Reklama

Watykan

Papież do nowego biskupa: strzeż się pychy i zarozumiałości

Ojciec Święty udzielił święceń biskupich ks. Fabio Fabene, podsekretarzowi Synodu Biskupów. "Niech nigdy nie opanują cię próżność, pycha, zarozumiałość" - radził Franciszek nowemu biskupowi. Liturgia miała miejsce w Bazylice Watykańskiej. Papież posłużył się homilią przewidzianą przez rytuał. Dodał też kilka własnych refleksji.

[ TEMATY ]

święcenia

Bożena Sztajner/Niedziela

„Z owczarni zostałeś wybrany: niech nigdy nie opanują cię próżność, pycha, zarozumiałość. I dla ludzi zostałeś ustanowiony. Niech twoją postawą zawsze będzie służba. Jak u Jezusa. Zalecam ci, byś zawsze pamiętał o słowach Pawła, które dziś usłyszeliśmy: czuwaj nad sobą i czuwaj nad ludem Bożym. Czuwać znaczy być czujnym, uważnym, by uchronić się od tak wielu grzechów i tak wielu postaw światowych, a także by chronić lud Boży przed wilkami, o których Paweł mówił, że przyjdą. Ale czuwać nad ludem oznacza również modlić się, modlić się za lud, tak jak to robił Mojżesz, z wyciągniętymi rękoma, modlitwa wstawiennicza, odważna modlitwa twarzą w twarz z Panem Bogiem za lud. Czuwaj, uważaj, byś nie usnął, czuwaj, a Pan Bóg niech ci towarzyszy w tym czuwaniu, które ja dziś tobie powierzam w imię Boga Ojca, którego obraz będziesz uobecniał”.

2014-05-30 20:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święcenia kapłańskie w Świdnicy

[ TEMATY ]

Świdnica

święcenia

Ks. Mateusz Tschech

Bp Ignacy Dec przewodniczył 24 maja uroczystej Mszy św. w katedrze, podczas której 11 diakonów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej otrzymało święcenia prezbiteratu.

CZYTAJ DALEJ

Gdzie są granice dialogu międzyreligijnego?

2023-02-08 07:06

[ TEMATY ]

dialog międzyreligijny

Karol Porwich/Niedziela

Czwarta część bestsellerowego wywiadu-rzeki. Ks. profesor Waldemar Chrostowski tym razem za rozmówcę obrał sobie Tomasza Rowińskiego. Po trzech tomach, Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska oraz Prawda, Chrystus, Judaizm, które okazały się wydawniczymi hitami, ks. Waldemar Chrostowski podsumowuje zmiany w Kościele i świecie, jakie nastąpiły od czasu publikacji pierwszego tomu serii.

Księże profesorze, zacznijmy od kontrowersji. W Abu Zabi papież Franciszek podpisał Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia. Znalazło się tam zdanie brzmiące następująco: „Bóg w swej mądrości chce pluralizmu i różnorodności religii, koloru skóry, płci i języków”. Czy Bóg rzeczywiście chce różnorodności religii? Czy nie zdziwiło księdza, że w tym dokumencie pojawiło się takie sformułowanie?

CZYTAJ DALEJ

Komunikat bpa T. Lityńskiego w związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-08 17:18

[ TEMATY ]

zbiórka

bp Tadeusz Lityński

komunikat

trzęsienie ziemi

ks. Rafał Witkowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii bp Tadeusz Lityński skierował komunikat do diecezjan, w którym zwraca się z prośbą o wsparcie dla poszkodowanych przez kataklizm.

W niedzielę 12 lutego w kościołach i kaplicach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbędzie się zbiórka na rzecz osób, które ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Wtedy też zostanie odczytany wiernym poniższy komunikat. Na łamach "Niedzieli" można się z nim zapoznać już wcześniej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję