Reklama

Niedziela w Warszawie

Biegiem dla Maryi

Mszą św. w kościele św. Jana Kantego na Żoliborzu rozpocznie się 9 grudnia Nocny Trailowy Bieg dla Niepokalanej. Trwają zapisy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bieg jest kontynuacją wydarzenia z lat ubiegłych, ale w zmienionej formie. Zamiast czterech dystansów będą dwa.

„Trenujemy, jak zawsze, z zachowaniem bezpieczeństwa, dlatego na odcinkach trasy należy zachować szczególną ostrożność na pieszych, rowerzystów, hulajnogi, samochody i środki transportu” – piszą organizatorzy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uczestnicy będą mieli do wyboru trasy:

Reklama

1) Żoliborska Siódemka – 7km

2) Wiślana Osiemnastka – 18km

Trening odbywa się na dwóch różnych dystansach oraz startach w kilka osób co 5 min.

Każdy dystans należy pokonać według wyznaczonej przez organizatora trasy. Konieczne jest pobranie trasy na telefon przez każdego uczestnika biegu. Organizatorzy polecają używanie aplikacji TRASEO (Android / iOS), która zawiera jednocześnie tryb nawigacji. W przypadku korzystania z Traseo nie trzeba importować śladu, ponieważ znajduje się już na platformie aplikacji.

Na wyznaczonych trasach nie będzie dodatkowych punktów energetycznych. Wymagane jest zabranie odpowiedniego prowiantu, szczególnie na Wiślaną Osiemnastkę.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do podpisania zobowiązania, że bierze udział w treningu na własną odpowiedzialność. Będzie to możliwe w dniu biegu w biurze treningowym od 17:30 do 19:30. Każdy z zapisanych uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom.

O godz. 18:30 rozpocznie się Msza św. w intencji uczestników biegu w kościele św. Jana Kantego. O 19:30 przewidziana jest rozgrzewka i start pierwszej grupy.

Zakończenie Żoliborskiej Siódemki i Wiślanej Osiemnastki - Biuro treningowe, ul. Krasińskiego 31.

Organizatorem biegu są: TBD – Grupa biegowa Św. Józefa oraz Wspólnota Pokrzepienie przy parafii Św. Jana Kantego na Sadach Żoliborskich.

Udział w treningu biegowym jest płatny. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty w wysokości co najmniej 30 zł na Dom Pomocy Społecznej w Niegowie. Numer konta i zapisy dostępne są na stronie: https://www.maratonczyk.pl/bieganie/19667-vii-nocny-trailowy-bieg-duchowy-w-warszawie-9-12-2023.

2023-12-03 18:03

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Droga Krzyżowa w intencji pokoju

Jutro (25 lutego) o godz. 20.00 spod kościoła św. Jana Kantego na Żoliborzu wystartuje nocna biegowo-rowerowa pielgrzymka w intencji pokoju do Niepokalanowa. Każdy, kto chce i może jest zaproszony, aby dołączyć swoją modlitwę i podjąć trud drogi.

CZYTAJ DALEJ

Wychowanie „dzień po”

2024-02-27 11:02

Niedziela Ogólnopolska 9/2024, str. 16

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

Archiwum TK Niedziela

Lepiej zapobiegać ludzkim zranieniom i upadkom niż tylko je leczyć i opatrywać.

Nie tylko ludzie, ale i tabletki mogą mieć swoją polityczną karierę. I gdyby tylko o karierę chodziło, to wiadomo, że ma ona swoje „5 minut”, a później zwykle się kończy. Tak zwana tabletka „dzień po” nie tylko doczekała się setek debat medialnych i weszła na forum polskiego parlamentu, ale również jest kolejnym tematem naszych dyskusji i pytań. Większość z nas chyba już to czuje, że stała się ona symbolem czegoś dużo ważniejszego, symbolem podejścia do życia i do wartości. Nie znam się na chemicznych składnikach tego medykamentu, słyszałem różne opinie o jego wpływie na ludzki organizm, ale jako pedagog i wychowawca (tym razem nie tylko jako biskup!) myślę, że jest on także symbolem fatalnej zmiany w podejściu do wychowania. Już sama nazwa – „dzień po” może sugerować, że chcemy bardziej „chronić” i „leczyć” skutki takich czy innych zachowań niż im zapobiegać. A przecież każdy rodzic, nauczyciel i wychowawca znają fundamentalną zasadę pedagogiki, że lepsza jest prewencja, profilaktyka, niż terapia i karanie. Karanie i używanie tabletek to już sam w sobie znak jakiejś choroby, porażki, nieskuteczności w wychowaniu. Wracając do tabletki, wszyscy mamy świadomość, że jest ona „po” – nie po jakiejś migrenie, po bólu głowy, skaleczeniu się czy upadku, ale po seksualnym współżyciu, i to często dotyczącym młodych, nieletnich ludzi. Jej przesłanie jest więc oczywiste: możesz robić rzeczy niekoniecznie dozwolone, a często na tym etapie życia szkodliwe i niemoralne, tylko się zabezpiecz, żeby nie było z tego żadnych niechcianych konsekwencji. Tymczasem ani w życiu, ani w wychowaniu to tak nie działa. Pewnie można wyeliminować jakieś zewnętrzne skutki nieroztropnego postępowania, ale to nie znaczy, że znikną głębokie i trwałe konsekwencje w ludzkiej mentalności i w postawach.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: śmierć dziecka jest niewytłumaczalna i nie do zniesienia

2024-03-02 11:58

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

"Żadne sentymentalne lub banalne słowa nie mogą opisać utraty dziecka i one nie próbują tego robić" - powiedział Franciszek w sobotę rano na audiencji dla włoskiej grupy stowarzyszenia Talità Kum rodziców, którzy stracili dziecko.

Papież Franciszek nie udzielił żadnych "retorycznych lekcji" rodzicom ze stowarzyszenia Talità Kum z północnowłoskiego miasta Vicenza, którzy stracili dziecko, ponieważ - jak sam podkreślił w swoim przemówieniu - "utrata dziecka jest doświadczeniem, które nie akceptuje teoretycznych opisów i odrzuca banalność religijnych lub sentymentalnych słów, jałowych zachęt lub fraz okolicznościowych, które, starając się pocieszyć, ranią jeszcze bardziej tych, którzy tak jak wy toczą ciężką wewnętrzną walkę każdego dnia".

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję