Reklama

Niedziela Małopolska

Sierpniowe zmiany personalne w archidiecezji krakowskiej

W sobotę 20 sierpnia 2022 r. Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski wręczając nominacje i dekrety dla kapłanów Archidiecezji Krakowskiej powołał ks. kan. Pawła Barana na proboszcza parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie-Wawelu.

[ TEMATY ]

zmiany personalne

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Ks. dr Paweł Baran, ur. 17.06.1983 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Stanisława Dziwisza w dniu 31 maja 2008 r. w Katedrze na Wawelu. W 2017 r. ukończył studia specjalistyczne z teologii liturgii na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie. Były prefekt i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie; od 2017 r. Ceremoniarz Archidiecezji Krakowskiej; w 2021 r. powołany na członka Zarządu Krakowskiej Fundacji Centrum Informacji, Spotkań, Dialogu, Wychowania i Modlitwy w Oświęcimiu oraz dyrektora domu prowadzonego przez tę Fundację w Oświęcimiu; od 1 lipca 2022 r. administrator parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie-Wawelu. Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 1 września 2022 r. powołał go na jej proboszcza.

***

Poniżej publikujemy pełną listę zmian sierpniowych.

Podziel się cytatem

Ks. Paweł Baran – mianowany na urząd proboszcza parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie-Wawelu.

Ks. Robert Anusiewicz – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. NMP Królowej Polski w Chełmku oraz zadań wizytatora katechetycznego rejonu VII Archidiecezji Krakowskiej oraz członka Rady Katechetycznej Archidiecezji Krakowskiej i mianowany wikariuszem w parafii pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie.

Ks. Piotr Burtan – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zakopanem-Chramcówkach i mianowany wikariuszem pw. Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu.

Ks. Piotr Dudek – mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Stanisława BM w Krakowie-Dąbiu.

Ks. Piotr Fąfrowicz – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie i mianowany wikariuszem w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku.

Ks. Kamil Gołuszka – roczny urlop od obowiązków duszpasterskich spełnianych w Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Maksymilian Grabowski – mianowany na urząd asystenta kościelnego Placówki Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Krakowie, z zachowaniem innych powierzonych obowiązków.

Reklama

Ks. Krzysztof Halaczek – roczny urlop od obowiązków duszpasterskich spełnianych w Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Jan Jakubiec – pozostaje wikariuszem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Brzeziu.

Ks. Bartłomiej Kleszcz – pozostaje wikariuszem w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Strumianach.

Ks. Grzegorz Kotala – odwołany z funkcji asystenta kościelnego Placówki Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Krakowie, z zachowaniem innych powierzonych obowiązków.

Ks. Dawid Król – mianowany wizytatorem katechetycznym rejonu VIII Archidiecezji Krakowskiej, z zachowaniem pozostałych, wcześniej powierzonych obowiązków.

Ks. Piotr Kuglin – mianowany wizytatorem katechetycznym rejonu VII Archidiecezji Krakowskiej, z zachowaniem pozostałych, wcześniej powierzonych obowiązków.

Ks. Robert Pochopień – pozostaje wikariuszem w parafii pw. Wszystkich Świętych w Rudawie.

Ks. Rafał Ryczek – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie, a także z zadań kapelana Związku OSP Gminy Poronin i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Raciborowicach.

Ks. Krzysztof Ryszawy – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu i mianowany wikariuszem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim.

Ks. Marcin Sędzik – mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie.

Ks. Jacek Stryczek – roczny urlop od obowiązków duszpasterskich spełnianych w Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Dariusz Susek – zwolniony z obowiązków posługi duszpasterskiej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie i mianowany wikariuszem tejże parafii.

Ks. Zbigniew Szkółka – pozostaje wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-os. Teatralnym.

Reklama

Ks. Przemysław Szumiec – polecenie podjęcie posługi duszpasterskiej z katechezą szkolną w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini.

Ks. Jacek Tekiela – polecenie podjęcia posługi duszpasterskiej w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Krakowie-os. Dywizjonu 303.

Ks. Maciej Winiarski – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Krakowie-Klinach Borkowskich i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Raciechowicach.

Ks. Michał Woźniak – mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Przeciszowie.

Ks. Mateusz Wójcik – polecenie podjęcie obowiązków Wiceprzewodniczącego Zarządu Fundacji, a zarazem członka Zarządu-Dyrektora odpowiedzialnego za prowadzenie przez Fundację działalności gospodarczej i dyrektora Domu Fundacji w Oświęcimiu.

Ks. Bartosz Wronikowski – polecenie zakończenia pełnienia obowiązków w Centro di Studi e Ricerche “Ezio Aletti” w Rzymie i mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zakopanem-Chramcówkach.

Ks. Grzegorz Zastawny – mianowany wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka – Redemptor Hominis w Krakowie.

Ks. Artur Zdebski – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Krakowie-Klinach Borkowskich.

2022-08-23 07:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany personalne w diecezji drohiczyńskiej

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

ks. Marcin Gołębiewski

W czwartek 23 czerwca 2022 r. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie ks. bp Piotr Sawczuk wręczył przybyłym kapłanom nominaty uwzględniające tegoroczne zamiany personalne w diecezji.

Przybyłych kapłanów powiał kanclerz Kurii Diecezjalnej ks. prał. Zbigniew Rostkowski. Podał praktyczne wskazówki dotyczące przenosin zarówno proboszczowskich jak i wikariuszowskich. Ks. Biskup zachęcił księży do gorliwego podejmowania zadań duszpasterskich w wyznaczonych placówkach. Nowo mianowani księża proboszczowie na ręce pasterza diecezji złożyli wyznanie wiary.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: kolejny kapłan porwany przez rosyjskich żołdaków

2022-12-01 21:14

Karol Porwich/Niedziela

Nowy biskup pomocniczy egzarchatu donieckiego Maksym Ryabukha powiedział włoskiej telewizji katolickiej Tv2000, że ks. Oleksandr, młody proboszcz z Melitopola, został schwytany w swoim kościele i wywieziony w nieznane miejsce. Według najnowszych rekonstrukcji ksiądz został wypędzony z terenów okupowanych i znajduje się obecnie na Zaporożu

„Po odprawieniu Mszy św. do parafii weszli jacyś rosyjscy żołnierze i pogardziwszy katolikami, modlitwą i ich byciem razem, pojmali i wywieźli w nieznane miejsce ks. Ołeksandra Bogomaza, młodego proboszcza z Melitopola” – powiedział biskup-nominat. Jest to trzeci kapłan katolicki aresztowany w ciągu kilku dni przez rosyjskie wojsko bez postawienia zarzutów. Ks. Oleksandr został wzięty siłą w swoim kościele, na oczach skamieniałych wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Boże Narodzenie z Caritas

2022-12-02 15:58

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Wraz z Adwentem ruszyła akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W kościołach i centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej można nabyć świece, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom, także tym z dalekich krajów. Dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży świec, które nie tylko ozdabiają świąteczne stoły, ale nade wszystko są znakiem otwartości serc, dzieci z ubogich rodzin mogą m.in. spędzić wakacje na „Koloniach z Caritas”. W minionym roku na terenie naszej diecezji udało się rozprowadzić ponad 50 tys. świec. W tym roku Caritas przygotowała świece z jednym wzorem, w dwóch rozmiarach. Można je zamówić także za pośrednictwem strony internetowej; by dotarły na czas należy dokonać formalności do 16 grudnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję