Reklama

Niedziela Przemyska

Spotkanie organizacyjne Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

18 maja 2022 r. w Błażowej odbyło się kolejne spotkanie robocze przed 42. Przemyską Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę.

ks. Piotr Czarniecki

Logo 42. Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Góre

Logo 42. Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Góre

Jak zapowiedział abp Adam Szal, tegoroczna pielgrzymka ma przyjąć formę tradycyjną, dwunastodniowego wędrowania od Przemyśla do Jasnej Góry.

Tegoroczna pielgrzymka do tronu Matki Bożej będzie przebiegać pod hasłem „Z Maryją niesiemy pokój”. Kolejne spotkanie robocze było okazją, aby zaprezentować hasło, ale też część już przygotowanych materiałów formacyjnych i promocyjnych.

Jak zaznaczył ks. Robert Łuc, kwatermistrz przemyskiej pielgrzymki, w najbliższych dniach w parafiach Archidiecezji Przemyskiej pojawią się plakaty promujące pielgrzymkę na Jasną Górę, z informacjami nt. zapisów. – Dzisiaj pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć te plakaty. Chcemy, aby już teraz pielgrzymi je widzieli i wiedzieli do kogo się zgłaszać – mówił ks. Łuc.

Reklama

W spotkaniu udział wziął też Metropolita Przemyski abp Adam Szal, który niezmiennie każdego roku wyrusza z pielgrzymami w pieszą wędrówkę. – Będziemy wędrować razem z Maryją niosąc pokój – powiedział abp Szal nawiązując do tegorocznego hasła. – Nasze pielgrzymowanie to swoistego rodzaju rekolekcje w drodze, to okazja do spotkań wewnątrz grupy, ale też spotkań z różnymi ludźmi – dodał hierarcha.

Podczas spotkania organizacyjnego, kapłani odpowiedzialni za pielgrzymkę dzielili się też doświadczeniem Ogólnopolskiego Spotkania Dyrektorów i Duszpasterzy Pielgrzymkowych i rekolekcji, które przeżywali w Poruszewicach (diec. łódzka).

42. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Archidiecezji Przemyskiej tradycyjnie wyruszy 4 lipca, a do celu dotrze 15 lipca. Jej hasłem będą słowa: „Z Maryją niesiemy pokój”.

2022-05-24 09:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Prymas bez cenzury” - wykłady o nieznanych faktach z życia kard. Wyszyńskiego

2022-07-03 12:53

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

pl.wikipedia.org

Kard. Stefan Wyszyński

Kard. Stefan Wyszyński

Wykłady poświęcone ważnym, ale mniej znanym faktom dotyczącym życia Prymasa Tysiąclecia rozpoczęły się w biurze parafialnym Archikatedry św. Jana przy ul.. Kanonia 6 w Warszawie. Pierwsze spotkanie odbyło się w niedzielę 3 lipca. Wykłady prowadzi Marian Romaniuk, znawca biografii kard. Wyszyńskiego i autor wielu publikacji o błogosławionym kapłanie.

„Mija właśnie rok od beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, niektóre wydarzenia możemy przybliżać w pewnych środowiskach. Pierwszym tematem były dokumenty związane z przygotowaniem do aresztowania i uwięzienia Prymasa, gromadzenie przez funkcjonariuszy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego dowodów do przygotowywanego od roku 1950 procesu sądowego” – mówi w rozmowie z Family News Service Marian Romaniuk.

CZYTAJ DALEJ

Miesiąc Najdroższej Krwi

[ TEMATY ]

Krew Chrystusa

Przenajdroższa Krew Chrystusa

Karol Porwich/Niedziela

Lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. W rozważaniach, chcemy pokazać dar, jakim było i jest przelanie przez naszego Odkupiciela drogocennej Krwi.

Boży Syn nie tylko w czasie Męki, ale dużo wcześniej przelewał Krew, by odkupić rodzaj ludzki. Przypominają nam o tym nabożeństwa, które mają na celu uczczenie Meki Pańskiej, ale też te szczególnie poświęcone Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa.

CZYTAJ DALEJ

W hałasie świata usłyszeć Ducha Świętego

2022-07-03 17:42

[ TEMATY ]

duchowość

Adobe Stock

„Trzeba uczyć się słuchać, ale nie pobieżnie, przy okazji, mimochodem, ale tak, by usłyszeć. W ogromnej ilości głosów i dźwięków, które do nas docierają, w całym hałasie świata, wsłuchać się w Ducha Świętego i Jego natchnienia” - mówił w niedzielę w Markowicach bp Radosław Orchowicz.

Biskup pomocniczy gnieźnieński przewodniczył sumie odpustowej z okazji dorocznego odpustu ku czci Królowej Miłości i Pokoju, Pani Kujaw, który to tytuł markowicka Madonna zyskała podczas koronacji w 1965 roku. Nakładający papieskie korony kard. Stefan Wyszyński mówił wówczas, że Maryja lubi wybierać samotne miejsca, aby każda dusza skołatana mozołem dni i trudami życia mogła w miejscu odosobnionym wyżalić się i wypłakiwać bez świadków.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję