Reklama

Ogłaszamy nowy konkurs „Niedzieli”

Moje święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia są takie piękne, kolorowe, a przede wszystkim obfitujące w szczególne przeżycia i przemyślenia. Przypominają nam, że wydarzenie, jakie zaistniało w Betlejem, oraz następujący po nim ciąg wydarzeń, jakich dokonał Jezus, Syn Boży, który stał się człowiekiem, należą do najważniejszych, przełomowych wydarzeń nie tylko w historii ludzkości, ale całego kosmosu. Począwszy od najmłodszych lat, każdego roku przeżywamy te święta w sposób szczególny, a potem pielęgnujemy w sobie ich wspomnienia, oczekujemy następnych, tęsknimy za niepowtarzalną i uroczystą atmosferą Wigilii, Pasterki, kolęd, choinki, umieszczonych w kościołach żłóbków, za jasełkami i kolędnikami, nawet za świątecznymi kartkami z życzeniami - zastąpionymi dziś SMS-ami. W większości przypadków są to przeżycia radosne, ale zdarzają się i trudne, bolesne.
Niewątpliwie w miarę dorastania wzrastała w nas świadomość treści niezwykłego przesłania tego betlejemskiego wydarzenia, objawiająca się w nim prawda o wielkiej miłości, jaką Bóg darzy nieustannie każdego z nas i apeluje do nas o godną tego daru odpowiedź.
Zdarza się nam przeżywać te święta w szczególnych okolicznościach. O wszystkich z nich możemy złożyć świadectwo, biorąc udział w tym konkursie.
Oczekujemy na prace ujęte w dowolną formę literacką (np. relację, poezję, modlitwę); nie na eseje o bożonarodzeniowych zwyczajach, lecz na wypowiedzi przekazujące osobiste doświadczenia, przeżycia, a zwłaszcza przemyślenia, refleksje związane ze świętami Bożego Narodzenia.
Wypowiedzi nie mogą być dłuższe niż 15 000 znaków (ze spacjami), czyli do 5 stron formatu A4.
Szczegółowy regulamin konkursu umieszczony będzie na stronie:
bozenarodzenie.niedziela.pl/artykul.php?doc=konkurs&id=1260783810.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przystanek wart zatrzymania

2021-07-20 10:22

Niedziela Ogólnopolska 30/2021, str. 20

[ TEMATY ]

Przystanek Jezus

facebook.com/PrzystanekJezus

Zapewne niejednego dziwi obecność ewangelizatorów na owianych złą sławą woodstockowych polach. Jaki jest cel Przystanku Jezus i co o nim mówią uczestnicy festiwalu?

Podchodzą do mnie studenci z Torunia – Marcin, Tomasz i Mikołaj, od których bije światło. Zapraszają do wspólnego wyjścia i proponują genialną metodę ewangelizacyjną: – Ojcze, będziemy myli ludziom nogi! – mówią. Na początku trochę mnie zatkało, ale wkrótce okazało się, że to przepiękny sposób, by pokazać woodstockowej młodzieży, jaki naprawdę jest Kościół i jaki jest Chrystus. Dialogi jak z Ewangelii: „Nie, nigdy nie będziesz mi nóg umywał”, potem nić życzliwości, kilka prostych, serdecznych pytań, otwartość, gotowość do słuchania, rozmowa na wydeptanej, wyschniętej trawie gdzieś między namiotami i... prośba o rozgrzeszenie, ogłoszenie Jezusa swoim Panem i Zbawicielem, łzy szczęścia. Na facebookowym profilu Przystanku Jezus jeszcze przez wiele dni będą się pojawiać ogłoszenia typu: „Szukam księdza, który mnie spowiadał koło toi toi przy dużej scenie w piątek wieczorem. Chłopie, uratowałeś mi życie!” – opowiadał kilka lat temu Niedzieli o. Michał Legan, paulin.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek na Jasnej Górze

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Franciszek w Polsce

28.07

instagram.com/franciscus

Zdjęcie archiwalne

Zdjęcie archiwalne

"Niech Matka zaszczepi pragnienie wyjścia ponad krzywdy i rany przeszłości i stworzenia komunii ze wszystkimi" - powiedział papież Franciszek w kazaniu w czasie Eucharystii, odprawionej dziś na Jasnej Górze. Podkreślał, że Bóg, który zbawia człowieka jest "mały, bliski i konkretny". W sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, u szczytu Jasnej Góry papież przewodniczył Eucharystii dziękczynnej za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce z udziałem setek tysięcy wiernych.

Franciszek zmieniając plany i wybierając jako środek transportu samochód a nie śmigłowiec dojechał z Krakowa na Jasną Górę o godz. 9.30. tam powitali go arcybiskup częstochowski Wacław Depo, przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki i przedstawiciele władz lokalnych. Ojciec Święty przejechał między sektorami i pozdrawiał wiernych. Pielgrzymi entuzjastycznie wołali: „Witaj Ojcze Święty” i machali flagami watykańskimi i polskimi.

CZYTAJ DALEJ

Portugalia/Hiszpania: media przypominają o akcie męczeństwa o. Kolbego

2021-07-30 20:40

[ TEMATY ]

Hiszpania

Portugalia

o. Maksymilian Kolbe

Mat.prasowy

Portugalskie i hiszpańskie media katolickie przypominają o 80. rocznicy ofiarowania przez o. Maksymiliana Marię Kolbego swego życia za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, skazanego na karę śmierci w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Odnotowują, że polski franciszkanin stał się jednym z największych świętych XX wieku poprzez ofiarę ze swojego życia. Przypominają, że od czasu pontyfikatu św. Jana Pawła II cela śmierci w bloku 11, w której 14 sierpnia 1941 r. o. Kolbe został zabity zastrzykiem fenolu, była odwiedzana przez następców pochodzącego z Polski papieża: Benedykta XVI oraz Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję