Reklama

Polska

Rycerze Kolumba w całej Polsce przeprowadzili akcję „Rycerska Paczka”

W okresie Bożonarodzeniowym i na początku 2022 roku Rycerze Kolumba przeprowadzili akcję „Rycerska Paczka” w kilkudziesięciu parafiach w całej Polsce. Zebrano kilkaset paczek z darami dla potrzebujących we współpracy z takimi inicjatywami jak m.in. „Szlachetna Paczka” czy „Paczuszka dla Maluszka”. Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn.

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

akcja

„Rycerska Paczka”

Rycerze Kolumba

Miłosierdzie jest jedną z czterech Zasad Rycerzy Kolumba, realizującą się szczególnie w obszernej działalności charytatywnej tej organizacji. „Nasi rodacy, parafianie z miejscowości, w których działają Rycerze Kolumba, ochoczo włączyli się w pomoc, zaś Rycerze byli swoistymi koordynatorami tych dzieł. Dzięki temu dary trafiły do tych, którym były w szczególny sposób potrzebne” – powiedział w rozmowie z KAI Krzysztof Zuba, Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce.

„Jako Delegata Stanowego bardzo cieszy mnie również fakt, że Rycerze tak licznie włączyli się w akcje «Paczuszka dla Maluszka». Pomogli samotnym matkom, przekazując pieluszki oraz środki czystości zarówno bezpośrednio do nich, jak i do placówek, które wspierają je w tych trudnych dla nich czasach” – dodał.

W ramach tegorocznej edycji inicjatywy „Rycerska Paczka” Rycerze zebrali żywność, artykuły chemiczne, sprzęty domowe oraz inne produkty dla dzieci, samotnych matek, potrzebujących rodzin, domów pomocy społecznej, hospicjów czy innych placówek, organizując różnego rodzaju zbiórki na terenie swoich parafii i miejscowości. Najwięcej darów zostało przygotowanych pod egidą ogólnopolskiej akcji Fundacji Małych Stópek – „Paczuszka dla Maluszka”.

Działania pomocowe Rycerzy zostały przeprowadzone w kilkudziesięciu parafiach w całej Polsce. Rycerze Kolumba z Sieradza zorganizowali zbiórkę potrzebnych dzieciom produktów na terenie 5 parafii, przekazując jej owoce do Domu Pomocy Społecznej ss. Urszulanek w Sieradzu. Z kolei w Gdańsku podczas Dnia Formacji 11 grudnia oraz kolejnego dnia w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w ramach „Paczuszki” zebrano dary, które zostały przekazane do Domu Samotnej Matki przy kościele w Gdańsku Matemblewie. W Krakowie Rycerze działający przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach przeprowadzili zbiórkę w 7 punktach – zebrane przez nich dary wspomogły krakowskie hospicja dziecięce.

Reklama

Z kolei Rycerze z Dąbrowy Górniczej już kolejny rok z rzędu zorganizowali „Szlachetną Paczkę”, przygotowując potrzebne rzeczy i świąteczne podarunki dla pięciu rodzin. Z kolei członkowie rycerskiej wspólnoty z Gilowic przeprowadzili natomiast trwającą dwa tygodnie zbiórkę żywności, od 6 do 19 grudnia gromadząc w sumie produkty na 66 paczek, które zostały przekazane do potrzebujących z tej miejscowości oraz Domu Pomocy Społecznej w Żywcu.

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył beatyfikowany w 2020 roku ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony mężczyzn.

W Polsce Rycerze Kolumba obecni są od 15 lat i liczą prawie 7 tysięcy członków działających w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji. Ich krajowym przywódcą, Delegatem Stanowym, jest Krzysztof Zuba, a duszpasterzem, Kapelanem Stanowym, jest Metropolita Częstochowski, abp Wacław Depo.

2022-02-18 19:16

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akcja „Znicz 2015” – policja apeluje o ostrożność

[ TEMATY ]

droga

akcja

KRZYSZTOF KUNERT

W całym kraju rozpoczyna się dziś akcja „Znicz 2015”, która potrwa do 2 listopada. Policja apeluje o ostrożność na drogach, dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu i zwracanie uwagi na pieszych.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Rokitnie

2023-02-04 15:05

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Rokitno

Karolina Krasowska

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 4 stycznia odbyły się diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego.

Spotkanie w Rokitnie przebiegało pod hasłem: "Konsekrowani świadkami wiary w Kościele i świecie". Mszy św. z odnowieniem ślubów zakonnych w rokitniańskiej bazylice przewodniczył i homilię wygłosił pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję