Reklama

Promocja książki o Mariannie Popiełuszko

Matka Świętego

W przeddzień 28. rocznicy bestialskiego mordu dokonanego przez komunistyczną bezpiekę na ks. Jerzym Popiełuszce, duszpasterzu ludzi pracy - 18 października br. w Warszawie odbyła się promocja książki Mileny Kindziuk pt. „Matka Świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko”. - Akceptacja życia takim, jakie jest, matka, która oddaje światu swoje dziecko, nie zatrzymując dla siebie, wiara jako nierozerwalna część życia - takie jest, zdaniem autorki, przesłanie książki. Milena Kindziuk opowiadała o historii powstania książki, o zbieraniu materiałów i spisywaniu przez długie lata wypowiedzi Marianny Popiełuszko, wyrażających wielką mądrość życiową. Zdaniem Mileny Kindziuk, matka ks. Jerzego miała ogromny wpływ na kształtowanie syna kapłana - jego pobożność, prawość charakteru, umiłowanie prawdy. Mówiła o mocnej wierze Marianny Popiełuszko, doświadczanej przez całe życie krzyżami, która mimo tragicznych przeżyć potrafi powiedzieć, że życie było dobre. Brat ks. Jerzego, Józef, opowiadał, jak matka wciąż odmawiała Różaniec, a w polu - „Godzinki”. Swą wiarę przekazała dzieciom i wnukom.
Katarzyna Soborak, notariusz procesu beatyfikacyjnego ks. Jerzego, wyznała, że szybko zdała sobie sprawę z tego, jak duży wpływ miała Marianna Popiełuszko na wybory życiowe dzieci i późniejszą ich drogę.
Ks. Tadeusz Bożełko, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie, w której ks. Jerzy posługiwał, mówił o widocznych owocach jego męczeństwa. Poinformował, że relikwie ks. Jerzego Popiełuszki są już w 40 krajach świata i właśnie udaje się z delegacją do Rzymu, aby je złożyć w bazylice św. Bartłomieja, w kaplicy, w której przechowywane są relikwie męczenników reżimów totalitarnych.
Spotkanie promocyjne odbyło się w parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie. Prowadził je Krzysztof Ziemiec, znany dziennikarz telewizyjny.

2012-10-22 14:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiara na medal

Wielu polskich sportowców publicznie przyznaje się do wiary. W czasach, gdy w przestrzeni publicznej słyszymy najczęściej wyznania osób odrzucających Boga, postawa naszych zawodników jest bardzo budująca.

Pan Jezus jest u mnie na pierwszym miejscu (...). Wiary uczyłem się najpierw w domu – od dziadka i taty. Dzisiaj jest ona czymś zupełnie naturalnym. Pan Bóg był i zawsze będzie dla mnie kimś wyjątkowym – powiedział Bartosz Zmarzlik, mistrz świata na żużlu w sezonie 2019 i polski sportowiec 2019 roku, gdy dołączył do akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Podczas gali, w czasie której odebrał statuetkę dla najlepszego sportowca, ujął wszystkich ogromną skromnością i pokorą. Trener polskiej kadry żartuje, że jest on taki grzeczny, ponieważ codziennie chodzi do kościoła. Żużlowiec doprecyzowuje: – Do kościoła chodzę w każdą niedzielę. To nie jest dla mnie żadna ujma ani utrudnienie. To bardzo mi pomaga. Kiedyś spodobały mi się słowa, które powiedział Kamil Stoch: „Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu”. Staram się to wdrażać w życie.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: świecki prefektem Sekretariatu ds. Ekonomicznych

2022-11-30 12:57

[ TEMATY ]

Watykan

Adobe Stock

Ojciec Święty przyjął rezygnację z urzędu prefekta Sekretariatu ds. Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej złożoną przez ks. Juana Antonio Guerrero Alvesa SJ. z powodów osobistych. Decyzja wejdzie w życie od czwartku 1 grudnia 2022 r. – poinformowali Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

W komunikacie wyrażono podziękowanie ks. Guerrero za poświęcenie okazane w jego służbie. Ks. Guerrero zdołał uporządkować gospodarkę, była to mocna i wymagająca praca, która przyniosła wiele owoców. Ojciec Święty zapewnia go o swoich modlitwach – przekazała Stolica Apostolska.

CZYTAJ DALEJ

Sieć modlitewna. Możesz dołączyć

2022-11-30 22:09

[ TEMATY ]

modlitwa

św. Maksymilian

Misjonarki o. Kolbego

Misjonarki o. Kolbego

Misjonarki modlą się w celi św. Maksymiliana.

Misjonarki modlą się w celi św. Maksymiliana.

Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego, które są instytutem świeckim, zachęcają wiernych do włączenia się w inicjatywę pod nazwą „Cela miłości”.

Nazwa projektu nawiązuje do celi – bunkra głodowego w obozie Auschwitz, w której o. Maksymilian Kolbe oddał życie za swoje współbrata, czyniąc to z miłości do bliźniego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję