Reklama

Wiara

Niezbędnik Adwentowy - dzień 8/ 4 grudnia 2023

Niezbędnik Adwentowy - W Maryi odnajdźmy samych siebie

Zastanów się, czy przypadkiem nie powinieneś komuś za coś podziękować.

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Fot. Monika Książek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego*. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie*. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie* i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel*, to znaczy: "Bóg z nami". Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.

Mt 1,18-24

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Co z tym zrobić?

Reklama

Poproś wreszcie o pomoc, jeśli potrzebujesz, a przynajmniej powiedz komuś o swoim kłopocie, bólu, problemie, zmęczeniu.

Zastanów się, czy przypadkiem nie powinieneś komuś za coś podziękować.

W razie czego zrób to. Jeśli nie masz pomysłu, kto by miał to być, zastanów się porządniej. Pomódl się ulubioną Maryjną modlitwą za tych wszystkich, których mógłbyś określić nieco staroświeckim wyrażeniem „Moi dobrodzieje.”

Przeczytaj Ap 3,14-22.

Red.

ZOBACZ WIĘCEJ: #NiezbędnikAdwentowy2023

2023-12-03 20:40

Ocena: +31 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stańmy dziś przed Bogiem z naszą biedą

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Adobe Stock

Adwent jest w pewnym sensie najbardziej "chrześcijańskim" okresem roku liturgicznego. A to dlatego, że streszcza istotę naszego doświadczenia wiary.

„Gdy potem upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, przynieśli Je do Jerozolimy, aby przedstawić Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Jaki jest mój obraz Boga dzisiaj?

2024-02-12 13:14

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 15, 1-3.11-32.

Sobota, 2 marca. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś podczas lektoratu: wszystko co możemy robić w Kościele jest zbudowane na Chrzcie!

2024-03-02 11:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Wszystko, co możemy robić w Kościele jest zbudowane na Chrzcie. Każda posługa, każdy sakrament, każde powołanie jest rozwinięciem łaski Chrztu. W każdym z nas jest godność prorocka, a ten lektorat ma ją w tobie potwierdzić, umocnić, pobłogosławić, żebyś jeszcze bardziej żył tym, co ci Ojciec dał we Chrzcie – żyć godnością prorocką – tłumaczył kard. Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję