Reklama

Pomóc sąsiadom

W ferworze przygotowań do Bożego Narodzenia chętniej niż w innym czasie dzielimy się z bardziej od nas potrzebującymi. Wigilijne Dzieło Pomocy, Szlachetna Paczka - to akcje, które tak wrosły w okres bożonarodzeniowy, że właściwie nikomu ich nie trzeba przedstawiać. I dobrze, bo przecież dobro, które czynimy, wraca do nas w dwójnasób.
Wzorując się na tych inicjatywach, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej postanowiła pomóc osobom i rodzinom samotnym i ubogim z najbliższego otoczenia. Zaproponowała, by każda z parafii diecezji na swoim terenie przeprowadziła w Adwencie akcję pod nazwą „Rodzina rodzinie”. I tak w każdej parafii sporządzono listę rodzin i osób potrzebujących wsparcia, nadano im numery, które następnie wpisano na serduszko lub gwiazdkę z papieru (na ich odwrocie podano szczegółowe informacje, m.in. wiek dzieci i czego konkretnie dana rodzina potrzebuje, oczywiście, zachowując anonimowość). Ci spośród parafian, którzy wyrazili chęć pomocy, przygotowywali świąteczne paczki, które następnie przynosili do kościoła parafialnego w ostatnią niedzielę Adwentu, skąd rozwożono je do ich adresatów, według wcześniej przygotowanej listy z numerami. Co istotne, ofiarowana pomoc skierowana była do osób z najbliższego otoczenia, co nie tylko uwrażliwia na potrzeby bliźnich, ale nade wszystko jednoczy konkretną wspólnotę parafialną przez czynienie dobra. A że przykłady pociągają, może warto tę inicjatywę zapoczątkować we własnej wspólnocie…

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Nuncjusz apostolski w USA: Eucharystia i spowiedź są nierozerwalne

2021-07-30 17:11

[ TEMATY ]

USA

Eucharystia

Nuncjusz Apostolski

Vatican News

W Stanach Zjednoczonych trwa dyskusja nt. przystępowania do Komunii św. osób sprawujących publiczne urzędy. W ramach panelu „Komunia, katolicy a życie publiczne”, nuncjusz apostolski w tym kraju, abp Christophere Pierre, wypowiedział się na temat konieczności nieodłącznego traktowania w dyskusji sakramentów Eucharystii oraz pokuty i pojednania.

Jak zaznaczył, celem opracowania dokumentu powinna być troska o zbawienie dusz. „Punktem wyjścia nie może być zawstydzanie słabych, ale proponowanie Tego, który może nas umocnić do pokonania naszych słabości, zwłaszcza poprzez sakramenty pojednania i Eucharystii” – powiedział abp Pierre. Podkreślił, że należy dołożyć wszelkich starań, by uniknąć ideologicznej wojny.

CZYTAJ DALEJ

Abp Henryk Hoser SAC ponownie trafił do szpitala. Jego stan jest poważny.

2021-07-30 22:11

[ TEMATY ]

abp Henryk Hoser

razem.tv

O modlitwę w intencji powrotu do zdrowia swojego poprzednika prosi bp Romuald Kamiński.

Ordynariusz warszawko-praski w liście skierowanym do księży, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych i wszystkich diecezjan podkreślił, że abp Hoser jest hospitalizowany i znajduje się w poważnym stanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję