Reklama

Niedziela Częstochowska

Zmarł ks. prał. Krzysztof Skubała – prawnik i duszpasterz

W wieku 83 lat, 1 marca zmarł w Częstochowie ks. prał. Krzysztof Skubała, prawnik, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym i wieloletni proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Częstochowie.

[ TEMATY ]

zmarły

prawnik

ks. Krzysztof Skubała

Karol Porwich/Niedziela

Ks. prał. Krzysztof Skubała urodził się 25 kwietnia 1938 r. w Częstochowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk bp. Zdzisława Golińskiego w rodzinnej parafii św. Antoniego z Padwy w Częstochowie 30 października 1960 r. Jako motto swojej posługi kapłańskiej wybrał słowa: „Te Deum laudamus” (Ciebie, Boga, wysławiamy).

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach w Blachowni, Łagiszy i w parafii św. Jakuba Apostoła w Częstochowie. Przez dwadzieścia lat był proboszczem parafii Opatrzności Bożej w Częstochowie. Przez czterdzieści jeden lat pracował w Sądzie Biskupim, a później w Sądzie Metropolitalnym w Częstochowie jako notariusz, wiceoficjał i sędzia audytor. Przez wiele lat prowadził zajęcia z prawa wyznaniowego w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Zmarły kapłan był kanonikiem honorowym Kapituły Archikatedralnej w Częstochowie. 25 marca 2004 r. został podniesiony do godności kapelana honorowego Jego Świątobliwości.

Informacje o uroczystościach pogrzebowych TUTAJ

2022-03-02 12:40

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł o. Jan Góra OP

[ TEMATY ]

zmarły

Bożena Sztajner/Niedziela

Dominikanin ojciec Jan Góra, znany duszpasterz akademicki, twórca Spotkań na Lednicy, przyjaciel Jana Pawła II zmarł dziś w Poznaniu. Miał 67 lat. O śmierci o. Góry poinformował o. Michał Pac, przeor dominikanów w Poznaniu.

Ta śmierć była dla nas zaskoczeniem - przyznał o. Michał Pac, przeor poznańskich dominikanów, podczas spotkania dla mediów zorganizowanego dwie godziny po śmierci o. Jana Góry.

CZYTAJ DALEJ

Czy katolik powinien interpretować sny?

Niedziela Ogólnopolska 46/2022, str. 14

[ TEMATY ]

Teolog odpowiada

Photographee.eu/Fotolia.com

Pytanie czytelnika:
Czy katolik powinien przykładać wagę do snów?

CZYTAJ DALEJ

Rok 2023 - rokiem Rodziny Ulmów na Podkarpaciu

2023-02-01 09:54

Michał Hubala/ Biuro Prasowe UMWP

Podczas ogłoszenia roku Rodziny Ulmów na posiedzeniu był obecny proboszcz z Markowej ks. Roman Chowaniec

Podczas ogłoszenia roku Rodziny Ulmów na posiedzeniu był obecny proboszcz z Markowej ks. Roman Chowaniec

Chcemy, by istota rozwoju naszej wspólnoty opierała się na mocy chrześcijańskiego i patriotycznego kanonu wartości, który swą heroiczną postawą ukazała rodzina Ulmów – powiedział marszałek Władysław Ortyl w czasie styczniowej sesji lokalnego parlamentu. Gośćmi sesji sejmiku byli m.in. posłowie na Sejm RP Teresa Pamuła, Adam Śnieżek i Andrzej Szlachta oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję