Reklama

Nowe rozmaitości

Zmarnowane głosy

W Wałbrzychu - bo o tym mieście mowa - prezesi z niektórych spółek miejskich poskarżyli się, że były prezydent Piotr Kruczkowski kazał im przekazywać kasę na fundusz wyborczy Platformy. Wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku, dopóki nie odkryto, że z kasy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji zniknęło pół miliona, i sprawa się wydała. Tym samym i wynik trzech kolejnych elekcji, bo jak chodzą słuchy, ze względu na inflację kupiono głosy na troje wyborów naprzód.

Zbóje

Tatry mają Janosika, zbója, co to łupił bogatych, żeby rozdać biednym. Politycy PO z Sudetów pozazdrościli Tatrom sławy i zaczęli łupić bogatych kolegów, którym rozdawali fuchy. Różnica między nimi a zbójem Janosikiem jest taka, że w przeciwieństwie do Harnasia nie rozdawali biednym.

Partia żywicielka

Sudecki Janosik, były prezydent Piotr Kruczkowski, żeby nie obciążać partii żywicielki zawiesił swoje członkostwo w Platformie, licząc zapewne, że nadal będzie go żywiła.

Ludzie honoru

Reklama

Mamy w Polsce dwóch ludzi honoru. Jeden to gen. Czesław Kiszczak. Drugim w ostatnich dniach stał się min. Bogdan Klich. Pierwszego mianował na to stanowisko Adam Michnik. Drugiego - Donald Tusk.

Wnioski komisji

Komisja Jerzego Millera wytknęła tyle błędów i zaniedbań w 36. Pułku Lotnictwa, który miał wozić najważniejsze osoby w państwie, że wychodzi na to, iż polscy piloci nie powinni i nie umieli latać. Kolejność jest bez znaczenia.

(pr)

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp nominat Adrian Put: Chcę szczególnie prosić o dar jedności

[ TEMATY ]

Bp Adrian Put

Wiktoria Dmytruk, lubuskaoaza.pl

- Prosząc o modlitwę błagam o dar, który już płynie do mnie szerokim strumieniem. Więc prosząc o nią chcę za nią także podziękować. Chcę prosić o dar jedności w liturgii, głoszeniu słowa i czynienia dobra w Kościele – mówi biskup nominat Adrian Put w rozmowie z Katarzyną Krawcewicz

Katarzyna Krawcewicz: - Co czuje kapłan, gdy ogłoszona zostaje jego nominacja na biskupa?

CZYTAJ DALEJ

Maryja z „ciałem i duszą” została wzięta do nieba – jakie przeslanie niesie uroczystość Wniebowzięcia NMP?

2022-08-12 13:28

[ TEMATY ]

duchowość

Graziako

Wniebowzięcie Matki Bożej

Wniebowzięcie Matki Bożej

Wiara we wniebowzięcie Maryi obecna jest od pierwszych wieków chrześcijaństwa, choć stała się ona dogmatem dopiero w 1950 r. i to tylko w Kościele zachodnim. Sensem tego święta nie jest docenienie zasług Maryi, ale olbrzymi ładunek nadziei, że tak jak Maryja, mamy szansę uczestnictwa w chwale nieba wraz z „ciałem i duszą”, co nastąpi ostatecznie po zmartwychwstaniu. Obchodzone 15 sierpnia Wniebowzięcie NMP to jedno z najważniejszych i najstarszych świąt maryjnych, a wierni mają obowiązek udziału we Mszy św.

Wniebowzięcie Maryi uprzedza nasze zmartwychwstanie

CZYTAJ DALEJ

Herb Pauliński - wiesz, co oznacza?

2022-08-13 21:38

[ TEMATY ]

#NiezbędnikPielgrzyma

Karol Porwich/Niedziela

Od strony miasta wchodzimy na Jasną Górę przez szereg bram: Bramę Lubomirskich (zbudowana w 1723r.) i dalej Matki Boskiej Królowej Polski, bądź Zwycięskiej (zbudowana w 1776r. na cześć króla Stanisława Augusta Poniatowskiego), Bramę Matki Bożej Bolesnej (przebudowana w 1891 r.) i ostatnią, najstarszą (ukończoną w 1631 r.) zwaną Wałową, bądź Jagiellońską (od 1670 r. w dobudowanej górnej kondygnacji mieścił się magazyn broni i amunicji oraz mechanizm podnoszący most zwodzony).

Warto zatrzymać się przed Bramą Lubomirskich i popatrzeć na mozaikę przedstawiającą herb pauliński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję