Reklama

Kościół

Watykan: rozpoczyna się trzeci dzień X Światowego Spotkania Rodzin

Misja rodzin we współczesnym świecie i katechumenat dla przyszłych małżonków - to temat konferencji i dyskusji, które odbędą się trzeciego dnia X Światowego Spotkania Rodzin, trwającego w Watykanie. Zakończy się ona spotkaniami we włoskich parafiach - wśród których znajdzie się też Wieczór Wdzięczności przygotowany przez Polaków na spotkaniu i rzymską Polonię.

[ TEMATY ]

rodzina

Monika Książek

Trzeci dzień X Światowego Dnia Rodzin, który jest zarazem drugim dniem kongresu teologiczno-duszpasterskiego rozpoczął się Mszą św. w Bazylice Watykańskiej. Większość dnia, podobnie jak wczoraj, uczestnicy spędzą w Auli Pawła VI, gdzie odbędzie się główna część kongresowych obrad. Przed południem wysłuchają w tym czasie świadectw i konferencji poświęconych m.in. misji Kościoła i rodziny w świecie mediów elektronicznych, a panelu dotyczącego zadań, jakie stoją przed rodzinami, które chcą zaangażować się w pomoc migrantom, osobom uzależnionym i doświadczającym przemocy w rodzinie. Z kolei sesja popołudniowa poświęcona będzie aktualnym wytycznym dotyczącym przygotowania do sakramentu małżeństwa oraz formacji młodzieży, seminarzystów i stałego towarzyszenia duchowego małżonkom.

Podobnie jak wczoraj, wszystkie wystąpienia będą w istocie świadectwami małżonków i nielicznych duchownych, którzy będą dzielić się swoim doświadczeniem. Wszystkich wystąpień można słuchać na żywo za pośrednictwem kanałów YouTube Vatican News, telewizji EWTN i włoskiej telewizji TV2000. Z kolei teksty wystąpień są umieszczane na stronie www.romefamily2022.com każdego wieczoru. Da się zauważyć, że w programie całego wydarzenia brakuje spotkań w grupach, te jednak odbędą się dziś wieczorem we włoskich parafiach, które ugoszczą uczestników spotkania w ramach ostatniego panelu dyskusyjnego. Polscy pielgrzymi spotkają się o godz. 19.30 w kościele Santa Maria in Campitelli, gdzie odbędzie się Wieczór Wdzięczności, animowany przez Fundację "Tak dla Rodziny" i rzymską Polonię.

2022-06-24 10:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z rodziną wychodzi się na... marsz!

Ci, którzy już byli, mogą to potwierdzić. Kto nie był, ma okazję nadrobić zaległości i 26 maja przyłączyć się do 4 edycji wrocławskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Jak podkreślają organizatorzy: Razem możemy więcej!

Wrocławski Marsz po raz pierwszy zorganizowano w 2010 r. Od tego czasu zajmuje on stałe miejsce w kalendarzu miejskich wydarzeń. W to dzieło zaangażowane są osoby, wspólnoty i instytucje wywodzące się z różnych środowisk (parafia pw św. Mikołaja, Stowarzyszenie Koinonia Jan Chrzciciel, Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej, Stowarzyszenie Civitas Christiana), połączone szacunkiem do rodziny i życia ludzkiego. W całej Polsce jest już ponad 100 miast, które zgłosiły chęć zorganizowania Marszu.

CZYTAJ DALEJ

Czy religia jest do zbawienia koniecznie potrzebna?

Niedziela Ogólnopolska 21/2007, str. 24

[ TEMATY ]

religia

zbawienie

Karol Porwich/Niedziela

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam ostatnio książkę Moody’ego „Życie po życiu”. To są rzeczywiście bardzo ciekawe doświadczenia śmierci klinicznej. Oczywiście, że książka ta pomaga mi wierzyć, że jednak jest coś po śmierci, że jest jakieś światło i życie. Po tej lekturze moją uwagę zwróciła jednak inna sprawa. Z książki tej wynika jasno, że życie po śmierci jest dla tych, którzy czynili dobro, i nie ma tu żadnego znaczenia, czy się wierzy w Boga, czy nie, a zwłaszcza to, jakiego się jest wyznania. Wystarczy być dobrym człowiekiem. Czy w związku z tym religia jest nam potrzebna, żeby się zbawić? Może wystarczy być po prostu dobrym człowiekiem?
Justyna

CZYTAJ DALEJ

Rzeszów: ponad 6 tys. pakietów żywnościowych dla ukraińskich żołnierzy

2022-09-30 16:22

[ TEMATY ]

Caritas

Rzeszów

#pomocdlaUkrainy

mat. pras

Ponad 6 tys. pakietów żywnościowych dla ukraińskich żołnierzy przygotowała rzeszowska Caritas. Każdy pakiet zawiera: danie główne, suchary, sztućce i bezpłomieniowy podgrzewacz chemiczny.

Nie tylko „zwykli” obywatele Ukrainy, lecz również ukraińscy żołnierze potrzebują pomocy. Wiele państw przekazuje im wsparcie militarne i informacyjne. Ale codzienną potrzebą jest również zaopatrzenie w żywność. Z tego powodu Caritas Diecezji Rzeszowskiej, dzięki dotacji otrzymanej od Fundacji PGE, przygotowała 6 222 pakiety żywnościowe, które za pośrednictwem zaprzyjaźnionej ukraińskiej organizacji trafią do ukraińskich żołnierzy. Każdy pakiet zawiera: danie główne, suchary, sztućce i bezpłomieniowy podgrzewacz chemiczny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję