Reklama

Niedziela w Warszawie

Wyrusz na Jasną Górę z WAPM

Trwają zapisy na 43. Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną na Jasną Górę. Dołączyć do pielgrzymiego szlaku można zapisując się on-line.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

WAPM

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczna WAPM wyruszy z kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie 5 sierpnia, po Mszy św. o godz. 5.30, a na Jasnogórski Szczyt dotrze 14 sierpnia. Podobnie jak w latach poprzednich, osoby, które nie będę mogły wyruszyć fizycznie w drogę, będą mogły zapisać się również na pielgrzymkę duchową. Uczestnicy, w łączności z pątnikami na szlaku jasnogórskim, zrealizują program rekolekcji we własnych domach.

Hasłem 43. WAPM będą słowa „Pan mój i Bóg mój!”, zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Jana, które Tomasz wypowiedział po spotkaniu ze zmartwychwstałym Jezusem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Często w naszym sercu jest dużo niepokoju, często nosimy w sobie jakieś rany - podobnie, jak uczniowie, jak Tomasz, którego zabrakło przy pierwszym spotkaniu. Dlatego Jezus przychodzi po raz kolejny, aby pokazać się Tomaszowi, mówiąc: zobacz moje rany, nie patrz na swoje życie, nie patrz na swoje rany, nie patrz na swoje strapienia, ale popatrz na mnie, na moje rany, które są źródłem życia - podkreśla ks. Mateusz Gawarski, rektor kościoła akademickiego św. Anny i kierownik WAPM.

Zapisy na pielgrzymkę odbywają się poprzez stronę www.wapm.waw.pl.

2023-07-04 22:20

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymi Bożego Miłosierdzia w Berlinie

Niedziela szczecińsko-kamieńska 44/2016, str. 6-7

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Archiwum: idzieczlowiek.pl

Pielgrzymi przekraczają granicę polsko-niemiecką

Pielgrzymi przekraczają granicę polsko-niemiecką
Dobiegający końca Jubileuszowy Rok Miłosierdzia wyzwolił w sercach wielu ludzi wierzących niezwykłe pokłady miłości, dobroci, a także inicjatywy, które niosły ze sobą prawdziwy podziw dla hartu ducha i pięknego świadectwa wiary, jakie zostało w ten sposób zaprezentowane. Jednym z budzących ogromny szacunek pomysłów była realizacja projektu Pielgrzymów Miłosierdzia, którzy właśnie w tym roku z modlitwą na ustach i orędziem miłosierdzia i pokoju przewędrowali wszerz i wzdłuż Europę, głosząc prawdę o Bogu bogatym w miłosierdzie. Ukoronowaniem tego pielgrzymiego szlaku był ostatni odcinek „Pielgrzymki Miłosierdzia”, jaki w dniach 30 września – 2 października przebyto od Berlina do Siekierek.
CZYTAJ DALEJ

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2025 roku.

Wśród licznych świąt kościelnych można wyróżnić święta nakazane, czyli dni w które wierni zobowiązani są od uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych. Lista świąt nakazanych regulowana jest przez Kodeks Prawa Kanonicznego. Oprócz nich wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy w każdą niedzielę.
CZYTAJ DALEJ

Sandomierska Via Crucis

2025-04-13 20:35

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Ulicami Starego Miasta w Sandomierzu przeszła miejska Droga Krzyżowa. Nabożeństwu przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Modlitwa rozpoczęła się w kościele seminaryjnym pw. św. Michała Archanioła, a zakończyła w Bazylice Katedralnej, która w Roku Jubileuszowym jest Kościołem Stacyjnym.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję