Reklama

Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej

Festiwale Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej „Nadzieja” zrodziły się przed laty z inicjatywy młodzieży z Moszczenicy, stając się wydarzeniem ewangelizacyjno-kulturalnym na skalę ogólnopolską. Od 2007 r. festiwal gości w Piotrkowie Trybunalskim, wychodząc zasięgiem daleko poza region. Jak mówią organizatorzy, ideą spotkań jest kształtowanie u człowieka nadziei, będącej fundamentem ludzkiej egzystencji. W ramach festiwalu odbywają się koncerty, wernisaże, wystawy, prelekcje, projekcje filmowe. Centralne miejsce zajmuje ewangelizacja przez śpiew, wspólną modlitwę, świadectwa osób, które doświadczyły miłości Jedynego Boga i potrafią ją dostrzec. Przez kolejne lata na festiwalowych scenach prezentowały swoje talenty znane postacie świata artystycznego, a Forum Charyzmatyczne gościło m.in. dr. Jacka Pulikowskiego, amerykańską charyzmatyczkę Terry Bork, ewangelizacyjny zespół „Nazaret”. W 2008 r. z okazji Światowych Dni Młodzieży w Sydney, w duchowej jedności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, Forum zorganizowało międzynarodowe spotkanie pod hasłem: „Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie Moimi świadkami”.
Gwiazdami tegorocznego IX Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej „Nadzieja”, odbywającego się w Miejskim Ośrodku Kultury (al. 3 Maja 12) w dniach 9-10 listopada m.in. pod patronatem medialnym „Niedzieli”, będą: zespół „Trebunie-Tutki” z programem „Podniesienie” (9 listopada) oraz Irena Santor z recitalem „Tych lat nie odda nikt...” (10 listopada). Pośród licznych imprez nie zabraknie tych wprowadzających w Rok Wiary, przypominających rolę wiary, nadziei i miłości w życiu każdego człowieka.

2012-10-22 14:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-28 14:49

[ TEMATY ]

Biblia

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

„Jasna Góra 640 lat. Misterium trwania” - jutro spotkanie w Sali Papieskiej

2022-11-28 20:22

[ TEMATY ]

Jasna Góra

bł. kard. Stefan Wyszyński

pl.wikipedia.org

Kard. Stefan Wyszyński

Kard. Stefan Wyszyński

Siedemdziesiąt lat minie 29 listopada od podania wiadomości o wyniesieniu przez papieża Piusa XII prymasa Polski abp. Stefana Wyszyńskiego do godności kardynała w 1952 r. Ten dzień został wybrany na spotkanie pt. „Jasna Góra 640 lat. Misterium trwania”. Rozpocznie się ono we wtorek o godz. 18.30 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze.

Tytuł spotkania został zaczerpnięty z listu Prymasa Wyszyńskiego do pisarza Jana Dobraczyńskiego, którego błogosławiony poprosił o napisanie książki na Jubileusz 600-lecia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek o kapłaństwie kobiet: nie ma na to miejsca, ale nie umniejsza to godności i roli kobiety

2022-11-28 17:54

[ TEMATY ]

kobieta

kapłaństwo

Grzegorz Gałązka

O tym, że teologiczna "zasada Piotrowa" nie dopuszcza możliwości święcenia kobiet i o tym, że nie przekreśla to godności i doniosłej roli kobiety w Kościele, mówi papież Franciszek w rozmowie z jezuickim czasopismem "America", która ukazała się w poniedziałek.

Wśród wielu tematów, poruszonych w wywiadzie, udzielonym amerykańskim jezuitom, pojawia się pytanie to, co Ojciec Święty powiedziałby kobietom, które, posługując w Kościele, czują, że powołane są do kapłaństwa. Papież Franciszek odpowiada krótko, posługując się terminami "zasady Piotrowej" i "zasady maryjnej", znanymi z teologii Hansa Ursa von Balthasara.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję