Reklama

Niedziela Przemyska

Koncert papieski w Rozborzu

Bogurodzica, Miłosierni, W cieniu Twoich rąk - to tylko kilka utworów, jakie można było usłyszeć podczas wczorajszego Koncertu uwielbienia „Szukałem was a teraz wy przyszliście do mnie”.

GOK Przeworsk

Koncert obfitował w różnorodne formy muzyczne

Koncert obfitował w różnorodne formy muzyczne

Najpiękniejsze strofy w hołdzie Ojcu Świętemu – Janowi Pawłowi II wybrzmiały na placu przy kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu. Ten niezwykły koncert poprzedziła uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ksiądz dr Jan Gołąb. W wygłoszonym Słowie Bożym proboszcz parafii odwołał się do najważniejszych idei głoszonych przez papieża. Przytaczane słowa mówiły o życiu

i miłości do drugiego człowieka. Nawoływały do wartości, jakiej nie sposób przecenić.

Część oficjalną zainaugurował Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, który w swoim przemówieniu podkreślił wyjątkowość oraz cel tego doniosłego koncertu. Głos zabrali również zaproszeni goście: Minister Funduszy i Polityki Regionalnej – Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Wojewoda Podkarpacki – Jolanta Sawicka oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego – Anna Huk. Do uczestników Koncertu okolicznościowy list skierował Starosta Przeworski – Bogusław Urban.

Część artystyczną otworzył wytęp zespołu wokalno – instrumentalnego „Bella Voce” ze Studziana pod kierownictwem Tadeusza Kałamarza w utworach: „Bądź królową moich czystych myśli”, „Powierz się Matce”, „Matko o twarzy jak…”, „Bogurodzica”.

Następnie na scenie swoje utwory pt. „Śpiewać chcę chwalić imię twe”, „Nasz Bóg”, Błogosław duszo moja Pana” zaprezentował Zespół Szafirowe Nutki z Rozborza

i Mirocina, którego opiekunem muzycznym jest Anna Bieniasz – Markowicz.

W koncercie pieśni dedykowanych Świętemu Janowi Pawłowi II wystąpił również Chór „Veritas” z Nowosielec pod dyrygenturą Tomasza Piątka w utworach „Jesus Christ” oraz „Leć muzyczko.” Przed zgromadzoną publicznością swoje wiersze i piosenki zaprezentowali również laureaci I Międzygminnego Konkursu „Miejcie odwagę żyć dla Miłości…”, który odbył się 12 maja 2022r. w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu. Gościem specjalnym uroczystości był zespół wokalny „Singing Souls” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie oraz instrumentaliści pod kierownictwem muzycznym Wojciecha Jakubca. Zespół wykonał m.in. „Tyś jak skała Tyś jak słońce”, „Duchu Święty”, „W cieniu Twoich rąk”. Kunszt artystów doceniony został przez publiczność, która każdy występ nagradzała gromkimi brawami.

Reklama

Na zakończenie została odśpiewana ulubiona pieśń naszego ukochanego Ojca Świętego - „Barka”, przy której nie sposób się nie wzruszyć. Ten blisko czterogodzinny koncert to nie tylko wydarzenie artystyczne, to przede wszystkim podziękowanie za drogowskazy jak żyć, jak traktować drugiego człowieka oraz kontynuacja nauki, którą pozostawił nam po sobie nasz Święty Rodak. I mimo, że wiatr już zamknął księgę Jego życia, dzięki takim wydarzeniom pamięć o Polaku wszechczasów,

o największym autorytecie i niedoścignionym wzorze wciąż trwa.

Wyrazy uznania złożyli artystom: Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu ks. dr Jan Gołąb, Dyrektor Centrum Kultury w Zarzeczu Barbara Szczygieł oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury

w Przeworsku Justyna Solarz.

Organizatorami Koncertu byli: Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu, Gmina Przeworsk, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku. Koncert został zorganizowany

w partnerstwie z Gminą Zarzecze i Centrum Kultury w Zarzeczu.

Serdecznie dziękujemy wykonawcom za ogromna dawkę wzruszających emocji oraz wszystkim gościom za przybycie.

2022-05-24 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komunikat o nominacji biskupa pomocniczego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

2022-07-01 17:23

Marian Sztajner/Niedziela.pl

Komunikat o nominacji biskupa pomocniczego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Drodzy Diecezjanie,

CZYTAJ DALEJ

#KrwiodawstwoŻycia: Jezus przelewa Krew w ogrodzie Oliwnym

2022-07-03 21:00

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Monika Książek

Święty, święty, święty Jahwe Zastępów - oto słowa umieszczone na wspomnianym krzyżu - krzyż na Moście Karola

Święty, święty, święty Jahwe Zastępów - oto słowa umieszczone na wspomnianym krzyżu - krzyż na Moście Karola

Drugie przelanie Krwi Jezusa dokonuje się w warunkach ekstremalnego cierpienia wewnętrznego. W noc między Wielkim Czwartkiem i Wielkim Piątkiem Jezus modli się w ogrodzie Oliwnym.

Z Ewangelii św. Łukasza

Potem wyszedł i udał się, według zwyczaju, na Górę Oliwną: towarzyszyli Mu także uczniowie. Gdy przyszedł na miejsce, rzekł do nich: «Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie». A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, padł na kolana i modlił się tymi słowami: «Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Wszakże nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!» Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i pokrzepiał Go. Pogrążony w udręce, jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię. Gdy wstał od modlitwy i przyszedł do uczniów, zastał ich śpiących ze smutku. Rzekł do nich: «Czemu śpicie? Wstańcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie». (Łk 22, 39-46)

CZYTAJ DALEJ

Gwar dzieci w Kościele to jest to, co w nim najpiękniejsze

2022-07-03 14:47

[ TEMATY ]

rodzina

W Wadowicach zakończył się X Ogólnopolski Zjazd Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" z udziałem około 800 członków rodzin z całego kraju. Uroczystej Mszy św. w bazylice NMP na zakończenie spotkania przewodniczył w niedzielę 3 lipca bp Robert Chrząszcz, bp pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

Bp Robert Chrząszcz podziękował rodzinom za ich świadectwo wiary i przywiązanie do Kościoła. - Ten gwar dzieci w Kościele to jest to, co w nim najpiękniejsze. Dzisiaj wam za to bardzo dziękujemy. Rodzina jest miejscem przekazywania życia, ale i wiary, pełni wartości, które opieracie na Bogu - mówił bp Chrząszcz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję