Reklama

Niedziela Wrocławska

Pielgrzymkowe świętowanie

Na różne sposoby świętowano dzisiaj 104.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na pielgrzymkową trasę wyruszyli wierni z Głębowic, którzy przeszli dzisiaj 15 km modląc się w intencji Ojczyzny.

Anna Lis

-To już nie pierwszy raz, kiedy organizujemy takie pielgrzymowanie w obrębie naszej parafii. Wśród nas jest duch pielgrzymowania i dlatego bardzo chętnie takie inicjatywy podejmujemy. Podczas setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wyruszyliśmy w pielgrzymce dziękczynnej po miejscowościach naszej parafii, odbyła się także pielgrzymka pokutna przed powrotem figury Matki Bożej do naszego kościoła, czy też z racji roku św. Józefa do kościoła jubileuszowego w Wąsoszu. W tym roku postanowiliśmy, że będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny, dziękując za dar wolności i prosząc o pokój na świecie, aby w innych krajach, podobnie jak w naszym kraju zapanował pokój i wolność - zaznacza Anna Lis z Głębowic.

Wśród pielgrzymujących znaleźli się doświadczeni pielgrzymi, którzy od wielu lat pielgrzymują pieszo na Jasną Górę, a także grupa osób starszych, młodzież i dzieci. - Cieszymy się, że to nasze świętowanie jest wielopokoleniowe. Są wśród nas osoby, które ze względu na wiek i zdrowie nie mogą uczestniczyć w dłuższych pielgrzymkach, a także są z nami reprezentanci młodszego pokolenia, którzy uczą się pielgrzymowania i mamy nadzieję, że dołączą do naszej grupy pielgrzymującej w gr. 14 na Jasną Górę - podkreśla Anna Lis, dodając: - W trakcie pielgrzymki dołączył do nas nasz ks. proboszcz Jarosław Olejnik, który najpierw był na Eucharystii odpustowej w Krzelowie, a później pielgrzymował razem z nami.

Aby podkreślić charakter patriotyczny, pielgrzymi mieli ze sobą flagi i emblematy biało-czerwone.

2022-11-11 16:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Panie, pomóż nam być wiernymi drodze pokoju!

2023-01-05 11:24

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Lwów

Lwów

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 1-12a.

Niedziela, 29 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: życie jest darem i warto składać dar z siebie

2023-01-29 12:22

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

O nie marnowanie darów jakimi jesteśmy, nie marnowanie darów jakie posiadamy i nie odrzucanie osób zaapelował Ojciec Święty w rozważaniu przed dzisiejsza modlitwą „Anioł Pański”. Papież nawiązał do czytanego w IV niedzielą zwykłą roku A fragmentu Ewangelii św. Mateusza (5,1-12) zawierającego osiem Błogosławieństw.

Franciszek wyszedł od pierwszego z nich: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (w. 3). Wskazał, że chodzi w nim o ludzi żyjących jak „żebracy Boga”, pragnących, aby żaden dar się nie zmarnował. Zaznaczył, że postawa taka pozwala nam docenić wartość nas samych, osób i rzeczy.

CZYTAJ DALEJ

Kolejne "Gorzowskie Wędrowanie"

2023-01-29 15:02

[ TEMATY ]

Bledzew

Gorzowskie Wędrowanie

bł. Matka Róża Czacka

Rafał Mołek

Od roku, co miesiąc, pielgrzymują do różnych parafii. Tym razem uczestnicy tzw. "Gorzowskiego Wędrowania" wyruszyli z parafii pw. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp., a ich celem była parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bledzewie.

Tym razem 28 stycznia w wędrówce pielgrzymom towarzyszyły relikwie bł. Matki Róży Czackiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję