Reklama

Kościół

Abp Grzegorz Ryś poświęcił karetkę dla Lwowa

Abp Grzegorz Ryś poświęcił w Łodzi karetkę, która zostanie przekazania do Lwowa. „Panie Jezu, który byłeś przez wszystkich nazywany lekarzem, przyzywamy Twojej obecności, miłości i łaski nad wszystkimi, którym ta karetka będzie służyć. Błogosław lekarzy, cały personel medyczny i tych, którzy będą musieli korzystać z tego sprzętu” - modlił się metropolita łódzki.

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

pomoc dla Ukrainy

Archidiecezja Łódzka

Podczas konferencji prasowej na dziedzińcu Urzędu Miasta Łodzi dr Paweł Czekalski, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej podkreślał, że dzięki zaangażowaniu abp Rysia, podczas pandemii udało się zebrać ponad 2 miliony złotych na respiratory i sprzęt medyczny. Przypomniał, że także w tę zbiórkę zaangażował się metropolita łódzki, który w mediach społecznościowych zachęcał do pomocy w zakupie pojazdów ratunkowych dla Lwowa.

Dr Czekalski zaznaczał także, że w zbiórkę zaangażował się Papież Franciszek i Kard. Konrad Krajewski. Oprócz przekazania wsparcia finansowego, Papież zakupił dwie karetki dla Lwowa.

Przed poświeceniem pojazdu abp Ryś odmówił modlitwę za wszystkich tych, którym ta karetka będzie nieść pomoc, a także za tych, którzy przyczynili się do tego zakupu poprzez wpłacanie darowizn na ten cel.

Reklama

„Panie Jezu, który byłeś przez wszystkich nazywany lekarzem, przyzywamy Twojej obecności, miłości i łaski nad wszystkimi, którym ta karetka będzie służyć. Błogosław lekarzy, cały personel medyczny i tych, którzy będą ,musieli korzystać z tego sprzętu”- modlił się metropolita łódzki.

Zbiórka pieniędzy wciąż trwa.

Numer konta OIL w Łodzi

hasło (tytuł wpłaty):

"Pomoc dla Ukrainy"

PKO BP SA Oddział 14 w Łodzi,

PL 49 1020 3408 0000 4302 0432 4000

2022-04-02 11:50

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polska zwołuje w niedzielę nadzwyczajne posiedzenie Rady Stałej OBWE ws. agresji Rosji na Ukrainie

Polska zwołuje na niedzielę nadzwyczajne posiedzenie Rady Stałej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie - poinformowało w sobotę Stałe Przedstawicielstwo RP OBWE w Wiedniu.

"Polska zwołuje jutro rano nadzwyczajne posiedzenie Rady Stałej OBWE. Program: trwająca agresja Rosji na Ukrainę. Popierając Ukrainę, powinniśmy również wykorzystywać wszystkie fora międzynarodowe do potępiania działań rosyjskich" - napisano w sobotę na profilu Stałego Przedstawicielstwa Polski w OBWE w Wiedniu na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Może jednak warto stać mocno przy Bożej prawdzie?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich /Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 7, 1-13.

Wtorek, 7 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Nie akcyjność, ale wzięcie odpowiedzialności za życie konkretnych osób

2023-02-08 08:17

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Rycerze Kolumba Radom Rada 14004

Dzisiaj ludzie bardzo chętnie zwalniają się z odpowiedzialności za kogokolwiek. Każdy „żyje sobie”. Stworzony przez Rycerzy Kolumba Dom McGivneya jest wezwaniem do konkretnego działania. Tu nie chodzi o jakąś akcyjność, ale wzięcie odpowiedzialności za życie bardzo konkretnych osób – powiedział Family News Service ks. Wiesław Lenartowicz, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Na terenie radomskiej parafii w marcu zostanie otwarte centrum aktywności charytatywnej, psychologicznej oraz integracyjnej – Dom im. bł. ks. M. McGivneya.

Zbliża się termin oficjalnego rozpoczęcia działalności Domu im. bł. ks. Michaela McGivneya w Radomiu. Miejsce to powstało z inicjatywy Rycerzy Kolumba. „Będzie prowadzone tu różnego rodzaju poradnictwo, ale także zajęcia muzyczne, teatralne, dla dzieci oraz oddzielne zajęcia dla seniorów. Seniorzy są grupą, która chyba najbardziej ucierpiała w związku z pandemią. Mamy duży problem z zachęceniem osób starszych do ponownej integracji i pokonania zrozumiałych obaw i ograniczeń” – podkreślił ks. Wiesław Lenartowicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję