Reklama

Niedziela Wrocławska

Uwielbienie ze św. Jadwigą Śląską w Oławie

16 października w liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie odbył się Wieczór Uwielbienia.

Julia Pawelec

Wierni z Oławy modlili się przy relikwiach św. Jadwigi przywiezionych z jej sanktuarium w Trzebnicy.

Wierni z Oławy modlili się przy relikwiach św. Jadwigi przywiezionych z jej sanktuarium w Trzebnicy.

Wieczór rozpoczął się uroczystą Mszą Św. Homilię wygłosił zaproszony gość ks. Piotr Filas - salwatorianin, kustosz bazyliki św. Jadwigi w Trzebnicy, który podkreślał, jak wielką rolę w jego życiu kapłańskim odgrywa ta Święta. Zachęcał wiernych, by potraktowali wieczór jak ucztę, podczas której mogą zasiąść ze św. Jadwigą do stołu i napełniając się jej obecnością, prosić o pokój ducha.

Podczas konferencji kapłan przybliżył postać św. Jadwigi podkreślając przy tym, jak ważna była dla niej wiara w Boga. Przywołał także cudowne wydarzenie - jak podają źródła, Pan Jezus wyciągnął rękę do modlącej się Jadwigi, mówiąc: ,,Twoje modlitwy zostały wysłuchane”. Ks. Filas zaznaczył, że to zdarzenie jest zachętą, aby z pokorą kierować do Boga modlitwy ufając, że nadejdzie dzień, gdy również i my usłyszymy te tak bardzo upragnione słowa.

W duchu nadziei wierni modlili się przed Najświętszym Sakramentem oraz relikwiami głowy św. Jadwigi, przywiezionymi na tę okazję z Trzebnicy. Modlitwie przewodniczył ks. Piotr Filas. Zgromadzeni prosili św. Jadwigę o wstawiennictwo w sprawach, w których po ludzku nie potrafią sobie sami poradzić. Księżna ta miała serce wypełnione miłością - mimo że żyła osiem wieków temu, wiele może nauczyć współczesnego człowieka na niełatwych drogach relacji międzyludzkich. Kapłan zachęcał, aby czerpać ze świętości Jadwigi, starając się być coraz bliżej Boga i drugiego człowieka.

Wieczór zakończył się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i relikwiami św. Jadwigi.

2022-10-18 15:54

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Proroctwa bł. Bronisława Markiewicza dotyczące Polaków

[ TEMATY ]

bł. ks. Bronisław Markiewicz

Archiwum sanktuarium bł. ks. Bronisława Markiewicza

Znana jest piękna zapowiedź o przyszłych losach Polski, która wyszła spod pióra bł. Bronisława Markiewicza (†1912). W swej sztuce „Bój bezkrwawy” przepowiada on rzeczy niezwykłe.

Ponieważ Pan was więcej umiłował aniżeli inne narody, dopuścił na was ten ucisk, abyście oczyściwszy się z grzechów waszych, stali się wzorem dla innych narodów i ludów, które niebawem odbiorą karę sroższą od waszej [...]. Wojna będzie powszechna na całej kuli ziemskiej i tak krwawa, że naród położony na południu granicy Polski wyginie w niej zupełnie [...]. W końcu wojna stanie się religijna. Walczyć będą dwa obozy: obóz ludzi wierzących w Boga i obóz ludzi niewierzących w Niego. Nastąpi wreszcie bankructwo powszechne i nędza, jakiej nikt nie widział, do tego stopnia, że wojna sama ustanie z braku środków i sił. Zwycięzcy i zwyciężeni znajdą się w równej niedoli i wtedy niewierni uznają, że Bóg rządzi światem [...]. Wy, Polacy, przez ucisk ten oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, ale nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet niegdysiejszym waszym wrogom. I tym sposobem wprowadzicie niewidziane dawno braterstwo ludów...

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zawierzył Matce Bożej swą podróż do Afryki

2023-01-30 17:36

[ TEMATY ]

Franciszek w Afryce

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Dziś po południu, jak zwykle przed zagranicznymi pielgrzymkami, papież Franciszek pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej, aby pomodlić się przed ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego) i powierzyć jej swoją zbliżającą się podróż apostolską do Afryki.

W dniach 31 stycznia - 3 lutego Franciszek będzie przebywał w Demokratycznej Republice Konga, a w dniach 3-5 lutego w Sudanie Południowym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję