Reklama

Nowe rozmaitości

Zmarnowane głosy

W Wałbrzychu - bo o tym mieście mowa - prezesi z niektórych spółek miejskich poskarżyli się, że były prezydent Piotr Kruczkowski kazał im przekazywać kasę na fundusz wyborczy Platformy. Wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku, dopóki nie odkryto, że z kasy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji zniknęło pół miliona, i sprawa się wydała. Tym samym i wynik trzech kolejnych elekcji, bo jak chodzą słuchy, ze względu na inflację kupiono głosy na troje wyborów naprzód.

Zbóje

Tatry mają Janosika, zbója, co to łupił bogatych, żeby rozdać biednym. Politycy PO z Sudetów pozazdrościli Tatrom sławy i zaczęli łupić bogatych kolegów, którym rozdawali fuchy. Różnica między nimi a zbójem Janosikiem jest taka, że w przeciwieństwie do Harnasia nie rozdawali biednym.

Partia żywicielka

Sudecki Janosik, były prezydent Piotr Kruczkowski, żeby nie obciążać partii żywicielki zawiesił swoje członkostwo w Platformie, licząc zapewne, że nadal będzie go żywiła.

Ludzie honoru

Reklama

Mamy w Polsce dwóch ludzi honoru. Jeden to gen. Czesław Kiszczak. Drugim w ostatnich dniach stał się min. Bogdan Klich. Pierwszego mianował na to stanowisko Adam Michnik. Drugiego - Donald Tusk.

Wnioski komisji

Komisja Jerzego Millera wytknęła tyle błędów i zaniedbań w 36. Pułku Lotnictwa, który miał wozić najważniejsze osoby w państwie, że wychodzi na to, iż polscy piloci nie powinni i nie umieli latać. Kolejność jest bez znaczenia.

(pr)

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komunikat w sprawie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu

2022-09-27 20:07

[ TEMATY ]

komunikat

Wyższe Seminarium Duchowne

Red.

Komunikat dotyczący przeniesienia Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu do Warszawy począwszy od przyszłego roku formacyjnego 2023/2024.

Treść komunikatu:

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Spowiedź czy psychoterapia?

Coraz wyraźniej widoczne są dzisiaj tendencje do dłuższych i „głębszych” spowiedzi. To zresztą dzisiaj swego rodzaju moda. Ludzie wychodzą poza sztampę i chętnie spowiadają się poza Mszą św., co widać choćby po kolejkach, jakie ustawiają się do konfesjonałów w kościołach, w których są całodzienne dyżury. Ale nawet taka spowiedź nie jest formą ani namiastką terapii. Podobnie jak wyznawanie grzechów u stałego spowiednika.

Dzisiaj istnieje coraz większe zapotrzebowanie na łączenie duchowości i psychologii. Ale czym innym jest spowiedź, a czym innym psychoterapia.

CZYTAJ DALEJ

Rzeszów: ponad 6 tys. pakietów żywnościowych dla ukraińskich żołnierzy

2022-09-30 16:22

[ TEMATY ]

Caritas

Rzeszów

#pomocdlaUkrainy

mat. pras

Ponad 6 tys. pakietów żywnościowych dla ukraińskich żołnierzy przygotowała rzeszowska Caritas. Każdy pakiet zawiera: danie główne, suchary, sztućce i bezpłomieniowy podgrzewacz chemiczny.

Nie tylko „zwykli” obywatele Ukrainy, lecz również ukraińscy żołnierze potrzebują pomocy. Wiele państw przekazuje im wsparcie militarne i informacyjne. Ale codzienną potrzebą jest również zaopatrzenie w żywność. Z tego powodu Caritas Diecezji Rzeszowskiej, dzięki dotacji otrzymanej od Fundacji PGE, przygotowała 6 222 pakiety żywnościowe, które za pośrednictwem zaprzyjaźnionej ukraińskiej organizacji trafią do ukraińskich żołnierzy. Każdy pakiet zawiera: danie główne, suchary, sztućce i bezpłomieniowy podgrzewacz chemiczny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję