Reklama

Jasna Góra

Jasna Góra rozpoczęła nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego

Także Jasna Góra rozpoczęła nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. która obchodzona jest w I niedziele po Wielkanocy. W tym roku to czas modlitwy o pokój w Ukrainie. Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed Ołtarzem Wystawienia w Kaplicy św. Pawła Pierwszego Pustelnika poprowadził abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Niedziela Miłosierdzia

Karol Porwich/Niedziela

- Tę nowennę ofiarujemy w intencjach o zakończenie konfliktu zbrojnego na Ukrainie, potrzebne łaski dla tych, którzy walczą na froncie, cierpią z powodu wojny i uciekają przed nią do innych krajów - mówił abp Depo rozpoczynając modlitwę. Podkreślał, że modlitwa będzie zanoszona także „o nawrócenie serc wypełnionych pychą, egoizmem, agresją, rządzą władzy i posiadania, aby skorzystały z czasu miłosierdzia i zmienili swoje złe postępowanie, naprawili krzywdy i nie zginęli na wieki”.

Metropolita częstochowski prosił również o światło Ducha Świętego dla przywódców państw, aby skutecznie zabiegali o pokój na Ukrainie i wszędzie, gdzie on jest zagrożony.

Modlono się także o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, „o moralne odrodzenie narodu i potrzebne łaski dla wszystkich, którzy czynem, słowem i modlitwą troszczą się o uchodźców i ludzi będących w potrzebie”.

Reklama

Inicjatorki modlitwy o pokój, siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zachęcają, by od Wielkiego Piątku do wigilii Niedzieli Miłosierdzia Bożego codziennie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

„Ufając w obietnicę Jezusa przekazaną przez św. Faustynę: »W tej nowennie udzielę duszom wszelkich łask«, będziemy prosić o ustanie wojny oraz to, by jak najwięcej osób zwróciło się z ufnością do Miłosierdzia Bożego” - podkreślają.

Proponują także, by do koronki dołączyć też Nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą Jezus podyktował św. Faustynie, by powierzać Bogu „całą udręczoną i zagubioną dziś ludzkość”.

Na Jasnej Górze Koronka o godz. 15.00 odmawiana będzie w Kaplicy Matki Bożej.

2022-04-15 16:55

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: nasze wybory są zależne od zawierzenia Bogu

– Nasze wybory są zależne od zawierzenia Bogu, dlatego błogosławieni są ci, którzy słuchają Pana i przestrzegają Jego dróg – powiedział na Jasnej Górze abp Wacław Depo. 12 marca metropolita częstochowski przewodniczył w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Mszy św. w intencji maturzystów archidiecezji częstochowskiej.

W liturgii uczestniczyły również siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi, które dziękowały za 100-lecie posługi.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja siedlecka: zmiany wśród duchowieństwa

2022-06-28 11:08

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

Karol Porwich/Niedziela

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. Prezentujemy zmiany proboszczowskie i wikariuszowskie, które wchodzą w życie w najbliższym czasie.

Księża proboszczowie przechodzący na emeryturę z dniem 30 czerwca 2022 r.

CZYTAJ DALEJ

Premier: armia nie może być reliktem przeszłości, musi być gwarantem przyszłości

2022-07-03 20:41

[ TEMATY ]

wojsko

Karol Porwich/Niedziela

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Armia nie może być reliktem przeszłości, jak było to w przypadku naszych poprzedników, armia musi być gwarantem przyszłości - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkali się w niedzielę na Poligonie w Orzyszu z żołnierzami wielonarodowej grupy bojowej eFP NATO. Po tym spotkaniu premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że Polska buduje "siłę ognia artyleryjskiego w oparciu o nasze własne zasoby, a także zasoby nabywane od naszych sojuszników".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję