Reklama

Dziennikarka „Niedzieli” laureatką w konkursie „Świętokrzyskie w Europie”

Agnieszka Dziarmaga z Kielc - dziennikarka „Niedzieli” otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie „Świętokrzyskie w Europie”, zorganizowanym przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego.
Odbierając nagrodę podczas uroczystej gali 3 grudnia w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, Agnieszka Dziarmaga powiedziała m.in.: - Kocham prowincję i potencjał, który w niej drzemie. Staram się pokazywać, w jaki sposób środki unijne zmieniają jakość życia uczniów z małych miejscowości, uczestników świetlic wiejskich, a nawet przedszkolaków.
Kapituła konkursu uhonorowała autorów najlepszych, najciekawszych materiałów dziennikarskich na temat wdrażania programu Kapitał Ludzki w województwie świętokrzyskim, z którego dotąd skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób. Nagrodzone teksty Agnieszki Dziarmagi w bieżącym roku były prezentowane wyłącznie na łamach „Niedzieli”.
Agnieszka Dziarmaga ur. w 1963 r. - absolwentka pedagogiki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach (obecnie Uniwersytet J. Kochanowskiego), dziennikarstwa na Papieskim Uniwersytecie im. Jana Pawła II w Krakowie oraz public relations na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2003 r. dziennikarka redakcji „Niedzieli” w edycji kieleckiej. Przez siedem lat pracowała w kieleckim oddziale „Gościa Niedzielnego”. Od kilku lat - korespondentka Katolickiej Agencji Informacyjnej. Ma na swoim koncie współpracę z uczelniami wyższymi, a także kilkaset reportaży i materiałów prasowych w różnorodnych periodykach ogólnopolskich oraz publikacje książkowe: „Tam, gdzie nie kwitną czeremchy”, „Pięć lat razem”, „Przemiany i rozwój. Parafia Chęciny 2004-2009”. Jest współautorką przygotowywanego właśnie w Wydawnictwie „Jedność” albumu o kościołach diecezji kieleckiej. Laureatka m.in. w konkursie „Złote Pióro Marszałka” w 2009 r.
Naszej dziennikarce gratulujemy kolejnego sukcesu medialnego.

Redakcja „Niedzieli”

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

W trosce o zbawienie

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 32-33

pierwbozydarlelutko/fotolia.com

Powszechne jest doświadczenie choroby i przemijalności ludzkiego bytu, a co za tym idzie – troski o zdrowie, która podpowiada nam, że nierzadko, w celu ratowania życia człowieka, trzeba usunąć chorą część ludzkiego ciała, czasami cały organ, a nawet dokonać amputacji górnej czy dolnej kończyny. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus nawiązuje do tego ludzkiego doświadczenia w perspektywie troski o życie wieczne, a tym samym przypomina nam prawdę o rzeczach ostatecznych.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję