał Rassek, 2 Tm 2, 3, Siewcy Lednicy i TGD. Z Betlejem przybyli The Shepherds Band, a gościem specjalnym była s. Cristina Scuccia z Włoch, zwyciężczyni włoskiej edycji programu „The Voice”.

Reklama

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 14 lipca w restauracji „Pikado”, s. Cristina mówiła, że śpiew jest dla niej darem od Boga, więc występy to okazja do dzielenia się tym darem i miłością. Członkowie The Shepherds Band podkreślali, że są zaszczyceni możliwością udziału w Song of Songs i że wraz ze swoją muzyką przywożą z Ziemi Świętej chrześcijańskie świadectwo.

Z inicjatywy Darka Malejonka patronem i przewodnikiem duchowym tegorocznego SoS stał się bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski. W związku z tym pierwszego dnia festiwalu podczas koncertu Maleo Reggae Rockers wraz z Joanną Dubielą i Boskim Romanem wykonało piosenkę – niespodziankę o życiu bł. ks. Stefana, a drugiego dnia w sanktuarium błogosławionego na toruńskiej Starówce odbyła się Msza św. dla uczestników, gości i artystów SoS. Darek Malejonek podkreślał, że bł. ks. Stefan był samą radością, bo przebywając w nieludzkich warunkach obozowych, napisał wiersz „Radosnym, Panie!”, co dla artysty jest świadectwem, iż prawdziwa radość pochodzi tylko od Boga.

Organizatorem festiwalu był SoS Music, a współorganizatorami województwo kujawsko-pomorskie oraz Miasto Toruń. Festiwal prowadzili Weronika Kostrzewa, dziennikarka radiowa i telewizyjna, oraz ks. Marcin Szczerbiński z Warszawy.

2017-08-03 11:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

V festiwal piosenki religijnej – „Któż jak Bóg”

[ TEMATY ]

festiwal

Wioletta Rotkiewicz

11 czerwca 2016 roku do Soboty przybyli fani muzyki religijnej, którzy podzielili się swoimi talentami. Jak mówi ks. Zbigniew Pajor, michalita, proboszcz parafii w Sobocie, „ten festiwal pokazuje, że nawet w tak małej wspólnocie można robić wielkie rzeczy”.

CZYTAJ DALEJ

Obraz Jasnogórski znów na szlaku nawiedzenia

2021-08-01 15:04

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

Archiwum

Nie ma ważniejszej sztafety jak sztafeta ludzi ochrzczonych. Prosimy Cię Maryjo, żebyśmy ogień wiary, nadziei i miłości ponieśli w nowe czasy – mówił podczas uroczystej Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Literackiej w Buku bp Szymon Stułkowski. W archidiecezji poznańskiej wznowiono peregrynację Ikony Jasnogórskiej po Polsce, przerwaną ze względu na pandemię.

Przez dziewięć miesięcy Obraz Jasnogórski przebywał w kaplicy sióstr elżbietanek w Poznaniu. 1 sierpnia ponownie rozpoczęło się nawiedzenie, dwukrotnie przerwane ze względów sanitarnych. „Gorąco modlę się, żebyśmy mogli trwać w tym nawiedzeniu, żeby Maryja mogła przechodzić od parafii do parafii i otwierać serca” – mówił bp Stułkowski.

CZYTAJ DALEJ

Marzenie Franciszka: Kościół jeszcze bardziej misyjny

2021-08-03 19:45

[ TEMATY ]

Franciszek

vatichnnwes.va

Tożsamość Kościoła polega na ewangelizacji – przypomina Franciszek w intencji modlitewnej na sierpień, która poświęcona jest Kościołowi w drodze. Papież wyznaje, że jego marzeniem jest jeszcze większe zaangażowanie misyjne wierzących.

„Możemy odnowić Kościół jedynie poprzez rozeznawanie woli Bożej w naszym codziennym życiu. I podejmując przemianę prowadzoną przez Ducha Świętego. Nasza własna reforma jako osób, to jest przemiana” – mówi papież. Modli się, by „Duch Święty, który jest Bożym darem w naszych sercach, przypominał nam o tym, czego nauczał Jezus i pomagał nam wcielać to w praktyce”. „Zacznijmy reformę Kościoła od reformy nas samych” – zachęca Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję