Reklama

Niedziela Wrocławska

Wspólnota "Miłość Pańska" z Oleśnicy

Uwielbienie i dziękczynienie w Oleśnicy [Zaproszenie]

Wspólnota “Miłość Pańska” działająca przy bazylice pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy obchodzi swoją pierwszą rocznicę istnienia.

Archiwum prywatne

Wspólnota "Miłość Pańska" z Oleśnicy

Wspólnota

Z tej okazji członkowie tej grupy modlitewnej zapraszają na „urodzinowe” uwielbienie, które odbędzie się 1 października o godz. 18:00. - Zaczniemy Eucharystią, a po niej rozpoczniemy Uwielbienie. Oprawę muzyczną i uwielbienie poprowadzi dla nas Marta Miłuńska - psychoterapeutka, muzyk oraz lider projektu przebudzenie. Serdecznie zapraszamy! - mówi ks. Wojciech Bujak, opiekun duchowy grupy.

Reklama

Powstanie wspólnoty wynikało z potrzeby serca wielu parafian i nie tylko. - Podczas wygaszającej się fali pandemii w 2021 r. w sercach Oleśniczan pojawiło się pragnienie, aby wspólnie uwielbiać Boga. Nasi jeździli do wielu różnych wspólnot na modlitwę uwielbienia. Współpracę rozpoczęliśmy ze wspólnotą Płomień Pański z Wrocławia. Zrodziło się jednak pragnienie, aby i u nas w Oleśnicy powstała wspólnota charyzmatyczna. Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym w Lewinie Kłodzkim oraz weekend ewangelizacyjny zaowocowały powstaniem wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej „Miłość Pańska”. - wspomina ks. Wojciech.

Ten rok był bardzo owocny dla całej wspólnoty. - W pierwszym roku swojej działalności przygotowaliśmy Seminarium Odnowy Wiary dla bierzmowanych i dla parafian, kurs Nowe Życie oraz współpracując z innymi parafiami w Oleśnicy - 3 dni uwielbienia w każdej z Oleśnickich parafii. Obecnie wspólnota liczy około 50 osób - zaznacza kapłan.

Pragnieniem ks. Wojciecha oraz członków wspólnoty “Miłość Pańska” jest wspólna modlitwa i dziękczynienie. - W tym roku obchodzimy swoją pierwszą rocznicę urodzin i pragniemy, abyście przeżyli ją razem z nami. Chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim tym którzy wspierali nas obecnością i modlitwa podczas trudów powstawania budując od zera struktury i diakonie. Zapraszamy 1 października na 18:00 do Bazyliki św. Jana Apostoła w Oleśnicy na Eucharystię a po niej na modlitwę Uwielbienia wyrażająca radość za dar wspólnoty - zaprasza ks. Wojciech Bujak z Oleśnicy.

2022-09-21 14:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szwecja: Pożar w rafinerii pod Sztokholmem

2023-01-31 12:03

[ TEMATY ]

Szwecja

Adobe Stock

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

W rafinerii Nynas pod Sztokholmem wybuchł we wtorek pożar, pali się ropa naftowa. Trwa akcja gaśnicza, kilka osób odniosło lekkie obrażenia, zostały opatrzone na miejscu - poinformowała lokalna policja.

Nad zakładem znajdującym się nad Bałtykiem w pobliżu portu Nynashamn, dokąd przypływają promy z Gdańska Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, unoszą się kłęby czarnego dymu.

CZYTAJ DALEJ

Afrykańskie orędzie Maryi. Objawienia w Kibeho

2023-01-30 19:58

[ TEMATY ]

Objawienia w Kibeho

Karol Porwich/Niedziela

Objawienia w Kibeho to pierwsze oficjalnie uznane przez Kościół afrykańskie spotkania z Maryją. Orędzie nie ma jednak charakteru lokalnego, nie dotyczy wyłącznie Rwandy, jego treść ma walor uniwersalny. To niezwykłe, że Matka Boża wybrała tak egzotyczne dla nas miejsce, by przypomnieć o swej matczynej miłości.

Alphonsine, Anathalie, Marie-Claire. A także Stephanie, Agnes, Emmanuel oraz Vestine. To imiona siedmiorga młodych ludzi, świadków objawień Matki Najświętszej w Afryce. Maryja posłużyła się wobec nich tymi samymi środkami wyrazu, co w innych objawieniach. Ukazała im swą niebiańską postać i skierowała do nich swoje słowo. Tym samym nadała objawieniom w Kibeho wymiar uniwersalny. Ale Jej orędzie zostało powtórzone przez wizjonerów w sposób niezwykły: za pomocą śpiewu, tańca, gestów, nawet postu. Taki jest „język” mieszkańców Rwandy. Dla nas jednak ich kolorowe media są mało zrozumiałe. Aby zgłębić treść objawień w Kibeho, musimy opowiedzieć je po swojemu. A mamy do tego prawo, nawet obowiązek.

CZYTAJ DALEJ

Papież w Kinszasie: ceremonia powitania i spotkanie z prezydentem DRKonga

2023-01-31 17:51

[ TEMATY ]

pielgrzymka

papież Franciszek

Kongo

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

W pałacu Narodu w Kinszasie odbyła się oficjalna ceremonia powitania papieża Franciszka. Następnie Ojciec Święty złożył kurtuazyjną wizytę prezydentowi Demokratycznej Republiki Konga.

U wejścia do pałacu powitał papieża prezydent Félix Tshisekedi. Odegrano hymny Watykanu i Demokratycznej Republiki Konga. Franciszek przywitał się z przedstawicielami władz, a prezydent z osobami towarzyszącymi papieżowi w podróży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję