Reklama

Wiara

24 lipca

#KrwiodawstwoŻycia: Krew Chrystusa przynagla nas do miłości

Bóg Ojciec posłał na świat swojego Syna Jednorodzonego, jako Baranka ofiarowanego, dla wybawienia nas od grzechów. W Nim Bóg objawił się nam jako Miłość i nieustannie przynagla nas do miłowania Jego samego i dzielenia się tą miłością z naszymi braćmi.

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Karol Porwich/Niedziela

Z Pierwszego Listu św. Jana Apostoła

Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu. W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas miłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. (1 J 4, 7-10)

Refleksja

Wyrażenia św. Jana Apostoła, użyte w tym fragmencie, ukazują Boga jako źródło miłości, którą chrześcijanie mają ukazywać światu i sobie nawzajem. Tym, co ma wyróżniać osobę, która „poznała Boga”, od tej, która Go nie poznała, ma być miłość. Przykładem tej miłości, którą chrześcijanie mają naśladować, jest wynagradzająca śmierć Chrystusa. Miłość Bożą można poznać tylko przez osobę Jezusa, przychodzącego dla zbawienia świata. Ta miłość powinna przeważać nad wszystkimi innymi uczuciami i wyraża się w decyzjach człowieka, który pragnie całkowicie i wielkodusznie zjednoczyć się z wolą Najwyższego. Odkupienie, dokonane przez Jezusa, jest owocem Jego posłuszeństwa wobec planów Ojca. Chrześcijanin, który kocha w ten sposób, staje się znakiem Bożej miłości, który nie opuścił człowieka, ale opiekował się nim i czyni to wciąż z miłością. Boska Krew ukazuje nam, że człowiek jest ciągle obecny w Sercu Wszechmogącego. Objawienie obecności Boga w historii człowieka jest źródłem wszelkiego działania człowieka wierzącego.

[zdjecie id="130104"][/zdjecie]

Z „Komentarza do Psalmów” św. Augustyna, biskupa (Psalm 91, Mowa 2)

Pragniemy i kochamy. Przybędzie Ten, którego pragniemy. On dał nam swoją obietnicę: oblubienica nie boi się, że będzie opuszczona przez Oblubieńca. Oblubieniec nie wycofa swej obietnicy. Jaką nam dał rękojmię? Przelał swoją Krew. Jaką nam dał rękojmię? Posłał Ducha Świętego. Jest zatem pewne, że nas kocha. Tak również my miłujmy się wzajemnie! Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15, 13); ale w jaki sposób my możemy oddać nasze życie za Niego? Po tym poznaliśmy miłość, że On oddał za nas życie swoje. My także winniśmy oddać życie za braci (1J 3, 16). Ktokolwiek odda życie za brata swego, ten je oddaje za Chrystusa; ten, kto nakarmi brata swego, karmi też i Chrystusa. Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25, 40). Kochajmy Go i naśladujmy! Jesteście zanurzeni w sprawach tego świata, ponieważ na świecie jest to, co kochacie. Niech będzie w niebie to, co kochacie i tam będzie wasze serce.

Reklama

Prośby

Zgromadziła nas tutaj miłość Chrystusa, dlatego wołajmy:

Tam, gdzie miłość wzajemna i dobroć, tam obecny jest Bóg.

Kochajmy Boga żywego i obecnego pomiędzy nami, i miłujmy się wzajemnie szczerym sercem:

Tam, gdzie miłość wzajemna i dobroć, tam obecny jest Bóg.

Niech nie mają miejsca pomiędzy nami podziały, lecz miłując się wzajemnie bądźmy znakiem Bożej dobroci, która zstąpiła na nas:

Tam, gdzie miłość wzajemna i dobroć, tam obecny jest Bóg.

Niech pokój i jedność w Chrystusie króluje zawsze w Kościele, który jest Jego wspólnotą w świecie:

Tam, gdzie miłość wzajemna i dobroć, tam obecny jest Bóg.

Boże, Ty przygotowałeś niewidzialne dobra dla tych, którzy Cię miłują; wzbudź w nas gorącą miłość, byśmy kochając Cię ponad wszystko i tą miłością kochając bliźniego, otrzymali te dobra, które obiecałeś, a które przewyższają wszelkie ludzkie wyobrażenia. Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Tekst pochodzi z książki: KREW CHRYSTUSA - codzienne rozważania na lipiec

Dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Radiową FIAT w Częstochowie rozważania są dostępne w wersji dźwiękowej.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-07-23 21:00

Ocena: +44 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#KrwiodawstwoŻycia: Krew Chrystusa – znak jedności

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Karol Porwich/Niedziela

Św. Paweł Apostoł podkreśla pokojową i jednoczącą rolę Jezusa Chrystusa. Przez swoją odkupieńczą śmierć zniweczył On wszelką przeszkodę, aby stworzyć nową i zjednoczoną ludzkość.

Z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Zdzisław Kaleński

2022-09-30 17:08

Pixabay.com

28 września zmarł ks. Zdzisław Kaleński. Kapłan ten miał 94 lata życia i 69 lat kapłaństwa.

Ks. Zdzisław Kaleński urodził się 24 lipca 1928 roku w Rabcr Zdroju [Archidiecezja Krakowska]. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1953 w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: modlitwy pod klinikami aborcyjnymi pomimo groźby kar

2022-09-30 18:46

[ TEMATY ]

aborcja

Hiszpania

Zatrzymać aborcję

pixabay.com

W ponad 20 miastach Hiszpanii osoby przeciwne przerywaniu ciąży biorą udział w akcji „40 Dni na rzecz Życia”. Rozpoczęta w środę inicjatywa odbywa się m.in. w Madrycie, Barcelonie, Bilbao, Sewilli, Saragossie oraz Walencji. Polega ona głównie na modlitwach pod klinikami aborcyjnymi, a także na propagowaniu idei ochrony życia ludzkiego od poczęcia.

Komentatorzy odnotowują, że kampania ta jest pierwszą po zatwierdzeniu w lutym br. przez władze Hiszpanii przepisów, zgodnie z którymi na osoby próbujące wpłynąć na decyzję kobiety dotyczącą odstąpienia od aborcji można nałożyć kary pozbawienia wolności od trzech do dwunastu miesięcy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję