Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Odpust ku czci św. Stanisława Kostki w katedrze łódzkiej

- W zamożnej rodzinie kasztelańskiej przyszedł na świat Stanisław Kostka. Osiemnaście lat później, odchodząc do Boga, opuszcza ten świat w opinii świętości. Można by o nim powiedzieć, że nie przeżył całego życia, on przebiegł przez życie doskonale! Liczył się tylko Pan Bóg i pełnienie Jego woli – mówił na wstępie sumy odpustowej ks. Ireneusz Kulesza, proboszcz parafii archikatedralnej.

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

W homilii bp Osial zwrócił się do dzieci, które tego dnia obchodziły rocznicę przyjęcia I Komunii św. – Kiedy patrzę na życie św. Stanisława Kostki, to on był bardzo dobrym chłopcem, on widząc różne pokusy, nie dał się złapać, on pozostał cały czas wolny, on wybrał Boga, a nie te różne uciechy tego świata – powiedział biskup łowicki. Duszpasterz podkreślał, że każdy z nas może wielokrotnie ulec pokusom, ale Pan Bóg pomaga z nich wyjść, stać się wolnym od złego. Dlatego tak ważna jest niedzielna Eucharystia, do której uczestnictwa zachęcał dzieci bp Wojciech Osial. – Proszę was, i święty Stanisław Kostka nam o tym przypomina, pamiętajcie, żeby nie dać się złapać i być tam, gdzie jest Źródło wszystkiego, co najpiękniejsze – podsumował.

Biskup łowicki zwrócił się również do rodziców, aby nieustannie troszczyli się o tworzenie rodziny, która jest największym skarbem życia ziemskiego, w duchu Bożej prawdy. – Możesz mieć w życiu mało, ale jeśli masz dom i wiesz, że w tym domu ktoś na ciebie czeka, to masz wszystko. I dlatego czyńmy wszystko, aby nie zniszczyć rodziny. Dzisiaj rodzina jest bardzo zagrożona, a to największy skarb! – podkreślał duchowny. Odnosząc się do słów papieża Jana Pawła II wypowiedzianych w Łowiczu w czasie pielgrzymki do Polski, zwrócił uwagę wiernych na trzy ważne sprawy. Po pierwsze, rodzice nie mogą zapomnieć o przekazywaniu wiary swoim dzieciom, między innymi przez uczęszczanie na niedzielną Mszę św. – Piękna jest taka rodzina, która przychodzi razem, aby Panu Bogu dziękować, aby Pana Boga prosić. To nie znaczy, że w takiej rodzinie nie ma trudności, problemów, ale taka rodzina jest silna, bo ona wie, gdzie jest Źródło – wyjaśnił. Drugim ważnym elementem życia jest modlitwa, która chroni, leczy i prowadzi do świętości. Trzecim istotnym wyzwaniem jest zachowanie tradycji naszych ojców. – Bardzo wam dziękuję za to, że jesteście i proszę, byście pośród wielu rzeczy, które dajecie dzieciom, dawali Pana Boga, dawali wiarę – zakończył bp Osial.

Reklama

Podczas Mszy św. dzieci wraz z rodzicami odmówili Akt Zawierzenia opiece św. Stanisława Kostki.

Św. Stanisław Kostka urodził się w 1550 r. na Mazowszu. Jest patronem młodzieży.

2022-09-18 16:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Łódzcy Grekokatolicy zbierają na swoją świątynię!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Od blisko 20 lat w centrum Polski, w Łodzi, wierni Kościoła Greckokatolickiego mogą uczestniczyć w liturgii sprawowanej w języku ukraińskim, korzystać z sakramentów i posług duchownego, który prowadzi pierwszą łódzką parafię i animuje życie duszpasterskie w regionie łódzkim.

CZYTAJ DALEJ

Czy szanuję dzień święty jako szczególny dzień budowania relacji z Bogiem?

2023-01-07 14:59

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 30-34.

Sobota, 4 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Rokitnie

2023-02-04 15:05

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Rokitno

Karolina Krasowska

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 4 stycznia odbyły się diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego.

Spotkanie w Rokitnie przebiegało pod hasłem: "Konsekrowani świadkami wiary w Kościele i świecie". Mszy św. z odnowieniem ślubów zakonnych w rokitniańskiej bazylice przewodniczył i homilię wygłosił pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję