Reklama

Wiadomości

Poznań: rozpoczyna się druga edycja akcji „Pieluszka dla Maluszka”

[ TEMATY ]

akcja

Amy L. Riddle / Foter.com / CC BY-ND

Dziś, w Dzień Świętości Życia, rozpoczyna się na terenie archidiecezji poznańskiej akcja „Pieluszka dla Maluszka”. Polega ona na zbiórce pieluszek, które zostaną przekazane samotnym matkom oraz rodzinom wielodzietnym znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Akcję „Pieluszka dla Maluszka” po raz drugi organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej i jest ona przygotowaniem do Archidiecezjalnego Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Poznania 11 maja.

Jak zauważa w rozmowie z KAI Marzena Kasprzak, koordynatorka akcji, „Pieluszka dla Maluszka” organizowana jest na terenie archidiecezji poznańskiej już po raz drugi. „W minionym roku włączyły się w nią 53 parafie oraz 5 szkół i 2 akademiki. Wszyscy w sumie zebrali ponad 33 tys. pieluszek, które okazały się być wielką pomocą dla potrzebujących samotnych matek i rodzin” – wyjaśnia Kasprzak dodając, że w przeciągu kilku miesięcy zapasy te zostały zużyte.

Reklama

„Zwróciło to naszą uwagę na ogrom zapotrzebowania na taką formę pomocy. W tym roku liczymy więc na zaangażowanie jeszcze większej liczby środowisk” – dopowiada Tomasz Kasprzak, rzecznik prasowy KSM Archidiecezji Poznańskiej.

W tym roku w akcji może również wziąć udział każda parafia, szkoła lub urząd zainteresowany zorganizowaniem zbiórki pieluszek. Wyznaczony koordynator powinien skontaktować się z biurem inicjatywy, by poinformować o terminie zbiórki na swoim terenie oraz otrzymać kompletne informacje o procedurze i możliwościach przekazania darów do magazynu (Biuro KSM, Ostrów Tumski 9, tel. 883 421 812, e-mail: biuro@poznan.ksm.org.pl).

Finał akcji odbędzie się 11 maja na placu im. Adama Mickiewicza, podczas oficjalnego rozpoczęcia Archidiecezjalnego Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Poznania. Natomiast w Dzień Matki pieluszki zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Kiekrzu k. Poznania prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz domów dziecka i rodzin wielodzietnych z terenu archidiecezji poznańskiej.

Koordynowania tegorocznego Marszu dla Życia oraz akcji Pieluszka dla Maluszka już po raz drugi podjęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą także: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej oraz Fundacja „Głos dla Życia”.

2014-03-25 17:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz 20-lecia Akcji Katolickiej u św. Elżbiety Węgierskiej

Niedziela częstochowska 40/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

akcja

Archiwum parafii św. Elżbiety Węgierskiej

Jedna z parafialnych pielgrzymek Zuzela 2013

Jedna z parafialnych pielgrzymek Zuzela 2013

Parafialny Oddział AK przy parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Częstochowie powstał 12 października 1995 r. Prezesem został Karol Świerczyński. Asystentem kościelnym był ówczesny proboszcz ks. Marian Mermer. Od 2004 r. prezeską jest pisząca te słowa, a od 2002 r. asystentem kościelnym jest ks. Piotr Wyrwich, proboszcz. Kilka osób od pierwszego dnia istnienia stowarzyszenia działa w nim do dziś. Mieliśmy w swoich szeregach m.in. Kazimierza Wojewodę, najstarszego mieszkańca Częstochowy, który zmarł 10 czerwca 2015 r. w wieku 107 lat. Spośród dotychczasowych członków na przestrzeni 20-lecia istnienia POAK 8 osób odeszło już do domu Ojca.

CZYTAJ DALEJ

Podano datę uroczystości pogrzebowych bp. Edwarda Janiaka

2021-09-25 20:56

[ TEMATY ]

bp Edward Janiak

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w czwartek bp. Edwarda Janiaka odbędą się zgodnie z wolą Zmarłego i jego rodziny w środę 29 września we Wrocławiu. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida, po której nastąpi pogrzeb na miejscowym cmentarzu - poinformował kaliski biskup pomocniczy Łukasz Buzun w komunikacie opublikowanym na stronach diecezji kaliskiej.

Dzień wcześniej, we wtorek 28 września, zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. biskupa Edwarda Janiaka w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu o godz. 16.00.

CZYTAJ DALEJ

Granica

2021-09-28 09:40

[ TEMATY ]

komentarz

Adobe Stock

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Najłagodniej mówiąc, z zażenowaniem i niedowierzaniem obserwuję zachowanie części polityków partii opozycyjnych, którzy wobec zaistniałego kryzysu na granicy z Białorusią, włączyli się jawnie, w słowie i czynie w wymierzony przeciwko Polsce scenariusz drugiej strony.

Państwo, niezależnie od posiadanych prerogatyw, cech, przywilejów czy monopoli, jest konstruktem prawnym. Działa wewnątrz w zakresie swoich systemów, norm, ustaw oraz nadrzędnej nad nimi konstytucji. W środowisku zewnętrznym działa według prawa międzynarodowego, które nie tylko reguluje relacje z innymi państwami, ale - co pierwotne - sankcjonuje byt państwa, właśnie jako podmiotu w tym środowisku prawnym. Aby to było możliwe, państwo musi spełniać kilka podstawowych kryteriów wyznaczonych w międzynarodowych normach: mieć stałą ludność, suwerenną władzę, zdolność wchodzenia w stosunki międzynarodowe, co materializuje uznanie z drugiej strony oraz - co ważne szczególnie dla tego komentarza - określone terytorium, oddzielone od innych granicą.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję