Reklama

Polska

Pierwsza Dama spotkała się z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej

Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda spotkała się w piątek w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kancelaria Prezydenta wskazała w materiałach zamieszczonych na swojej stronie internetowej, że w trakcie piątkowego spotkania z Pierwszą Damą podopieczni siedleckiej placówki opowiedzieli o nowych wydarzeniach, w których uczestniczyli przez ostatnie cztery miesiące, w tym m.in. o ogólnopolskim turnieju boccia, Przeglądzie Twórczości Artystycznej, wizytach na wystawach ikon i fotografii.

"Spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki czy wyjścia kulturalne pomagają osobom z niepełnosprawnościami w unikaniu izolacji, przełamywaniu barier i budowaniu pewności siebie" - czytamy w komunikacie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kancelaria podała, że rozmawiano "o sporcie, motoryzacji, serialach i programach telewizyjnych, potańcówkach i górskich wędrówkach". "Poruszono też temat przebiegu zajęć w specjalistycznych pracowniach oraz powstających w nich w nich prac" - dodano. "Niespodzianką dla siedleckiej społeczności była możliwość poznania prezydenta Andrzeja Dudy, który na chwilę dołączył do spotkania".

Reklama

Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej jest placówką pobytu dziennego dla 40 osób niepełnosprawnych z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności, które odbywają tu kompleksową rehabilitację zawodową i społeczną. Warsztaty są dla uczestników często jedyną okazją do udziału w życiu społecznym, są miejscem, w którym mogą realizować swoje pasje i marzenia. Prowadzona tu codzienna terapia to efektywna pomoc w likwidowaniu barier i przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mhr/

2023-06-23 18:36

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Para Prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Dziecka

Życzymy, byście mogli zawsze liczyć na troskę i życzliwość rodziców; niech wasze domy będą bezpieczną, pełną miłości przystanią - podkreślił prezydent Andrzej Duda w życzeniach z okazji Dnia Dziecka. Miejcie ambitne plany i wielkie marzenia i pozostańcie im wierni - dodała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

"Drogie dzieci, dziś wasze święto. Ten dzień niesie wam wiele radości i uśmiechu, a nam, dorosłym, przypomina własne dzieciństwo" - podkreślił prezydent w życzeniach zamieszczonych na Twitterze Kancelarii Prezydenta.
CZYTAJ DALEJ

Co mogę dziś Bogu ofiarować?

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważanie

ks. Mariusz Słupczyński

lipiec

Karol Porwich/Niedziela

Rozważanie do Ewangelii Mt 12, 1-8

Czytania liturgiczne na 18 lipca 2025;
CZYTAJ DALEJ

Wołczyn: Zakończyło się 31. Spotkanie Młodych

2025-07-18 19:13

[ TEMATY ]

młodzi

Wołczyn

Adobe Stock

W Wołczynie zakończyło się 31. Spotkanie Młodych - pięciodniowy, młodzieżowy katolicki festiwal organizowany przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Przez kilka dni młodzież będzie wspólnie się modliła, słuchała konferencji i uczestniczyła w warsztatach. "Wszystko po to, żeby móc wspólnie doświadczyć dobra od drugiego człowieka, a nade wszystko od Boga" - zaznaczają organizatorzy. To jedno z licznych wydarzeń duszpasterskich organizowanych w okresie wakacji przez Kościół w Polsce. Ubiegłoroczne zgromadziły około 250 tysięcy uczestników.

W środę, 16 lipca, Mszy św. przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl, a dzień później - biskup sosnowiecki Artur Ważny.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję