Reklama

Aspekty

Przedszkole Caritas powitało wiosnę

Dzieci ze świetlicowego oddziału przedszkolnego „Słoneczko z uśmiechem”, prowadzonego przez diecezjalną Caritas, 21 marca powitały wiosnę.

Śpiew, taniec, kolorowe kwiaty – tak maluchy cieszyły się z nowej pory roku, jednocześnie żegnając mroźną zimę. Wiosenną radość widać było w całej sali przystrojonej m.in. słonecznymi girlandami.

Przedszkole prowadzone przez Caritas ma na celu zapewnienie dzieciom możliwości wspólnej zabawy, nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych. Placówka wspiera dzieci m.in. w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowaniu czynności intelektualnych potrzebnych im w codziennych sytuacjach i dalszej edukacji, dba o rozwój umiejętności społecznych, wprowadza w świat wartości estetycznych. Wspiera również rodziców

Rekrutacja dzieci odbywa się głównie za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Parafialnych Zespołów Caritas. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 12.30. Adres placówki: ul. Bema 32-34 Zielona Góra. Działalność placówki jest współfinansowana ze środków Miasta Zielona Góra.

2023-03-21 12:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jemen. Wizyta u lekarza jak los na loterii

[ TEMATY ]

Caritas

Jemen

Caritas Polska

Dwie trzecie z 30 mln Jemeńczyków potrzebuje pilnego dostępu do lekarza podczas gdy w kraju działa zaledwie połowa ośrodków zdrowia. W Jemenie zniszczonym przez trwającą od 2015 r. wojnę domową, Caritas Polska wspiera lokalne przychodnie lekarskie. Dzięki polskim darczyńcom w tym roku organizacja podwoi skalę pomocy.

Choć Ośrodek Zdrowia Al-Memdara jest położony w mocno zurbanizowanej dzielnicy Adenu, praktycznie w środku miasta, nie oznacza to, że funkcjonuje w bezpiecznej okolicy. Kilka aut parkuje pod solidnym ogrodzeniem okalającym biały piętrowy budynek. Płot wyraźnie odcina się od pobliskich zabudowań – jest w tym pejzażu najnowszym elementem.

CZYTAJ DALEJ

Studiuj na 30 stycznia!

2023-05-28 07:59

[ TEMATY ]

Instytut Studiów Wyższych w Paradyżu

Karolina Krasowska

Ks. Dariusz Mazurkiewicz zaprasza na studia teologiczne do Gorzowa

Ks. Dariusz Mazurkiewicz zaprasza na studia teologiczne do Gorzowa

Ks. dr Dariusz Mazurkiewicz zaprasza do studiowania teologii w naszej diecezji. Jest to możliwe dzięki utworzeniu Instytutu Studiów Wyższych w Paradyżu z siedzibą w Gorzowie. Nowością w naszej diecezji jest to, że zajęcia są wspólne dla studentów świeckich oraz alumnów.

Zajęcia odbywać się będą przy ulicy 30 stycznia. – Decyzją biskupa studiować tu będą mogli nie tylko alumni, kandydaci do święceń kapłańskich, ale i osoby świeckie. Jest to okazja do ukończenia studiów magisterskich z teologii na terenie naszej diecezji, nie trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko – podkreśla ks. Mazurkiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Cud miłosierdzia, z którego korzystamy

2023-05-28 10:13

[ TEMATY ]

wiara

fot s. Amata J. Nowaszewska CSFN

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję