Reklama

Niedziela Częstochowska

Abp Nowak: trzeba odnowić w sobie radość kapłańską

[ TEMATY ]

kapłaństwo

Jowita Kostrzewska

„Bardzo ważna jest radość bycia kapłanem. Radość przynależy do kapłaństwa. Ona płynie z głoszenia Ewangelii”- mówił w homilii abp senior Stanisław Nowak, który 27 maja przewodniczył Mszy św. w parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Częstochowie. Mszę św. koncelebrowali kapłani obchodzący osiemnastą rocznicę święceń kapłańskich.

- Dzisiaj radujemy się obdarowaniem przez Boga i z tego, że osiemnaście lat temu narodziliśmy się do kapłaństwa - mówił na początku Mszy św. ks. Janusz Wojtyla, proboszcz parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Częstochowie.

Reklama

W homilii abp Nowak przypomniał, że „kapłani w wyjątkowy sposób otrzymują Ducha Świętego”. - Być kapłanem to znaczy mieć dar Ducha Świętego w szczególny sposób - mówił abp Nowak i dodał, że „kapłaństwo to bardzo wielka rzecz, pokazująca jak głęboka jest bliskość kapłana z Jezusem”.

Arcybiskup senior wskazał kapłanom jubilatom, jak ważne jest „odnowienie w sobie radości kapłańskiej”. - Kapłaństwo trzeba przeżywać w radości - wołał abp Nowak.

„Ci, którzy głoszą Ewangelię, mają być ludźmi radości. Czasem trzeba przejść przez trudności, by zafascynować się Chrystusem” - kontynuował arcybiskup senior.

Reklama

Były metropolita częstochowski, mówiąc o wielkości kapłaństwa, przypomniał słowa stygmatyczki i mistyczki Marty Robin, że „gdybym otrzymała dar kapłaństwa, to umarłabym z miłości przy pierwszej Mszy św.”.

Abp Nowak przypomniał także rady, które kapłanom przekazał papież Franciszek, by „iść zawsze do Maryi, dużo się modlić, wystrzegać się żądzy pieniędzy, strzec się próżności i pychy, szukać przyjaźni z innymi kapłanami i budować ducha wspólnoty, poświęcać się pracy, kochać swoje owce jako pasterz, mieć na sobie zapach owiec”. - Trzeba zanurzyć się w Jezusa, w kapłaństwo - podkreślił abp Nowak i dodał, że „kto żyje miłością Chrystusa, musi być szczęśliwy”.

Arcybiskup senior podkreślił, że „dramatem jest samotność kapłańska, który wypływa często z braku więzi z Jezusem”.

Na zakończenie abp Nowak zaapelował do kapłanów o to, by zawierzyli się Maryi tak jak św. Jan Paweł II.

2014-05-28 09:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Srebrni jubilaci dziękowali za dar kapłaństwa

[ TEMATY ]

jubileusz

kapłaństwo

Marian Szpak

Srebrni jubilaci na wspólnej modlitwie.

Srebrni jubilaci na wspólnej modlitwie.

Kapłani świętowali swoje jubileusze. Za dar kapłaństwa dziękowali podczas Mszy św. celebrowanej w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

Mszy św. przewodniczył jej administrator parafii św. Michała Archanioła we Włosienicy ks. Rafał Jończy. Homilię wygłosił ks. Tomasz Kotlarski, odwołując się w niej do dziękczynienia za dar kapłaństwa.

CZYTAJ DALEJ

Ostatnia droga Franciszka

2021-07-30 09:25

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Od kilku miesięcy 7-letni Franek ze Świdnicy zmagał się z nieuleczalną chorobą nowotworową. Rodzice chłopca nie tylko walczyli o jego życie ziemskie, ale zrobili wszystko, aby zapewnić mu życie wieczne.

Franciszek był jednym z pięciu synów Pawła i Marty. Był radosnym i otwartym dzieckiem, lubiącym sport i zabawę. Miał swoje marzenia, a także zainteresowania. Dzięki miłości, której doświadczał od swoich rodziców i braci, odznaczał się wielką wrażliwością na drugiego człowieka. Wychowywany w duchu pobożności maryjnej, uczył się relacji z Panem Bogiem. Wszystko przerwała niespodziewana choroba i przedwczesna śmierć.

CZYTAJ DALEJ

Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę

2021-08-02 12:34

facebook.com/swmikolajglogow

2 sierpnia wyruszyła Diecezjalna Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję