Reklama

Niedziela Wrocławska

Wspólnota "Miłość Pańska" z Oleśnicy

Uwielbienie i dziękczynienie w Oleśnicy [Zaproszenie]

Wspólnota “Miłość Pańska” działająca przy bazylice pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy obchodzi swoją pierwszą rocznicę istnienia.

Archiwum prywatne

Wspólnota "Miłość Pańska" z Oleśnicy

Wspólnota

Z tej okazji członkowie tej grupy modlitewnej zapraszają na „urodzinowe” uwielbienie, które odbędzie się 1 października o godz. 18:00. - Zaczniemy Eucharystią, a po niej rozpoczniemy Uwielbienie. Oprawę muzyczną i uwielbienie poprowadzi dla nas Marta Miłuńska - psychoterapeutka, muzyk oraz lider projektu przebudzenie. Serdecznie zapraszamy! - mówi ks. Wojciech Bujak, opiekun duchowy grupy.

Reklama

Powstanie wspólnoty wynikało z potrzeby serca wielu parafian i nie tylko. - Podczas wygaszającej się fali pandemii w 2021 r. w sercach Oleśniczan pojawiło się pragnienie, aby wspólnie uwielbiać Boga. Nasi jeździli do wielu różnych wspólnot na modlitwę uwielbienia. Współpracę rozpoczęliśmy ze wspólnotą Płomień Pański z Wrocławia. Zrodziło się jednak pragnienie, aby i u nas w Oleśnicy powstała wspólnota charyzmatyczna. Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym w Lewinie Kłodzkim oraz weekend ewangelizacyjny zaowocowały powstaniem wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej „Miłość Pańska”. - wspomina ks. Wojciech.

Ten rok był bardzo owocny dla całej wspólnoty. - W pierwszym roku swojej działalności przygotowaliśmy Seminarium Odnowy Wiary dla bierzmowanych i dla parafian, kurs Nowe Życie oraz współpracując z innymi parafiami w Oleśnicy - 3 dni uwielbienia w każdej z Oleśnickich parafii. Obecnie wspólnota liczy około 50 osób - zaznacza kapłan.

Pragnieniem ks. Wojciecha oraz członków wspólnoty “Miłość Pańska” jest wspólna modlitwa i dziękczynienie. - W tym roku obchodzimy swoją pierwszą rocznicę urodzin i pragniemy, abyście przeżyli ją razem z nami. Chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim tym którzy wspierali nas obecnością i modlitwa podczas trudów powstawania budując od zera struktury i diakonie. Zapraszamy 1 października na 18:00 do Bazyliki św. Jana Apostoła w Oleśnicy na Eucharystię a po niej na modlitwę Uwielbienia wyrażająca radość za dar wspólnoty - zaprasza ks. Wojciech Bujak z Oleśnicy.

2022-09-21 14:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Reguły żywej wiary

Niedziela Ogólnopolska 16/2007, str. 24

Karol Porwich/Niedziela

Jestem tzw. przeciętnym katolikiem. Nigdy nie odszedłem daleko od Kościoła i staram się żyć w miarę poprawnie. Często jednak zazdroszczę niektórym wierzącym, że ich wiara jest bardzo żywa, że mają w sobie tak dużo radości i entuzjazmu. Ożywiam się duchowo przy okazji wielkich świąt czy wydarzeń religijnych, ale wystarczy kilka dni, aby moja wiara stała się znowu taka nijaka. Czy mógłby mi Ksiądz podać jakieś reguły, które pomogą ożywić moją wiarę? Męczy mnie czasem taka przeciętność w wierze.
Michał

CZYTAJ DALEJ

Prof. Grabowska: "Sekularyzacja w Europie. Teoria i rzeczywistość" - wykład na Angelicum

2022-12-01 07:25

[ TEMATY ]

sekularyzm

O procesach sekularyzacyjnych w Polsce oraz o tym, że sekularyzacja nie jest procesem przebiegającym według ściśle określonego schematu mówiła prof. Mirosława Grabowska, socjolog i dyrektor Centrum Badania Opinii Publicznej (CBOS). Prelekcja zatytułowana „Sekularyzacja w Europie: teoria i rzeczywistość” wygłoszona została w ramach cyklu wykładów Janopawłowych organizowanych przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na uniwersytecie Angelicum w Rzymie.

Prof. Grabowska na początku wykładu mówiła o teorii sekularyzacji, formułowanej przede wszystkim w latach 60 i 70 ub. wieku i wiążącej procesy modernizacyjne społeczeństw , rozwój ekonomiczny, wzrost dobrobytu i bezpieczeństwa socjalnego - z sekularyzacją. W myśl tej teorii zasadniczo modernizacja wiąże się z sekularyzacją, choć w różnych krajach proces ten może się rozpoczynać w różnym momencie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję