Reklama

Niedziela Wrocławska

Spotkanie ze świętymi na Zakrzowie

 Niezwykłe spotkanie ze świętymi miało miejsce w parafii św. Jana na Zakrzowie.

Marzena Cyfert

Spotkanie ze świętymi w parafii św. Jana Apostoła we Wrocławiu-Zakrzowie

Spotkanie ze świętymi w parafii św. Jana Apostoła we Wrocławiu-Zakrzowie

Rozpoczęło się uroczystą Eucharystią, którą sprawował ks. proboszcz Wiesław Karaś. Witając dzieci przed wejściem do świątyni, zauważył, że wśród świętych jest również wielu takich, których nie znamy z imienia i nazwiska, ale ponieważ zachowywali Boże przykazania i wiedli dobre życie, zostali włączeni do grona zbawionych. – Chcemy jak najlepiej poznawać ich życiorysy, ich działalność i może chociaż troszeczkę z ich życia realizować w swoim, żeby byli dla nas patronami i przykładami, które chcemy w naszym życiu naśladować, tak żebyśmy też mogli osiągnąć kiedyś chwałę nieba. Bo nasze życie tutaj na ziemi jest nieustanną wędrówką do Pana Boga i wędrówką do grona świętych. Prośmy dzisiaj, aby Boże łaski i dary wspomagały nas, abyśmy potrafili się upodabniać do Pana Jezusa, realizować w swoim życiu wskazania tych świętych, za których się przebraliśmy – zachęcał ksiądz proboszcz.

Po powitaniu święci w uroczystym orszaku weszli do świątyni, gdzie uczestniczyli w Eucharystii. – Stajemy dzisiaj w obecności wielu świętych, tych obecnych w świętych relikwiach, które nasza parafia posiada, ale również świętych, za których się przebraliście i których nam przypominacie. Są pośród nas siostry zakonne, są święci kapłani, królowie, papieże, ci wszyscy, którzy na drogach swojego życia wiernie wpatrywali się w Pana Jezusa i szli razem z Nim – mówił ks. Karaś. Podkreślił, że święci, za których przebrały się dzieci, pochodzą z różnych okresów czasu.

– Kiedy patrzę na was, to serce się raduje i chce się Pana Boga uwielbiać, że przez świętych tak wiele pięknych rzeczy dokonuje na ziemi, że powołuje tak wielu wspaniałych ludzi, którzy dokonują wielkich dzieł – mówił ksiądz proboszcz.

Reklama

Zapytał dzieci, kim jest święty i podzielił się świadectwem z nauczania religii, gdy jedno z dzieci odpowiedziało na to pytanie: „Święty to jest ten, przez którego przechodzą promienie słoneczne”, mając na myśli świętych przedstawionych na witrażach. – Rzeczywiście, święci to są Ci, przez których przepływają Boże łaski. Bo te słoneczne promienie to są takie szczególne Boże dary – wyjaśniał ksiądz proboszcz i dodał: – Wszyscy jesteśmy powołani do świętości, powinniśmy o nią zabiegać. Świętość jest naszym zadaniem. Nie jest to szczególe Boże wybraństwo, bo wszystkich Pan Jezus powołuje do świętości. I jeśli realizujemy w codziennym życiu Bożą wolę, zwracamy się do Niego w modlitwie, zachowujemy przykazania, wyznajemy odważnie swoją wiarę, to jesteśmy na pięknej drodze prowadzącej do świętości.

Po Eucharystii miała miejsce procesja z relikwiami świętych a po niej słodki poczęstunek.

2022-10-30 20:06

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ewangelia wzywa nas do otwarcia naszych oczu i serca

2023-01-07 14:36

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 1-6.

Środa, 1 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

"A przed maturą pojedziemy na Jasną Górę"

2023-01-31 23:21

Adobe Stock

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza wszystkich maturzystów na Pielgrzymkę na Jasną Górę. Więcej o tym wydarzeniu opowiada ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Pielgrzymka jest doskonałą okazją, aby prosić o opiekę Matkę Bożą na czas pisania egzaminu dojrzałości. - Przez jakiś czas słychać było powiedzenie: „Chcesz zdać maturę, jedź na Jasną Górę”. My nie traktujemy pielgrzymki jako jakiegoś amuletu, który ma pomóc maturzystom w zdaniu matury, bo wszystko zależy od tego, ile pracy włożą w przygotowanie. Nie mam jednak wątpliwości, że Boże wsparcie oraz opieka Matki Bożej jest w tym czasie potrzebna - zaznacza ks. Rozpędowski.

CZYTAJ DALEJ

Premiera Zdrapki Wielkopostnej 2023. Pokój nam wszystkim!

2023-02-01 10:04

[ TEMATY ]

zdrapka wielkopostna

Materiały własne Zdrapka Wielkopostna

1 lutego 2023 została odkryta dziewiąta edycja Zdrapki Wielkopostnej 2023. Influencerzy ujawnili wygląd oraz hasło wielkopostnych ćwiczeń ze Zdrapką.

Jak przeżywać Wielki Post, gdy świat wokół nas szaleje? W obliczu skutków pandemii, wojny, kryzysów światowych i osobistych coraz częściej brakuje nam oparcia, poczucia bezpieczeństwa – dopóki nie usłyszymy słów: „Pokój Mój daję wam”. Dlatego przez 40 dni postu będziemy wprowadzać Boży pokój do naszych serc i do naszego otoczenia. Będziemy przyjmować błogosławieństwo i przekazywać je dalej. Obejmiemy wysiłkiem i modlitwą trudne obszary naszego życia. Powierzymy Panu Bogu sprawy duże i małe, swoje i bliskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję