Reklama

Niedziela Częstochowska

Młodzi solidarni z Ukrainą

W Wieluniu 4 marca młodzież szkół ponadpodstawowych zorganizowała manifestację przeciwko wojnie na Ukrainie pod hasłem: „Młodzi solidarni z Ukrainą”.

[ TEMATY ]

Wieluń

solidarni z Ukrainą

Zofia Białas

Podczas manifestacji przedstawiciele młodzieży wypowiedzieli znamienne słowa: – Jesteśmy w miejscu, w którym rozpoczęła się II wojna światowa. Mamy prawo mówić: „Wczoraj my, dzisiaj wy”. My, młodzi, nie zgadzamy się na to, by ktoś w brutalny sposób niszczył młodość i marzenia, by zmuszał do zamiany piór i długopisów na karabiny, by zabijał niewinnych ludzi, i wołamy do świata: nigdy więcej wojny!

W dalszej części happeningu zabrzmiał hymn Ukrainy i odezwał się dzwon „Pamięć i Przestroga”, dar Andrzeja Dudy, prezydenta RP, podarowany Wieluniowi podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie uderzali w niego przywódcy państw świata, w tym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Szczególnym momentem manifestacji było złożenie wielkich flag Ukrainy i Polski z kartek, które młodzież przyniosła ze sobą, z piosenką „Podaj rękę Ukrainie” w tle.

Reklama

Swój wydźwięk miał też utwór „Kocham wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni.

Piosence towarzyszył znak zwycięstwa „V”. Spotkanie zakończyła piosenka Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.

Obecni na spotkaniu obywatele Ukrainy nie kryli wzruszenia. Wzruszenie widoczne było także na twarzach uczniów wieluńskich szkół.

2022-03-05 00:37

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Międzynarodowa Rodzina Roku Rycerzy Kolumba odwiedziła Wieluń

30 stycznia na zaproszenie Rycerzy Kolumba z parafii św. Barbary w Wieluniu przybyli Angelika i Michał Steciakowie z dziećmi – Międzynarodowa Rodzina Roku Rycerzy Kolumba, którzy podzielili się świadectwem swojego życia.

Małżonkowie i rodzice dwójki adoptowanych dzieci z dysfunkcjami przybliżyli prawdę o tym, że trzeba się wsłuchiwać w to, co przekazuje nam Bóg i uczyć się czytać Boże znaki do nas adresowane, by w naszym sercu zagościły pokój i spełnienie.

CZYTAJ DALEJ

Jutro XXIII Dzień modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

2022-12-03 10:43

[ TEMATY ]

Pomoc Kościołowi na Wschodzie

Adobe.Stock

Średniowieczna wizja nowego Jeruzalem (miniatura z Apokalipsy bamberskiej)

Średniowieczna wizja nowego Jeruzalem (miniatura z Apokalipsy bamberskiej)

W II niedzielę Adwentu 4 grudnia przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W akcji wspierania Kościoła za naszą wschodnią granicą aktywnie, od przeszło 30 lat, uczestniczy Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, działający przy Konferencji Episkopatu Polski.

Celem Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który po raz 23. będzie obchodzony w Kościele w II niedzielę Adwentu, jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, w Ukrainie w Mołdawii, Rosji, Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, Kazachstanie oraz w Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?

2022-12-03 16:23

[ TEMATY ]

rozważanie

rozważanie Słowa Bożego

S. Amata CSFN

Określenie: „w owym czasie” sprawia wrażenie, że działalność Jezusa i Jana Chrzciciela przypada na jakieś mityczne „kiedyś”. Tak nie jest. Według danych historycznych początek działalności Jana przypada między 27 a 28 r. n.e. Jego osoba i orędzie wywoływały wówczas nadzwyczajne poruszenie. Nareszcie pojawił się prorok! Nie dziwi więc, że ciągnęły do Niego tłumy. Szczególną rolę Chrzciciela w historii zbawienia podkreślają w komentarzach na II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, Danuta Piekarz i ks. Piotr Szyrszeń SDS.

1. Wystąpił Jan Chrzciciel

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję