Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości

W kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu 19 marca planowana jest Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości.

[ TEMATY ]

trzeźwość

Droga Krzyżowa

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Monika Jaworska

Przed pandemią Droga Krzyżowa o trzeźwość odbywała się w KL Auschwitz II - Birkenau.

Przed pandemią Droga Krzyżowa o trzeźwość odbywała się w KL Auschwitz II - Birkenau.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10, a po nim będzie sprawowana Msza św. Przed pandemią to nabożeństwo odbywało się na terenie byłego obozu KL Auschwitz II-Birkenau.

Do udziału zachęca diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Piotr Leśniak, administrator parafii św. Pawła w Bielsku-Białej, w której co wtorek o godz. 20 prowadzi godzinną adorację w intencji uzależnionych.

Reklama

Warto przypomnieć, że od 27 lutego do 5 marca w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej i Polski modlono się o łaskę trzeźwości w narodzie i wyzwolenie z innych uzależnień.

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych bp Tadeusz Bronakowski podkreśla, że główną ideą Tygodnia jest wychowywanie do trzeźwości, kształtowanie nowych obyczajów, osobisty przykład abstynencji, włączenie wiernych w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także wyproszenie łaski nawrócenia dla grzeszników.

Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych czy zniewoleni są innymi nałogami – zaznacza.


2022-03-09 21:26

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziś rozpoczyna się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

“Pijaństwo i uzależnienie od alkoholu, to prawdziwa pandemia i źródło dramatu kilku milionów polskich rodzin i kilkunastu milionów Polaków” - podkreślił bp Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych wystosował specjalne Słowo w związku z 55. Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest on obchodzony od 27 lutego do 5 marca.

Bp Bronakowski wskazuje na wzrastające spożycie alkoholu w naszym kraju zaznaczając, że obecnie statystyczny Polak wypija rocznie dziesięć litrów czystego spiritusu. Potrzebna jest modlitwa i dobry przykład oraz aktywne interesowanie się ustawodawstwem i egzekwowaniem obowiązującego prawa z zakresu wychowania w trzeźwości - zachęca duchowny.

CZYTAJ DALEJ

Na dyskotekę w Adwencie?

Niedziela warszawska 49/2005

Graziako/Niedziela

„Koleżanka zaprosiła mnie na osiemnastkę do modnego klubu. Impreza odbędzie się w Adwencie. Wiem, że będą tańce przy głośnej muzyce. Bardzo chciałabym pójść, ale nie wiem, czy mogę. W końcu Kościół nakazuje w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
Martyna z Piastowa

CZYTAJ DALEJ

XIX Pielgrzymki Duszpasterstwa Przedsiębiorców

2022-12-02 16:29

Małgorzata Pabis

    W najbliższą niedzielę – 4 grudnia – do bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybędzie XIX Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT.

    Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.30 przewodniczył będzie bp Jan Zając, kustosz Honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję