Niedziela Wrocławska

Śląsk wygrywa z Górnikiem. Piłkarzom z Wrocławia kibicowali ministranci i młodzież z Żórawiny

Piłkarze Śląska Wrocław wygrali dziś na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 4:1. Mecz był bardzo wyrównany, a piłkarze Śląska dwie bramki strzelili w ostatnich minutach meczu. Wśród kibiców była Liturgiczna Służba Ołtarza i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z parafii pw. św. Józefa w Żorawinie wraz z opiekunem ks. Przemysławem Pastuchą.

Archiwum ks. Przemysła Pastucha

Wyjazd na mecz Śląska był okazją do integracji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po czasie pandemii i związanej z nią izolacji takie inicjatywy służą pogłębieniu i budowaniu pozytywnych relacji między rówieśnikam - zaznacza ks. Przemysław.

Od samego początku piłkarze Śląska Wrocław ruszyli do ataku. Efektem tego była w 11 minucie bramka Nahuela Leivy. Ledwie Zabrzanie pogodzili się ze stratą bramki, a już 9 minut później wynik na 2:0 podwyższył Eric Exposito. Nie był to szczęśliwy mecz dla dwóch piłkarzy z Wrocławia, którzy już w pierwszej połowie musieli opuścić murawę. Najpierw Dennis Jastrzembski w 25 minucie, a w 37 minucie strzelec pierwszej bramki Nahuel Leiva. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 2:0 dla gospodarzy.

Na początku drugiej połowy gra była bardzo wyrównana. Ciekawie zrobiło się w 55. minucie. Rzut różny dla Górnika. W trakcie wprowadzenie piłki w pole karne faul popełnił Konrad Poprawa i sędzia, sprawdzając VAR, odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Szymon Włodarczyk. Na tablicy wyników ukazał się wynik 2:1, a to oznaczało walkę o wynik do końca. Ostatecznie swoje zwycięstwo potwierdził Śląsk. Najpierw w doliczonym czasie gry [90+2} na 3:1 strzelił Łukasz Bejger, a dwie minuty później wynik meczu ustalił Patrick Olsen. Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 4:1 [2:1]

Śląsk: 12. Rafał Leszczyński - 4. Łukasz Bejger, 34. Konrad Poprawa, 2. Diogo Verdasca, 6. Daníel Leó Grétarsson, 23. Víctor García - 7. John Yeboah (90, 18. Karol Borys), 15. Nahuel Leiva (38, 16. Javier Ajenjo Hyjek), 8. Patrick Olsen, 11. Dennis Jastrzembski (28, 17. Petr Schwarz) - 9. Erik Expósito.

Górnik: 32. Kevin Broll - 33. Kanji Okunuki, 5. Kryspin Szcześniak (64, 4. Aleksander Paluszek), 13. Emil Bergström, 3. Richard Jensen, 64. Erik Janža - 96. Robert Dadok (76, 16. Paweł Olkowski), 25. Jonatan Kotzke (46, 23. Jean Mvondo), 8. Blaž Vrhovec (71, 7. Dani Pacheco), 10. Lukas Podolski - 21. Piotr Krawczyk (46, 20. Szymon Włodarczyk).

2022-10-08 18:14

Ocena: +3 0

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Rzeszowie

2024-04-21 20:23

Wojownicy Maryi

Ks. Jakub Nagi/. J. Oczkowicz

W sobotę, 20 kwietnia 2024 r. do Rzeszowa przyjechali członkowie męskiej wspólnoty Wojowników Maryi z Polski oraz z innych krajów Europy, by razem dawać świadectwo swojej wiary. Łącznie w spotkaniu zatytułowanym „Ojciec i syn” wzięło udział ponad 8 tysięcy mężczyzn. Modlitwie przewodniczył bp Jan Wątroba i ks. Dominik Chmielewski, założyciel Wojowników Maryi.

Spotkanie formacyjne mężczyzn, tworzących wspólnotę Wojowników Maryi, rozpoczęło się na płycie rzeszowskiego rynku, gdzie ks. Dominik Chmielewski, salezjanin, założyciel wspólnoty mówił o licznych intencjach jakie towarzyszą dzisiejszemu spotkaniu. Wśród nich wymienił m.in. intencję za Rzeszów i świeckie władze miasta i regionu, za diecezję rzeszowską i jej duchowieństwo, za rodziny, szczególnie za małżeństwa w kryzysie, za dzieci i młode pokolenie. W ten sposób zachęcił do modlitwy różańcowej, by wzywając wstawiennictwa Maryi, prosić Boga o potrzebne łaski.

Czy rzeczywiście jestem z Chrystusowej owczarni?

homilia

rozważania

Rozważania do Ewangelii J 10, 1-10.

Poniedziałek, 22 kwietnia

Łódź: Ruszyły zapisy na kolejną edycję Dominikańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej

2024-04-23 09:30

archidiecezja łódzka

Archiwum WML Dominikanie Łódź

W trakcie Dominikańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej “Sacrum Convivum”, w łódzkim klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Zielonej 13, spotkają się miłośnicy śpiewu kościelnego, członkowie schol i innych amatorskich zespołów muzycznych.

Mimo że na co dzień posługują w różnych wspólnotach, to w dniach 24-26 maja 2024 roku, razem stworzą wielogłosowy chór.  Doświadczą w nim piękna wspólnej modlitwy, a przy okazji rozszerzą swój repertuar i poznają możliwości własnego głosu.