Reklama

Wiara

16 lipca

#KrwiodawstwoŻycia: Krew Chrystusa a sakrament namaszczenia chorych

Nasz Bóg jest Bogiem życia i radości. Jego chwałą jest człowiek żyjący w pełni. A jednak w życiu spotykamy się z cierpieniem i śmiercią. Jest to doświadczenie, które nami wstrząsa. Swoją siłę w cierpieniu człowiek wierzący czerpie z wytrwałej i głębokiej modlitwy.

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Adobe Stock

Z Listu św. Jakuba Apostoła

Spotkało kogoś z was nieszczęście? Niech się modli! Jest ktoś radośnie usposobiony? Niech śpiewa hymny! Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone. Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego. (Jk 5, 13-16)

Refleksja

Kiedy uderza w nas cierpienie, przeszkadza w naszej pracy i daje nam odczuć kruchość naszego istnienia, wtedy jesteśmy wezwani do przeżywania tego doświadczenia z wiarą. Pan nas zaprasza do zjednoczenia naszego cierpienia z Jego cierpieniem i przez to do współpracy z Nim w dziele zbawienia. W wielu przypadkach Pan nie uwalnia nas od naszego cierpienia, ale daje nam jeszcze większy dar: nadaje sens naszemu cierpieniu i otwiera nasze serca na nadzieję. Chrześcijanin, który jest chory, pragnie głębokiego zjednoczenia z Chrystusem i dlatego chce Go przyjmować w Komunii św. Ciało naszego Pana ofiarowane za nas i Krew wylana dla naszego zbawienia wnosi w życie osoby cierpiącej szczególną obecność oraz łaski płynące z ofiary Bożego Syna i rozwija w niej ziarno życia wiecznego. Przez przyjmowanie Komunii św. osoba chora jednoczy się także ze wspólnotą ludzi wierzących. Jeśli choroba staje się bardziej poważna, chory może przyjąć z wiarą sakrament namaszczenia. Sakrament ten pozwala mieć pewność, że Chrystus jest blisko tej osoby, ponieważ On sam wie, co to znaczy cierpienie oraz wzmacnia jego wiarę w dobroć Boga Ojca i podtrzymuje nadzieję na przyszłe zmartwychwstanie.

[zdjecie id="130104"][/zdjecie]

Z „Komentarza do Psalmów” św. Augustyna, biskupa (Ps 103)

Zdarza się, że człowiek choruje obłożnie. Twoim zdrowiem jest Chrystus. Weź kielich zbawienia Tego, który leczy wszystkie twoje choroby: jeśli naprawdę pragniesz zdrowia, otrzymasz go. Twoje życie zostało naprawdę ocalone od zniszczenia, a zatem powinieneś być spokojny; w dobrej wierze został zawarty kontrakt i nikt nie może oszukać lub do czegokolwiek zmusić Autora twojego ocalenia. On zdobył nas dla siebie za cenę swojej Krwi, którą przelał tu, na tej ziemi. Tak, mówię ci, Jednorodzony Syn Ojca przelał swoją Krew za nas: a zatem wzmocnij swoją odwagę, o duszo, bo naprawdę warto! On twoje życie ratuje od zguby. Ukazał ci przykład tego, co było ci obiecane jako nagroda. On umarł za nasze grzechy i zmartwychwstał dla naszego usprawiedliwienia. Członki Chrystusowego Ciała powinny mieć nadzieję w tym, co zostało już ukazane na przykładzie ich Głowy. Czyż Głowa nie będzie się opiekowała się swoimi członkami, które wzniosła aż do nieba? On twoje życie ratuje od zguby.

Reklama

Prośby

Zwracajmy się z modlitwą do ukrzyżowanego Chrystusa i prośmy, aby zesłał na nas uwalniającą moc swojej Krwi i wołajmy:

Wysłuchaj nas, Panie.

Panie Jezu, który ukochałeś nas aż do końca i zostałeś wydany na śmierć dla naszego uzdrowienia, Ciebie prosimy:

Wysłuchaj nas, Panie.

Panie Jezus, który powiedziałeś: kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, ma życie wieczne, Ciebie prosimy:

Wysłuchaj nas, Panie.

Panie Jezu, który zapraszasz nas na ucztę w niebie, gdzie nie będzie ani cierpienia, ani płaczu, ani smutku, ani oddalenia, Ciebie prosimy:

Wysłuchaj nas, Panie.

Boże, prosimy Cię, aby objawiała się w nas coraz bardziej moc Przenajdroższej Krwi Twojego jedynego Syna, tej Krwi, która oświeca nasze ziemskie pielgrzymowanie; niech będzie Ona naszą mocą w przejściu z ziemi do nieba. Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Tekst pochodzi z książki: KREW CHRYSTUSA - codzienne rozważania na lipiec

Dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Radiową FIAT w Częstochowie rozważania są dostępne w wersji dźwiękowej.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-07-15 21:00

Ocena: +49 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#KrwiodawstwoŻycia: Krew Chrystusa a chrzest

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Karol Porwich/Niedziela

W Krwi Chrystusa, obficie przelanej, otrzymaliśmy Boże życie. Zostało nam ono ofiarowane w dniu naszego chrztu św.

Z Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian

CZYTAJ DALEJ

Kłopoty z Matką Bożą?

Ucieszyłam się z możliwości zadawania pytań na łamach „Niedzieli”. Wasza gazeta kojarzy mi się z Częstochową i dlatego przyznaję się od razu do moich kłopotów z Matką Bożą. Przyjaźnię się z grupą protestantów. Staramy się żyć w zgodzie i nie nawracać siebie na siłę. Moi przyjaciele jednak często stawiają mi drażliwe pytania o osobę Maryi. Twierdzą, że oddawanie czci należy się tylko Panu Bogu, a nie takiemu zwykłemu człowiekowi jak Maryja. Uważają też, że my, katolicy, poprzez te wszystkie obrazy Matki Bożej, liczne sanktuaria, a nawet formy modlitwy, zaczynamy traktować Maryję jak Boga. Sama się ostatnio złapałam na tym, że w wieczornej modlitwie mówiłam ciągle: „Maryjo, daj mi zdrowie”, „Maryjo, spraw, abym zdała egzaminy”, „Maryjo, uczyń cud i załatw pracę dla mojego taty”. W tych wezwaniach zaczęło mnie intrygować to, że już nie mówię o tym Panu Bogu, tylko wszystko załatwiam z Matką Bożą. Czy to dobrze, że my, katolicy, tak bardzo czcimy Maryję?
Magda

CZYTAJ DALEJ

Prawosławny kapelan: Dla nas, Ukraińców, ogłoszenie aneksji przez Putina to żadna nowość

2022-09-30 17:09

[ TEMATY ]

Rosja

rosyjska agresja na Ukrainę

aneksja

PAP/YURI KOCHETKOV

Dzień ogłoszenia aneksji na Placu Czerwonym

Dzień ogłoszenia aneksji na Placu Czerwonym

„Dla nas, Ukraińców, ogłoszenie aneksji przez Putina czterech ukraińskich obwodów: chersońskiego, zaporoskiego, donieckiego i ługańskiego to żadna nowość” – podkreśla ks. Serhij Dmitrijew, kapłan Prawosławnego Kościoła Ukrainy (PKU). W rozmowie z KAI główny kapelan obrony terytorialnej Ukrainy i szef organizacji charytatywnej „Eleos” podkreśla, że ukraińska armia systematycznie prze do przodu.

Wikipedia/autor: Jako Jellema na licencji Creative Commons

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję