Reklama

Niedziela Wrocławska

Maryja zawsze wskazuje na Jezusa

Zwanowice: W kościele filialnym pw. NMP Matki Bożej Różańcowej [dekanat Brzeg- Południe] poświęcony został zrekonstruowany ołtarz. Na uroczystości obecny był bp Jacek Kiciński, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię.

Natalia Kowcz

Biskup Jacek Kiciński okadza ołtarz

Biskup Jacek Kiciński okadza ołtarz

Powstanie naszego tryptyku datuje się na 1517 rok. Rzeźbiony jest w drewnie lipowy. Prawdopodobnie pochodzi z krakowskiej szkoły Wita Stwosza. W jego zamykanej wnęce znajdują się figury Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus, które trzyma w swoich dłoniach kulę ziemską i krzyż, a po prawej i lewej stronie umieszczeni są śś. Apostołowie Piotr i Paweł. - Na jednym skrzydle znajduje się obraz powołania św. Piotra oraz powołanie Szawła, a po drugiej stronie męczeńska śmierć św. Piotra i Pawła. - mówił ks. Tomasz Gospodaryk, proboszcz parafii pw. NMP Różańcowej w Kruszynie i dodał: - Dziękuję wszystkim, którzy pomogli, aby ten ołtarz był chlubą naszej świątyni w Zwanowicach i przypominał nam o naszej Patronce - Matce Bożej i w życiu wierności Panu Bogu, jak to uczynili Apostołowie Piotr i Paweł.

W homilii bp Jacek zwrócił uwagę na piękno ołtarza. - Ilekroć wchodzimy do tej świątyni, tylekroć czeka na nas Maryja i wskazuje na Jezusa. Przychodząc tutaj, dziękujemy za łaskę wiary, a ona rodzi się ze słuchania słowa Bożego, a nie ludzkiego - mówił biskup, zachęcając także do spojrzenia na własne wnętrze. -Ważne jest, aby przedrzeć się przez skorupę zewnętrzności. Gdy wejdziemy do wnętrza - zaczynamy widzieć Chrystusa. Gdy ktoś zakocha się w Bogu, zawsze będzie kochał drugiego człowieka.

2022-09-25 19:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

MS: Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

2022-11-30 17:24

[ TEMATY ]

TVN

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Archiwum Ministerstwa Sprawiedliwości

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Prawomocny wyrok sądu zobowiązał redaktora naczelnego TVN24 do opublikowania sprostowania nieprawdziwych informacji. Kłamstwa dotyczące sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości mają zostać sprostowane w audycji "Czarno na białym".

W wyroku z 28 listopada br. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu TVN24 zamieszczenie sprostowania do materiału pt. "Promocja za miliony", wyemitowanego 22 lutego 2021 r. w audycji "Czarno na białym" TVN24. Sprostowanie ma zostać wyemitowane na antenie TVN24 w trakcie najbliższej emisji tej audycji.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Projekt RELACJE - brat Szymon Janowski OFMCap. - Odcinek 1

2022-12-01 09:18

[ TEMATY ]

adwent

PROFETO

"Kiedy mówimy o Projekcie, to pierwsza rzecz, jaka przychodzi na myśl, to że Pan Bóg zaprojektował nas z miłości i do miłości. I właściwie to jest odpowiedź i temat główny wszystkich odcinków kolejnych, które będziemy w czasie adwentu Wam prezentować" - mówi brat Szymon.

Rozpoczynając rekolekcje brat Szymon zaprasza nas do zastanowienia się nad dwoma pytaniami, z którymi będziemy mierzyć się w kolejnych adwentowych spotkaniach, ale które będą też kluczem, w którym będziemy się poruszać. To pytania: Kim jestem? oraz Dla kogo jestem?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję