Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Modlitwa z chorymi

Bp Piotr Greger modlił się z siostrami sercankami i ich pacjentkami w Kamesznicy.

[ TEMATY ]

modlitwa

chorzy

Światowy Dzień Chorego

s. Halina s. Patrycja

Wspólna modlitwa w kaplicy sióstr.

Wspólna modlitwa w kaplicy sióstr.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mszę św. sprawował w kaplicy domu zakonnego Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, przy którym siostry prowadzą Dom Opieki im. Jana Pawła II.

- Podążając za Jezusem, wierzący muszą także odciąć się od przeszłości i znaleźć wiarę opartą na zaufaniu Bogu na wzór wiary Abrahama, który zaryzykował, odcinając się od przeszłości, by pójść za Bogiem. Niezależnie od panujących nastrojów i czasów konieczne jest utrzymywanie wierności Bożej prawdzie. Biblia to nie tylko historia zbawienia, ale także przewodnik, który rodzi w sercach ludzkich zbawienną wiarę – podkreślił hierarcha.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W Eucharystii obok sióstr uczestniczyły pacjentki tutejszego domu opieki, który działa od 2005 r. W większości to kobiety z chorobą Alzheimera, starsze, chore i niepełnosprawne. Obecnie jest ich tam 60. Na co dzień uczestniczą w zajęciach terapeutycznych, zabiegach i innych. Mają też czas na modlitwę, rozrywkę. Z inicjatywy sióstr działa tu Fundacja „Z otwartym sercem” im. św. Józefa Sebastiana Pelczara, która wspiera mieszkanki domu oraz dociera z pomocą materialną do ubogich w środowisku lokalnym.

11 lutego znów będzie okazja do modlitwy z chorymi - tym razem bp Piotr Greger odprawi Mszę św. o godz. 15 w kościele św. Jana Kantego w Kętach z okazji Światowego Dnia Chorego.

2024-01-24 19:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Czuwanie modlitewne z Papieżem o pokój przy płomieniu z Asyżu

2026-04-11 07:35

[ TEMATY ]

modlitwa o pokój

pexels.com

Czuwanie modlitewne o pokój razem z Papieżem Leonem XIV, które rozpocznie się w sobotę 11 kwietnia o godz. 18, będzie prowadzone przy rozważaniu myśli Ojców Kościoła, w tym św. Augustyna z Hippony, a wierni z różnych kontynentów zapalą świece od ognia Lampy Pokoju z Asyżu - informuje Vatican News. Modlitwy będą także w polskich kościołach.

„Niech zabrzmi wołanie o pokój, które wypływa z serca! Dlatego zapraszam wszystkich do zjednoczenia się ze mną podczas czuwania modlitewnego w intencji pokoju, które będziemy przeżywać tutaj, w Bazylice Świętego Piotra, w najbliższą sobotę, 11 kwietnia” – wzywał Leon XIV w orędziu Urbi et Orbi, wygłoszonym w Niedzielę Wielkanocną 2026 roku.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję