Reklama

Wiara

27 lipca

#KrwiodawstwoŻycia: Krew Chrystusa a Zesłanie Ducha Świętego

Podczas Pięćdziesiątnicy Duch Święty, obiecany przez Zmartwychwstałego, zstępuje na zgromadzoną razem wspólnotę uczniów, czyniąc ją ludem mesjańskim. Został im dany dar przepowiadania Słowa Bożego do ludzi o różnych językach. Tak więc, Kościół stał się misyjny.

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Adobe Stock

Z Dziejów Apostolskich

Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też jakby języki ognia, które się rozdzielały, i na każdym z nich spoczął [jeden]. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić. (Dz 2, 1-4)

Refleksja

Nowa rodzina Boża od samego początku zbierała się, aby podczas celebrowania Eucharystii uwielbiać swego Pana. Odkrywała ona rację swego istnienia oraz cel swoich spotkań, jakim było składanie ofiary Nowego Przymierza. Wraz z celebracją tej Ofiary uobecnia się tajemnica zmartwychwstania, które ofiaruje nam Chrystus powstały z martwych, abyśmy odrodzili się do nowego życia. W tej Ofierze przeżywamy na nowo Pięćdziesiątnicę, w której Duch Święty jednoczy nas ze sobą, aby On sam mógł przez nas kontynuować swoją misję w świecie. Z tej Najświętszej Ofiary nasze życie czerpie moc i siłę, aby stać się królewskim kapłaństwem i żywą ofiarą dla Boga wraz z Jezusem, Wiecznym Kapłanem i Barankiem Ofiarnym. Duch Święty, zstępując na nas, przyznaje nam wszystkie zasługi Krwi Chrystusa. Trójca Święta właśnie przez Ducha Świętego bierze w posiadanie nasze dusze i zamieszkuje w nich, a przez zasługi Krwi Jezusa dokonuje się dążenie człowieka do Boga. Cały nadprzyrodzony porządek łaski ma swój fundament w Duchu Świętym oraz w Krwi Chrystusa: tylko w miłości ofiarowanej nam w Krwi Chrystusa i w darze Ducha Świętego możemy wznosić się i dążyć do Boga.

[zdjecie id="130104"][/zdjecie]

Z dzieła „O świętej Passze” św. Jana Chryzostoma, biskupa (Homilia 2)

Kiedy Baranek Niepokalany cierpi za nas, zostaje pokonana śmierć, która pochodzi od pierwszego człowieka, a wraz ze skazą grzechu pierworodnego, jest przekazywana na wszystkich ludzi. Wtedy też niepokalana Krew Baranka staje się zbawiennym dla nas znakiem, a Bóg, wejrzawszy na Nią, zbawia tych, którzy są w Niej zjednoczeni przez wiarę. Ta ofiara Baranka Niepokalanego jest w pełni święta; On przeznaczony był na śmierć i na unicestwienie, przez odrzucenie przez grzeszników, jednakże przez odwieczny plan Boga Ojca, ofiara ta, podjęta dobrowolnie przez Boga-Człowieka, została przez Niego przyjęta. Rzeczywiście, Chrystus samego siebie wydał za nas w ofierze i dani na wdzięczną wonność Bogu (Ef 5, 2). Wraz z Krwią przelaną za nas otrzymujemy Ducha Świętego, ponieważ Krew i Duch łączą się w jedno, abyśmy przez Krew będącą naszej natury, mogli otrzymać Ducha Świętego, niebędącego naszej natury, a przez to zamknąć śmierci drzwi do naszego życia.

Reklama

Prośby

Zwróćmy naszą wspólną modlitwę do Ducha Świętego i wołajmy:

Przyjdź, Duchu Święty.

Duchu Święty, ześlij na nas z nieba promień swojego światła:

Przyjdź, Duchu Święty.

Przyjdź do nas doskonały Pocieszycielu, słodki Gościu i wytchnienie naszej duszy:

Przyjdź, Duchu Święty.

Błogosławiona światłości, wypełnij serca swoich wiernych:

Przyjdź, Duchu Święty.

Udziel Twoim wiernym, którzy w Tobie pokładają ufność, swoich świętych darów:

Przyjdź, Duchu Święty.

Boże, dla którego każde serce i wola są otwarte, i dla którego nie ma tajemnic; oczyść myśli naszego serca mocą Ducha Świętego, byśmy mogli kochać Cię szczerze i godnie oddawać Ci cześć i chwałę. Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Tekst pochodzi z książki: KREW CHRYSTUSA - codzienne rozważania na lipiec

Dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Radiową FIAT w Częstochowie rozważania są dostępne w wersji dźwiękowej.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-07-26 20:00

Ocena: +49 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szansa, aby zostać bohaterem

2022-09-03 18:26

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie-Włochach

Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie-Włochach

Już jutro przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich przy ul. Rybnickiej 27 w Warszawie będzie można uratować komuś życie.

A to za sprawą specjalnego autobusu, w którym będzie możliwość oddania ratującej ludzkie życie krwi. Mobilny punkt poboru krwi podjedzie przed świątynię o godz. 9.00.

CZYTAJ DALEJ

Święci Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel


Książę niebieski, święty Michale,
Ty sprawy ludzkie kładziesz na szale;
W dzień sądu Boga na trybunale
Bądź mi patronem, święty Michale.

CZYTAJ DALEJ

Prawosławny kapelan: Dla nas, Ukraińców, ogłoszenie aneksji przez Putina to żadna nowość

2022-09-30 17:09

[ TEMATY ]

Rosja

rosyjska agresja na Ukrainę

aneksja

PAP/YURI KOCHETKOV

Dzień ogłoszenia aneksji na Placu Czerwonym

Dzień ogłoszenia aneksji na Placu Czerwonym

„Dla nas, Ukraińców, ogłoszenie aneksji przez Putina czterech ukraińskich obwodów: chersońskiego, zaporoskiego, donieckiego i ługańskiego to żadna nowość” – podkreśla ks. Serhij Dmitrijew, kapłan Prawosławnego Kościoła Ukrainy (PKU). W rozmowie z KAI główny kapelan obrony terytorialnej Ukrainy i szef organizacji charytatywnej „Eleos” podkreśla, że ukraińska armia systematycznie prze do przodu.

Wikipedia/autor: Jako Jellema na licencji Creative Commons

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję