Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zamość otwarty na przyjęcie Ukraińców

Agresja Rosji na Ukrainę wzbudziła oburzenie przedstawicieli władz wielu krajów. Także samorządowcy poszczególnych miast leżących blisko wschodniej granicy Polski zajmują konkretne stanowiska.

[ TEMATY ]

Zamość

Adobe.Stock

Już w godzinach porannych Prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk za pośrednictwem portalu społecznościowego zwrócił się do mieszkańców Hetmańskiego Grodu i odniósł się do zaistniałej sytuacji.

- Za naszą wschodnią granicą rozgorzała regularna wojna. To nie są rzeczy o których nie rozmawialibyśmy w ostatnich tygodniach. Jesteśmy codziennie w stałym kontakcie z wojewodą, z przedstawicielami Rządu. Wiedzieliśmy o tym, że Rosja zbroi się, że Rosja jest gotowa napaść naszego sąsiada i to zrobiła. Kilkadziesiąt kilometrów od nas, za naszą granicą wybuchają już rakiety, bomby – wskazał.

Andrzej Wnuk poinformował również o gotowości okazania pomocy mieszkańcom Ukrainy, którzy zdecydują się uciekać z kraju.

Podziel się cytatem

-Musimy być przygotowani na to, że w najbliższych dniach na naszym terenie pojawi się trochę więcej uchodźców. Jesteśmy naprawdę bardzo dobrze przygotowani do tego co się dzieje. Mamy przygotowane na terenie miasta odpowiednie punkty ewakuacyjne. Wzdłuż naszej granicy wojewoda przygotował cztery punkty recepcyjne dla osób, które będą chciały przejechać do Europy Zachodniej, zarówno obywateli państw NATO, Unii Europejskiej jak i dla Ukraińców– podkreślił Prezydent Zamościa.

Reklama

W swoim wystąpieniu Andrzej Wnuk podkreślił również, że jesteśmy dobrze bronieni jako mieszkańcy Polski.

- Czy mamy powody do niepokoju? Zawsze wtedy, kiedy naszego sąsiada ktoś napada, trzeba się martwić, natomiast uspokajam, nie przejmujcie się Państwo: Zamość, Polska jest dobrze broniona. Na naszym terenie przebywa ponad trzy tysiące żołnierzy, z tego ponad 1500 żołnierzy wojsk NATO, mamy też odpowiedni sprzęt, dobrze przeszkoloną armię, więc jesteśmy dobrze bronieni – zauważył Prezydent Zamościa.

Podziel się cytatem

Wyraził również gotowość pomocy wszystkim Ukraińcom, którzy jej będą potrzebowali.

-Musimy się przygotować, że przez najbliższe miesiące za pewne do Zamościa i przez Zamość będzie przejeżdżało trochę uchodźców, trochę uciekinierów z tej wojennej zawieruchy. I nie ma tu powodu do obaw, bo przygotowaliśmy już dwa takie punkty na terenie miasta, gdzie będziemy mogli przenocować te osoby, dać im jeść, ubrać jeśli będzie trzeba – dodał.

Szczegóły dotyczące punktów recepcyjnych dla uchodźców na terenie województwa lubelskiego ma przedstawić wojewoda lubelski Lech Sprawka. Konferencję poświęconą temu tematowi zapowiedziano na godz. 12.30.

2022-02-24 11:34

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wystawa niezwykłych zdjęć

W biłgorajskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu można było zobaczyć wystawę zdjęć z wizyty Jana Pawła II w Zamościu w 1999 r.

Dorota Mach, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej, wskazała, że wystawa jest elementem obchodów Zamojskich Dni Kultury Chrześcijańskiej oraz setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. – Wystawa jest jednym z elementów naszej współpracy. Nasze placówki są skierowane do nauczycieli, studentów, wychowawców. Chcemy zwrócić uwagę na osobę wielkiego Polaka Jana Pawła II, jego życie i nauczanie, by była to inspiracja, by sięgnąć po jego dzieła i z nich czerpać, gdyż są one wciąż aktualne – mówiła.

CZYTAJ DALEJ

Szefowa MRiPS: umocowanie pracy zdalnej w Kodeksie pracy to rozwiązanie oczekiwane społecznie

2022-12-02 09:59

[ TEMATY ]

praca zdalna

Adobe. Stock.pl

Umocowanie pracy zdalnej w Kodeksie pracy to rozwiązanie oczekiwane społecznie. Będzie dużym udogodnieniem dla rodziców, którzy chcą łączyć wychowywanie dzieci z pracą zawodową, skorzystają na tym także osoby z niepełnosprawnością – przekazała PAP minister rodziny Marlena Maląg.

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację Kodeksu pracy, która m.in. na stałe wprowadza do przepisów pracę zdalną. Zakłada też, że pracodawcy będą mogli wprowadzić kontrolę trzeźwości pracowników.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert z okazji szczytu OBWE

2022-12-02 15:13

[ TEMATY ]

Łódź

archidiecezja łódzka

Szczyt OBWG

Marek Kamiński

W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbył się specjalny koncert z okazji konferencji Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do Łodzi na szczyt przyjechało dwustu delegatów z ponad pięćdziesięciu krajów świata. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję