Reklama

Wiadomości

Koncert oratoryjny pt. "Magnificat de Claromontana - muzyczne dziękczynienie za Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia"

Dnia 28 maja br. o godz. 20:30 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie odbędzie się galowy koncert oratoryjny pt. "Magnificat de Claromontana - muzyczne dziękczynienie za Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia"

[ TEMATY ]

koncert

Podczas koncertu zostanie wykonany utwór oratoryjny "Magnificat de Claromontana" ("Magnifikat z Jasnej Góry") Tadeusza Melona, który został skomponowany jako wotum dziękczynne za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Jego życie i nauczanie. Wykonawcami koncertu będą soliści: Bogumiła Dziel-Wawrowska - sopran, Robert Szpręgiel - baryton, Małgorzata Piszek - fortepian, Helena Siatkowska - skrzypce, Mikołaj Błaszczyk - wiolonczela, Roman Figarski - altówka, Jarosław Jekiełek - kontrabas, Tadeusz Melon - skrzypce oraz Warszawski Chór Papieski im. św. Jana Pawła II pod dyrekcją Zofii Borkowskiej. W trakcie koncertu wybrzmią fragmenty nauczania Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, które przybliży ks. dr Krzysztof Niegowski.

Światowa prapremiera tego utworu miała miejsce 18 listopada 2021 roku w Auli Jana Pawła II UKSW w Warszawie podczas Gali Roku UKSW.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Dialogu Kultur i Religii przy współpracy z Międzynarodowym Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Parafią Rzymskokatolicką pw. Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie.

Reklama

Patronat medialny: Tygodnik Niedziela i Radio Warszawa.

Koncert jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2022.

2022-05-12 12:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pospieszalscy kolędowali w Bolesławcu

[ TEMATY ]

koncert

Sławomir Puciato / www.wboleslawcu.pl

Choć Boże Narodzenie już za nami, trwamy jeszcze w klimacie świąt. Przypominają nam o tym szczególnie kolędy, które rozbrzmiewają w naszych kościołach i domach. W tym roku koncertem kolęd uraczyła nas rodzina Pospieszalskich. W niedzielę 4 stycznia rodzina przyciągnęła do bazyliki maryjnej wielu bolesławian i mieszkańców okolicznych miejscowości.

CZYTAJ DALEJ

Kiedy obowiązuje post?

Moi rodzice opowiadali mi, że kiedyś w okresie Wielkiego Postu wypalano nawet garnki, żeby nie została w nich ani odrobina tłuszczu. Dziś praktyka postu w Kościele jakby złagodniała. Przykazanie kościelne mówi o czasach pokuty, ale pozostaje problem, jak rozumieć te "czasy pokuty". Czy 19 marca, w czasie Wielkiego Postu, można zawrzeć sakrament małżeństwa z weselem? Czy w piątek można iść na dyskotekę? Czy w Adwencie można się bawić? Czy post nadal obowiązuje w Kościele?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert z okazji szczytu OBWE

2022-12-02 15:13

[ TEMATY ]

Łódź

archidiecezja łódzka

Szczyt OBWG

Marek Kamiński

W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbył się specjalny koncert z okazji konferencji Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do Łodzi na szczyt przyjechało dwustu delegatów z ponad pięćdziesięciu krajów świata. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję