Reklama

Kościół

Zapraszamy na konferencję: Aktualność objawień gietrzwałdzkich

Bractwo Przedmurza-Olsztyn zaprasza na konferencję naukową pt. Aktualności objawień gietrzwałdzkich. Organizatorzy chcą przypomnieć o ideałach społecznie zapomnianych i wdrażać je w obszar aktywności społeczno-narodowej. A są nimi takie postawy jak: modlitwa prywatna i publiczna na Różańcu, narodowa ofiara i pokuta, ekspiacja i wynagrodzenie, odnowa moralna narodu polskiego. Takie postawy i wartości, które dzisiaj są pomijane w życiu publicznym, należy niezmiennie wdrażać.

[ TEMATY ]

Gietrzwałd

Adobe.Stock

Sanktuarium w Gietrzwałdzie

Sanktuarium w Gietrzwałdzie

W konferencji wezmą udział:

dr Alicja Święcicka (autorka książki Objawienia gietrzwałdzkie a współczesne objawienia maryjne), która wystąpi z odczytem pt. Aktualność objawień gietrzwałdzkich w 145. rocznicę objawień w Gietrzwałdzie.

Kazimierz Krawczyk (inwestor i fundator Muzeum Objawień Gietrzwałdzkich w Gietrzwałdzie); z odczytem pt. Co wiemy o objawieniach gietrzwałdzkich?

Reklama

ks. dr hab. Krzysztof Bielawny (autor książki Niepodległość wyszła z Gietrzwałdu) z odczytem pt. Demograficzne i niepodległościowe pokłosie objawień gietrzwałdzkich.

Po zaplanowanych referatach odbędzie się dyskusja z możliwością zadawania pytań.

Konferencja odbędzie się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie przy al. Piłsudskiego 7/9 w Olsztynie (sala 52) w godz. 12-16.

Oprócz Bractwa Przedmurza-Olsztyn jej współorganizatorami są Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej i Żołnierze Chrystusa.

Patronami Honorowymi Konferencji są arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, starosta olsztyński Andrzej Abako.

Mat.prasowy

Objawienia gietrzwałdzkie są jedynymi zatwierdzonymi przez Kościół rzymskokatolicki (1977 r.) objawieniami maryjnymi w Polsce. Miały one miejsce od 27 czerwca do 16 września 1877 r. W przykościelnym klonie Matka Boża objawiła się aż 164 razy. Ich wizjonerkami były 13-letnia Justyna Szafrańska i 12-letnia Barbara Samulowska.

Do Sanktuarium w Gietrzwałdzie corocznie przybywają liczne grupy pielgrzymów. W 1970 r. papież Paweł VI nadał kościołowi w Gietrzwałdzie tytuł bazyliki mniejszej.

2022-10-04 09:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ona wskaże drogę

Są osoby, które zaczynają nowe życie od przyjścia do Matki. Gietrzwałd oddziałuje dziś na osoby uzależnione, poranione, zalęknione, identycznie jak w 1877 r. – mówi ks. Jarosław Klimczyk w 144. rocznicę objawień gietrzwałdzkich.

Pamiętam, jak wyjechałam na studia do Krakowa. Wtedy w każdy weekend wracałam do rodzinnego domu. Nawet gdy byłam chora, pociąg zawoził mnie do mamy. Tam się leczyłam, odpoczywałam. Zawsze tego czasu w domu było za mało. To samo czułam, gdy po raz pierwszy stanęłam w miejscu objawień Maryi w Gietrzwałdzie. Wydawało mi się, że znowu jestem w najbardziej bezpiecznym i ukochanym miejscu na świecie – mówi Agnieszka z Małopolski.

CZYTAJ DALEJ

Nawiedza krakowskie świątynie

2022-12-04 22:25

Maria Fortuna- Sudor

W sobotni wieczór 3 grudnia obraz został przyniesiony do kościoła świętych Piotra i Pawła.

 W sobotni wieczór 3 grudnia obraz został przyniesiony do kościoła świętych Piotra i Pawła.

    W Krakowie trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Łaskawej Strażniczki Polski.

    Kopia cudownego wizerunku została przywieziona do Krakowa z Krynicy w sobotę 3 grudnia. W tym samym dniu obraz został uroczyście wniesiony do kościoła Świętych Piotra i Pawła.

CZYTAJ DALEJ

Inauguracja Rady Honorowej Komitetu Rozwoju Opery Wrocławskiej

2022-12-05 18:35

Ilona Baran

Podczas spotkania inauguracyjnego

Podczas spotkania inauguracyjnego

Dziś odbyło się inauguracyjne spotkanie Rady Honorowej Komitetu Rozwoju Opery Wrocławskiej. W jej skład weszły osoby z różnych środowisk, także kościelnego, które reprezentowane jest przez abp. Józefa Kupnego.

W rozmowie z Iloną Baran dla Radia Rodzina, metropolita wrocławski podkreślił, że potrzebne jest wychowanie muzyczne i kulturalne społeczeństwa.- Człowiek kulturalny, człowiek współczesny powinien otrzymać pełne wykształcenie w zakresie różnych dziedzin sztuki. Dlatego chcę wspierać działania Opery Wrocławskiej, która staje się coraz jaśniejszym punktem na muzycznej mapie naszej ojczyzny - zaznaczył abp Józef Kupny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję