Reklama

Niedziela Częstochowska

Archidiecezja częstochowska ma 152 nowych lektorów

– Otrzymaliście specjalne powołanie od Jezusa – powiedział do młodych bp Antoni Długosz. 3 grudnia biskup senior archidiecezji częstochowskiej przewodniczył w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie Mszy św., podczas której udzielił błogosławieństwa do pełnienia funkcji lektora 152 ministrantom z 70 parafii archidiecezji.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W homilii celebrans zwrócił uwagę na to, że Pismo Święte jest księgą, która nigdy się nie zestarzała i która będzie nam towarzyszyć do końca życia.

– Niezmiernie cieszę się z tego, że otrzymaliście specjalne powołanie od Jezusa, by być Jego prorokami – przyznał bp Długosz, zwracając się do lektorów. – Przygotowując się do czytania Pisma Świętego, przypomnijcie sobie o tym, że Pan Jezus chce, aby przez was przekazywać swoją prawdę o zbawieniu – zachęcał.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Biskup wyraził również wdzięczność rodzicom lektorów za ich świadectwo wiary. – Dziękuję wam bardzo, że jesteście kapłanami domowego Kościoła – powiedział.

Reklama

Ks. Mateusz Olejnik, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej, dziękował rodzicom lektorów za zaufanie, którym obdarzają kapłanów, posyłając swoich synów do kościoła na Msze św., zbiórki i rekolekcje. – Dzięki temu najpiękniej wypełniacie zobowiązania, które podjęliście na chrzcie świętym – podkreślił. – Prosimy, abyście dalej razem z nami, duszpasterzami, współpracowali w dziele wychowania waszych synów i prowadzenia ich drogą wiary – dodał.

Nowym lektorom ks. Olejnik życzył, aby przez całe życie trwali w przyjaźni z Pismem Świętym.

Przygotowaniem do uroczystości były kursy lektorskie organizowane w dekanatach oraz 3-dniowe rekolekcje w WMSD.

Więcej w nr. 50 „Niedzieli Częstochowskiej” z datą 10 grudnia.

2023-12-03 17:55

Ocena: +5 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznajmy naszych pasterzy. Konferencja o bp. Teodorze Kubinie

[ TEMATY ]

konferencja

WMSD

archidiecezja częstochowska

bp Teodor Kubina

Narodowe Archiwum Cyfrowe

Zjazd stowarzyszeń katolickich z okazji 10-lecia diecezji częstochowskiej; bp Kubina stoi na schodach (w środku)

Zjazd stowarzyszeń katolickich z okazji 10-lecia diecezji częstochowskiej; bp Kubina stoi na schodach (w środku)

W ramach przygotowań do 100-lecia Kościoła częstochowskiego rozpoczyna się cykl konferencji naukowych nt. „Biskupi częstochowscy w Polsce «ludowej»”.

Pierwsza z konferencji będzie poświęcona działalności bp. Teodora Kubiny w latach 1945-51. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 listopada w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie przy ul. św. Barbary 41.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: dzięki niezłomności Żołnierzy Wyklętych kolejne pokolenia odzyskały Polskę

2024-03-01 19:54

[ TEMATY ]

żółnierze niezłomni

Prezydent Andrzej Duda

Mława

PAP/Leszek Szymański

Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami powiatu mławskiego w Mławie.

Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami powiatu mławskiego w Mławie.

Dzięki bohaterstwu i niezłomności Żołnierzy Wyklętych, a w ogromnej części przypadków śmierci, dramatycznej, często w cierpieniach, kolejne pokolenia odzyskały Polskę - powiedział w Mławie (Mazowieckie) prezydent Andrzej Duda w przypadającym w piątek Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Duda podczas spotkania z mieszkańcami Mławy i powiatu mławskiego przypomniał, że od 13 lat oficjalnie, decyzją Sejmu, podjętą z inicjatywy jeszcze prezydenta Lecha Kaczyńskiego, 1 marca czczona jest pamięć Żołnierzy Wyklętych - Żołnierzy Niezłomnych, którzy „byli wyklęci przez komunistów, a niezłomni w walce o Polskę, we wspieraniu swoich rodaków w dążeniu do wolności”.

CZYTAJ DALEJ

Za sprawą chrztu otrzymaliśmy wiarę, nadzieję i miłość – wyposażenie na drogę

2024-03-02 06:45

[ TEMATY ]

rozważania

Adobe Stock

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

Młodszy syn z dzisiejszej Ewangelii (Łk 15, 1-3. 11-32) chce swojej połowy majątku, a otrzymawszy ją, idzie w świat i wszystko traci. W krańcowym poniżeniu decyduje się wrócić do ojca i być jego sługą, bo to oznacza wyższy standard od tego, jaki ma teraz. Ojciec, szczęśliwy z jego powrotu, przywraca mu godność i wyprawia ucztę. Za sprawą chrztu otrzymaliśmy wiarę, nadzieję i miłość – wyposażenie na drogę. Co z nimi robimy? Czy je rozwijamy? Bez wiary nie można podobać się Bogu (Hbr 11, 6), ale można Go prosić, by ją w nas „odkopał”, by jej przymnożył. Całe bogactwo świata bez miłości nic nie znaczy, ale można prosić o jej odnowienie i pogłębienie. Kiedy zabraknie nadziei, skończy się wszystko, ale można prosić o jej ożywienie i rozpalenie. Cokolwiek stało się w moim życiu, mogę wrócić, a Ojciec na nowo da mi sandały, pierścień, najlepszą szatę i wyprawi ucztę. On wciąż czeka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję