Reklama

Niedziela Łódzka

Pachnieć nie tylko owcami, ale również i Bogiem

Archiwum WMSD w Stadnikach

W sobotę 14 maja w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach, trzem klerykom V roku – święceń diakonatu, i dwóm diakonom – święceń kapłańskich, udzielił bp Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Powołany jest tym, który ma ukazywać miłość Boga tam, gdzie zostanie posłany przez Kościół – powiedział bp Kiciński, zwracając się do zebranych. Jezus mówi, że nie wyście Mnie wybrali, lecz że Ja was wybrałem. Drodzy klerycy i księża, to Jezus nas wybrał i my Mu pozwalamy, by nasze życie stało się Jego własnością. Wybór Jezusa polega na wyborze Jego stylu życia i na tym, by On stał się naszym stylem życia. Ślubowaliście rady ewangeliczne, czyli powiedzieliście Jezusowi, że chcecie żyć czystością, by kochać innych. Żyć ubóstwem, by być wolnym od wszystkich i wszystkiego. Ślubowaliście posłuszeństwo, by całego siebie oddać Kościołowi i jego posłaniu – podkreślał kaznodzieja. Zauważcie, że wybór Macieja nie był przypadkowy, ponieważ on miał za sobą czas formacji u boku Jezusa i wy również macie za sobą czas formacji w tym seminarium. Formacja zakonna i kapłańska ma w sobie coś z tego, co ludzkie i boskie, i by była skuteczna potrzebuje indywidualnej współpracy każdego z nas z łaską Boga. Papież Franciszek głosi, że kapłan ma pachnieć swoimi owcami. To prawda, ale ja dodam, że powinien pachnieć również i Bogiem. Proszę was, przechodźcie, a nie przejeżdżajcie przez miasta i wioski i zawsze szukajcie ludzi, by nieść im Dobra Nowinę. Tą świętą Ewangelią starajcie się codziennie żyć sami i miejcie przed swoimi oczyma słowa waszego założyciela ks. Leona Dehona: „Dla Jezusa żyłem i dla Niego umieram” – zakończył Biskup, posyłając nowo wyświęconych kapłanów i diakonów.

Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego, potocznie nazywane Zgromadzeniem Księży Sercanów, jest wspólnotą życia apostolskiego założoną w roku 1878 w Saint Quentin (Francja) przez Czcigodnego Sługę Bożego o. Leona Jana Dehona. Celem działalności apostolskiej Zgromadzenia jest budowanie i pogłębianie wśród kapłanów i świeckich duchowości opartej na modlitwie i kontemplacji Najświętszego Serca Jezusowego. Ważne miejsce w kształtowaniu duchowości sercańskiej zajmuje codzienna adoracja eucharystyczna oraz życie we wspólnocie. W Polsce Księża Sercanie prowadzą działalność ewangelizacyjną poprzez głoszenie rekolekcji i misji intronizacyjnych Najświętszego Serca Jezusowego, prowadzenie duszpasterstwa parafialnego oraz pracę dydaktyczną na uczelniach. Sercanie posiadają również własne wydawnictwo oraz prowadzą szeroką działalność medialną realizowaną przez Grupę Medialną Profeto. Mężczyzn, którzy są zainteresowani charyzmatem misyjnym i kontemplacyjnym oraz chcący rozeznać swoje powołanie do życia zakonnego i kapłańskiego, zapraszamy do kontaktu z Wyższym Misyjnym Seminarium Duchownym Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach k. Dobczyc (woj. małopolskie) ( http://www.seminarium.scj.pl ).

2022-05-19 10:30

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na koniach do Jasnogórskiej Maryi - jedyna taka pielgrzymka już dotarła

2022-07-02 19:24

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Jedyna taka w Polsce. Na Jasną Górę dotarła pielgrzymka konna z Zaręb Kościelnych. Grupa nawiązuje do tradycji 10. Pułku Ułanów Litewskich. W siodle pielgrzymi jechali 11 dni i pokonali ok. 400 km, głównie stępem. Tradycyjnie w ostatnim dniu przemarszu, na wjazd do Częstochowy, założyli historyczne galowe mundury kawalerii II Rzeczypospolitej i rząd dla wierzchowców. To jedyna taka pielgrzymka, gdy pątnik musi wiedzieć jak oporządzić konia.

- Na Jasną Górę przyjechaliśmy w mundurach, ponieważ chcemy podtrzymywać ułańskie tradycje. Przypominamy o naszej historii, żeby ludzie pamiętali, że właśnie m.in. dzięki ułanom żyjemy w wolnej Polsce - powiedział Antoni Wojno.

CZYTAJ DALEJ

Potrzebujemy Matki! Rocznica "Cudu Łez"

2022-07-04 07:49

Paweł Wysoki

73. rocznica „Cudu Łez” 3 lipca zgromadziła u stóp Matki Bożej Płaczącej tysiące wiernych.

Łaskami słynąca kopia Ikony Jasnogórskiej znajduje się w katedrze lubelskiej od 95 lat. 3 lipca 1949 r. na obrazie pojawiły się łzy, które zostały zinterpretowane jako znak obecności Maryi z cierpiącymi dziećmi. Nieustanna modlitwa wiernych i pamięć o nadprzyrodzonych wydarzeniach, mimo szykan w czasach komunistycznych, od lat 80. XX wieku przybrały formę publicznej manifestacji wiary, z procesją różańcową na ulicach Lublina.

CZYTAJ DALEJ

10 kreatywnych propozycji na wakacje dla wierzących

2022-07-04 08:39

[ TEMATY ]

wakacje

Wakacje z Bogiem

Karol Porwich/Niedziela

Weekend w klasztorze o surowej regule? Ewangelizowanie przez autostopowanie? A może rodzinne mierzenie odległości różańcem? Oto 10 propozycji na ciekawe i wartościowe spędzenie wakacji.

1. Spotkajmy się!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję