Reklama

Kościół

Komisja wychowania KEP do uczniów: bądźcie posłańcami pokoju dla swoich kolegów i koleżanek

Bądźcie posłańcami pokoju Bożego dla swoich kolegów i koleżanek. Otoczcie troską szczególnie tych, którzy przeżywają różnorodne problemy osobiste – napisali do uczniów i nauczycieli z okazji nowego roku szkolnego członkowie Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

[ TEMATY ]

szkoła

Adobe Stock

Z okazji nowego roku szkolnego 2022/2023 Komisja Wychowania Katolickiego KEP wydała komunikat przekazany w czwartek PAP, w którym zachęca uczniów i nauczycieli do otwartości na drugiego człowieka bez względu na jego doświadczenia i światopogląd.

"Bądźcie posłańcami pokoju Bożego dla swoich kolegów i koleżanek. Czas nauki niech będzie nawiązywaniem i pogłębianiem osobistej relacji z Chrystusem obecnym w Kościele" – zaapelowała do uczniów komisji KEP, której przewodniczącym jest bp Wojciech Osial.

"Nieśmy ofiarnie pomoc dla naszych braci i sióstr z Ukrainy. W naszych szkołach i rodzinach okazaliśmy im w ostatnim czasie tak wiele serca i gościnności" – dodano.

Komisja zaapelował także do nauczycieli, aby otoczyli troską "szczególnie tych, którzy przeżywają różnorodne problemy osobiste".

"Pandemia spowodowała, że wielu młodych ludzi zaczęło cierpieć i odczuwać różne lęki. Starajmy się ich zauważyć, okazując im bliskość i wsparcie" – wskazano w słowie.

Bp Osial podziękował również nauczycielom za ich zaangażowanie i poświęcenie.

"Jesteście nam bardzo potrzebni. Bez Was młodzi ludzie tracą możliwość kształcenia się i wychowania. Niech Was nigdy nie zabraknie! Nie zatraćcie poczucia własnego wybrania i potrzeby waszej nauczycielskiej misji. Dziękujemy Wam za Wasz trud i poświęcenie" – napisali członkowie komisji.

"Bądźcie silni wobec wszystkich trudności. Podejmujcie wysiłek własnej formacji, aby nauczanie było na najwyższym poziomie. (...)Odrzućmy lęki spowodowane myśleniem, że lekcja religii jest przedmiotem trudnym lub niepewnym co do swej przyszłości. Postrzegajmy lekcję religii jako pracę piękną, pewną i potrzebną" – zaapelowali do nauczycieli religii członkowie Komisji.

Zwrócili się także do rodziców "o pomoc i życzliwość w dziele wychowania". "Miejcie staranie o wychowanie religijne waszych dzieci. Posyłajcie je na lekcje religii" – zaapelowali członkowie komisji. (PAP)

Reklama

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ joz/

2022-09-01 10:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szkoły katolickie to pełna oferta edukacyjna

Niedziela wrocławska 35/2013, str. 5

[ TEMATY ]

szkoła

Anna Buchar

Rozpoczyna się rok szkolny. Młodzi ludzie stają przed wyborem szkoły, która przygotuje ich na studia.

ANNĄ BUCHAR: - Jak szkoły katolickie przygotowują się na przyjęcie nowych uczniów?

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: trzeba wierzyć w Kościół Chrystusowy

2022-11-26 21:40

[ TEMATY ]

adwent

Gniezno

prymas Polski

abp Wojciech Polak

Episkopat News

„Trzeba wierzyć w Kościół Chrystusowy. Trudna to dziś wiara. Dla wielu bardzo trudna. Może także dlatego, że do końca nie rozumiemy, czym jest Kościół Chrystusa, że tak naprawdę nie jest tylko nasz, lecz należy do Niego” - mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. z nieszporami sprawowanej 26 listopada w katedrze gnieźnieńskiej na rozpoczęcie Adwentu.

Nawiązując do rozpoczynającego się wraz z Adwentem nowego roku duszpasterskiego, który ma służyć obudzeniu i umocnieniu wiary w Kościół pojmowany jako dzieło Boga abp Polak powtórzył za papieżem Franciszkiem, że: „nie jesteśmy chrześcijanami dla naszych zasług lub tylko dlatego, że wyznajmy pewne credo, ale dlatego, że w chrzcie została nam dana żywa woda Ducha Świętego, która czyni nas umiłowanymi dziećmi Boga i braćmi między sobą”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję