Reklama

Wiara

28 lipca

#KrwiodawstwoŻycia: Pośrednictwo Maryi przez Krew Chrystusa

Wiara chrześcijańska wyznaje jedynego Boga oraz Jezusa, który jest jedynym Pośrednikiem, a jako człowiek solidaryzuje się ze wszystkimi ludźmi w ich ziemskim życiu, za których też dał samego siebie, jako cenę ich wolności.

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Karol Porwich/Niedziela

Z „Konstytucji Dogmatycznej o Kościele” Soboru Watykańskiego II (nr 60)

Jedyny jest pośrednik nasz według słów Apostoła: „Bo jeden jest Bóg, jeden i pośrednik między Bogiem i ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, który wydał samego siebie na okup za wszystkich” (1 Tm 2, 5-6). Macierzyńska zaś rola Maryi w stosunku do ludzi żadną miarą nie przyćmiewa i nie umniejsza tego jedynego pośrednictwa Chrystusowego, lecz ukazuje jego moc. Cały bowiem wpływ zbawienny Błogosławionej Dziewicy na ludzi wywodzi się nie z jakiejś konieczności rzeczowej, lecz z upodobania Bożego i wypływa z nadmiaru zasług Chrystusowych, na Jego pośrednictwie się opiera, od tego pośrednictwa całkowicie jest zależny i z niego czerpie całą moc swoją, nie przeszkadza zaś w żaden sposób bezpośredniej łączności wiernych z Chrystusem, przeciwnie, umacnia ją.

Refleksja

Jezus jest źródłem wszystkich łask, a Maryja jest Tą, która je przynosi i rozdaje. Jest Szafarką Przenajdroższej Krwi, która z Kalwarii spływa na całą ludzkość, użyźniając ją obficie swymi duchowymi dobrami. Zaiste, zadaniem Maryi było nie tylko dać ciało Zbawicielowi, które miało być przeznaczone na stanie się ofiarą na Golgocie, lecz także by strzec i karmić Baranka Bożego, a gdy przyjdzie czas, zaprowadzić Go na ofiarny ołtarz. Całe dobro, które jest w nas, jest owocem modlitw i wstawiennictwa Niepokalanej Dziewicy. Ona jest Tą, która pozwala docierać do grzesznej ludzkości kroplom tej Boskiej Krwi, której zasługi są źródłem każdego godziwego działania. W Eucharystycznej Ofierze Maryja jednoczy się z Barankiem Ofiarnym, który ofiaruje się przedwiecznemu Ojcu, przedstawiając Mu modlitwy i potrzeby całej ludzkości. Ona, przez swoje słodkie wstawiennictwo, wyprasza dla swoich dzieci siłę, aby ich wspierać w życiu.

[zdjecie id="130104"][/zdjecie]

Z „Homilii” Diakona Pawła, mnicha (Homilia 2 o Wniebowzięciu)

A zatem, cieszmy się i radujmy w Niej, ponieważ w niebiosach Maryja jest wierną Orędowniczką nas wszystkich. Podczas gdy Jej Syn jest Pośrednikiem pomiędzy Bogiem Ojcem a ludźmi, Ona jest pośredniczką między Synem a ludźmi. A jak przystało na Matkę miłosierdzia, jest Ona dla nas samym miłosierdziem; potrafi współczuć ludzkim słabościom, ponieważ zna dobrze kruchość ludzkiej natury. I właśnie dlatego nie przestaje Ona nigdy wstawiać się za nami u swego Syna. Dlatego, najdrożsi, cieszmy się z całego serca w Niej, tak potężnej, świętej i wiernej Orędowniczki naszej. Czcijmy Ją z należnym szacunkiem, z należną chwałą, razem z chórami aniołów; błagajmy Ją, stając przed Jej obliczem razem z wszystkimi mieszkańcami nieba. Również wtedy, kiedy nasze cierpienia będą nie do zniesienia, nie wątpmy nigdy w Jej miłosierdzie. Niech będzie błogosławiony Bóg w swoim miłosierdziu, On, który nam dał tak potężną Orędowniczkę, tak miłosierną i tak łagodną w swoim majestacie.

Reklama

Prośby

Pełni miłości i ufności w Maryję, naszą Matkę, módlmy się i wołajmy:

Matko nasza, wstawiaj się za nami.

Abyśmy coraz bardziej kierowali nasze życie ku świętości:

Matko nasza, wstawiaj się za nami.

Aby zasługi ukrzyżowanego Pana codziennie przynosiły owoce w naszych duszach:

Matko nasza, wstawiaj się za nami.

Abyśmy wzywali Cię w każdej chwili naszego życia:

Matko nasza, wstawiaj się za nami.

Ojcze, wspomagani matczynym wstawiennictwem Maryi, ofiarujemy Ci dar pojednania i uwielbienia; spraw, byśmy otrzymali przebaczenie grzechów i przemieniaj nasze życie w nieustanne dziękczynienie. Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Tekst pochodzi z książki: KREW CHRYSTUSA - codzienne rozważania na lipiec

Dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Radiową FIAT w Częstochowie rozważania są dostępne w wersji dźwiękowej.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-07-27 20:00

Ocena: +53 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#KrwiodawstwoŻycia: Maryja, Matka Kościoła – w Krwi Chrystusa

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Karol Porwich/Niedziela

21 listopada 1964 roku papież Paweł VI, podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił uroczyście Maryję „Matką Kościoła”.

Z „Przemówienia na zakończenie III Sesji Soboru Watykańskiego II”

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Policja apeluje: nie wchodźmy na lód

2022-11-26 08:32

[ TEMATY ]

ostrzeżenie

pixabay.com

Nie wchodźmy na zamarznięte zbiorniki wodne. Z brzegu nie widać, gdzie jest bezpiecznie, a gdzie lód jest cienki i może się pod nami załamać - podkreśla mł. asp. Aleksandra Wasiak z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie.

Mł. asp. Wasiak przypomniała w rozmowie z PAP, że grubość lodu może być różna w zależności od zbiornika wodnego, prądów, a także roślinności na dnie. "Kiedy stoimy na brzegu, nie widzimy takich rzeczy, więc nie jesteśmy w stanie stwierdzić, które miejsce jest bezpieczne, a które nie" - zauważyła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję