Reklama

Niedziela Wrocławska

Jak wychować dzieci do wiary

Kompania Jonatana w parafii NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie zaprasza rodziców na serię spotkań „Jak wychować dzieci do wiary”.

Kompania Jonatana

„Jak wychowywać dzieci do wiary” to kurs, który został zapoczątkowany przez Artura Skowrona, lidera wspólnoty Kompania Jonatana. Razem z nim prowadzi go Elżbieta Woźniak-Łojczuk, szczęśliwa żona i mama oczekująca narodzin czwartego dziecka. – Pierwsza edycja odbyła się na wiosnę tego roku i okazało się, że jest na kurs duże zapotrzebowanie, że rodzice chcą wiedzieć, co można zrobić, aby bardziej wychowywać dzieci do wiary – mówi Elżbieta Woźniak-Łojczuk. I dodaje: – Najważniejsze, co możemy dzieciom przekazać jako rodzice, to właśnie wiara. Wiara sprawia, że w życiu podążamy właściwą drogą, a nawet jeśli są problemy, wiemy, gdzie szukać pomocy, Kogo się trzymać.

– Uważam, że ten kurs powinna przejść każda katolicka rodzina. Daje on pewne narzędzia, podsuwa różne rozwiązania i pomaga przemyśleć, jakiego człowieka chcemy wychować. To taka baza z obszaru wychowania, która pokazuje, co jest najistotniejsze – tłumaczy Elżbieta Woźniak-Łojczuk. – To też trochę taki czas zatrzymania dla rodziców, bo często wychowanie dzieci idzie trochę z rozpędu. Świat nas popycha raz w prawo, raz w lewo, a my płyniemy z prądem. A chodzi o to, aby to wychowanie było świadome, żebyśmy wiedzieli, jak dzieci się rozwijają, jak przebiega u nich rozwój duchowy. Oczywiście nie mamy gwarancji, że nasze dzieci będą zawsze blisko Boga, wiemy z doświadczenia, że różnie bywa. Ale ważne, aby dać dzieciom mocny fundament wiary, do którego zawsze będą mogły wrócić, niezależnie od tego, co się będzie działo w ich życiu.

Gorąco zapraszamy na spotkania, które odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w parafii NMP Bolesnej na Strachocinie, ul. Tatarakowa 1. Kurs wystartował 8 listopada, ale można jeszcze dołączyć!

2022-11-15 17:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Sławomir Oder - nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 12:20

[ TEMATY ]

biskup

ks. Adam Fabiańczyk/diecezja.gliwice.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Jana Kopca z posługi biskupa gliwickiego i mianował biskupem tejże diecezji ks. Sławomira Odera, ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej – ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: imiona Boga to nie sukces i władza, ale pokora i służba

2023-01-29 16:46

[ TEMATY ]

prymas Polski

abp Wojciech Polak

archidiecezja.pl

„Wśród imion Boga nie należy szukać tych z napisem sukces i władza, ale pokora i służba” - mówił w niedzielę 29 stycznia w Inowrocławiu abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. za śp. kard. Józefa Glempa przypominając jego słowa, że „chrześcijanin to człowiek, który żyjąc na świecie, nie da się opanować światu całkowicie”.

Eucharystia celebrowana była w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP, w którym śp. kard. Józef Glemp został ochrzczony 18 grudnia 1929 roku. Po latach tak o sobie pisał: „Urodzony chłopiec był tak wątły, że tego samego dnia chrztu udzielił ksiądz wikariusz Ludwik Sobieszczyk, później zesłany do Dachau. I tak z życiem doczesnym zaczęło się życie łaski w Chrystusie”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję